Kupovina kajaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 28 Jul 2022, 13:22

Ovi u Decathlonu, bar u toj klasi 300-400e, ni nemaju mogućnost kačenja sedišta. To deluje zanimljivo.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina kajaka

Post od shandu90 » 28 Jul 2022, 14:59

Meni bi odgovarala voznja iz sedeceg polozaja. Kajak znam da vozim tako da bi se i sa ovim snasao, za razliku od stojeceg polozaja koji mi ne ide (mala stopala, stomacina :D).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina kajaka

Post od ljuba » 28 Jul 2022, 16:08

Pa ja stalno vozim decathlon-ov sup iz sedećem položaja i ide super. Jedino ima manu što moj model nema vezice za pricvrscivanje dodatnog prtljaga :) mada mi realno nije ni trebao. A priča o "dozvoljenoj" nosivosti i "preporucenoj" i to ozbiljna diskusija je smešna. Probaj, pa ako ti radi super ako ne uzimaš veće. To je igračka ne prevozno sredstvo. Nas je isto za preporucenih 80kg a ćerka i ja 160kg se stalno vozimo i super nam ide. Ali sam SUP skoro nikada ne koristimo stojeći. Inace nas dvoje mozemo zajedno da se opruzimo na njemu bez problem 275cm duzine. U svakom slucaju super igracka... A za jednog u "kajak" modu moze da predje dosta i to brzo...

Sent from my SM-S906B using Tapatalk



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina kajaka

Post od ljuba » 28 Avg 2022, 09:18


Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Kupovina kajaka

Post od Uninuni » 28 Avg 2022, 16:39

Mi smo ove godine prvi put imali priliku da uzivamo na dasci :). Kolektivno smo se svi odusevili. Kajak imako od ranije tako da nam draz sjedenja na dasci i nije neki :).
Uspio sam u par navrata da se otisnem na par km od smjestaja i sve to uspjesno prosao stojeci naravno :). Spustao sam se dole samo kada sam htio uzeti GoPro talo da mi je to bila neka vrsta odmora dok sam veslao. Osjecaj nakon tih duzih voznji je da cijelo tijelo poprilicno moze osjetiti tu voznju pogotovo ako ima i talasa :D. Tako da su meni i ruke (prvenstvemo ramena) i noge bile pod blagom upalom.
Najlakse je klincima da nauce, oni imaju taj nevjerovatan osjecaj ravnoteze za razliku od starijih :). Imali smo prilike sa drugima na plazi da se druzimo i da ih na taj nacin malo da ohrabrimo da probaju i otisnu se :). Sve u svemu super iskustvo.
A vidio sam i klince da su vezali neki motoric za dasku i odose negdje .... njih dvojica na dasci i samo nose veslo :DSlika

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 04 Jul 2023, 20:14

Drugi dan letovanja i peh i sa SUP daskom i sa kajakom. Prvi dan kad smo naduvali SUP vidimo malu rupicu gde izlazi vazduh. Baš sitna rupica, izlazi toliko sporo da možeš da ga voziš tako. Ali mi je frka da se ne proširi naglo u toku korišćenja, onda je za 10 par sekundi gotov. Našao od kajaka neku samolepljivu foliju. Zalepim, držalo 15min, onda se napravio mehurić i uskoro je vazduh izlazio. Ipak se SUP pumpa na 15 bara. Uz SUP su mi došle gume za krpljenje ali nemam lepak. Nađem sinoć u Neos Marmarasu gvožđaru i neki univerzalni lepak, Grk kaže onako, sumnja da će to moći, a u svakom slučaju treba da se suši 24h. Pošto nemam ništa bolje uzmem to. Odradim sve po propisu međutim neuspeh, opet pušta. Problem je i što je rupica na takvom mestu da može zakrpa samo 7-8mm širine, više od toga bi se "penjalo" na druge gumene delove i tu bi sigurno puštalo.

I odu klinci sa takvim poluzakrpljenim supom i kajakom, zezali se jedno sat vremena oko bova, i vraćaju se - nema jednog vesla od kajaka. Preronio jedno pola sata sve uzduž i popreko, prošetao se sa kraja na kraj plaže i ništa, nema ga nigde. Inače veslo u priličnoj meri pluta, ali verovatno i potone posle nekog vremena kad voda polako uđe unutra. Eto, i nije baš neki dan.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od zdushan » 04 Jul 2023, 21:42

Uninuni je napisao:Mi smo ove godine prvi put imali priliku da uzivamo na dasci :). Kolektivno smo se svi odusevili. Kajak imako od ranije tako da nam draz sjedenja na dasci i nije neki :).
Uspio sam u par navrata da se otisnem na par km od smjestaja i sve to uspjesno prosao stojeci naravno :). Spustao sam se dole samo kada sam htio uzeti GoPro talo da mi je to bila neka vrsta odmora dok sam veslao. Osjecaj nakon tih duzih voznji je da cijelo tijelo poprilicno moze osjetiti tu voznju pogotovo ako ima i talasa :D. Tako da su meni i ruke (prvenstvemo ramena) i noge bile pod blagom upalom.
Najlakse je klincima da nauce, oni imaju taj nevjerovatan osjecaj ravnoteze za razliku od starijih :). Imali smo prilike sa drugima na plazi da se druzimo i da ih na taj nacin malo da ohrabrimo da probaju i otisnu se :). Sve u svemu super iskustvo.
A vidio sam i klince da su vezali neki motoric za dasku i odose negdje .... njih dvojica na dasci i samo nose veslo :DSlika

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk
Jesi li smešten u vili Karvitsi? Deluje da bas odatle kreće ruta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Kupovina kajaka

Post od Uninuni » 04 Jul 2023, 21:56

Aha :)
Tamo ljetujemo vec par godina.

Sent from my SM-A307FN using Tapatalk


Odgovori