Kupovina kajaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 15:54

Da li imaš nekakvu terasu, ili drugo mesto gde bi mogao da ga raširiš posle vožnje da se dobro osuši, a da ti ne smeta ako tamo stoji dan dva posle vožnje? Tad ne mora da bude naduvan, može i preko nečega da stoji, ali opet je kajak za više osoba dosta dugačak a i težak. Eto, odradi mentalnu vežbu, došao si sa veslanja, mokar je, gde ćeš sa njim? Računaj da je onda i par kg teži, a ovaj itiwit 3 je inače 17kg, pa ga treba popeti i do stana... Nisu ni ovi gumeni lakši, ali ako može da se osuši i prebriše na licu mesta za pola sata može i da ostane u gepeku. Sve u svemu ako nemaš rešenje za sušenje mislim da stvarno ne treba da gledaš ove "platnene" modele, koliko god bolje izgledali od plastičnih. Ne kažem da ne valjaju uopšte, samo da imaju tu specifičnu komplikaciju koja ne može da se ignoriše.

I pored svih problema kajak je jako dobra stvar, skroz druga perspektiva i doživljaj prirode. Još ako imate i SUP, to je odlična porodična aktivnost. Inače viđao sam da na SUP-ovima sedi još po neka osoba, izgleda da im nije nosivost tako kritična kao po specifikaciji.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina kajaka

Post od ljuba » 12 Apr 2021, 16:15

Ma da nosivost SUPa je 180kg. A uzeo sam najmanji (za cerku). Imam garazno mesto, tu bi mogao da ga ostavljam da se susi, na prazno mesto ili da ga nabacim preko auta :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 17:52

Tako sam ga i ja preko auta u garaži :) Isprlja se i auto, garaža i nije nešto provetrena, sve u svemu nije neka sreća.

Ovo je jedinstvena situacija na forumu ikada da je neko došao da pita da kupi nešto za 300e, a da mu kažu bolje je ono za 100e :D

Mislim nije bolje u svim situacijama, ali mi deluje da je bolje za tvoj use case... Mada ćeš me psovati ako uzmeš gumenjak pa se probuši na neki kamen.

Korisnikov avatar
Jovan072
Postovi: 32
Pridružio se: 16 Jan 2021, 07:50

Re: Kupovina kajaka

Post od Jovan072 » 31 Maj 2021, 15:08

Pišto sam zainteresovan za kupovinu kajaka naletim na ovu temu i baš je korisna .

Planiram iz Dehatlona da uzmem " itvit 3. " kajak , ja bih ga koristio po Dunavu i po jezerima e sad iskustva nemam i neznam da li bi mi bilo baš pametno Slika ali privlači me Slika .

Evo nešto o čišćenju a verujem da bi se na ovaj način brzo i sušio :



Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kupovina kajaka

Post od gazza » 31 Maj 2021, 16:21

jel srpski dekatlon ima cene kao i u inostranstvu (recimo madjarskoj)

meni treba kajak da se zena i ja zezamo na moru ali i meni licno za pecanje, da mogu da se izvezem jedno 200m od obale gde se izbacuju lice i strelke i da probam da im doakam, a sa obale ne mogu dotle da dobacim. jedino mi u toj varijanti treba nesto da mi glumi sidro jer ce struja da me vuce, kapiram kamen od jedno 7-8 kila bi to sprecio ili usporio, ne znam dok ne probam. za skupe pecaroske kajake koji imaju onu stabilizaciju sa strane mi se ne daju pare jer ionako nema garancija da cu da upecam bilo sta.

stajao bi dole u kuci sve vreme, samo ga ispumpam na kraju sezone. susenje na letnjih 30c i vetru od 4-8 bofora nikakav problem.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina kajaka

Post od Saša » 31 Maj 2021, 16:42

Za pecanje je po meni bolji klasičan gumenjak, ili da se uzme baš model kajaka namenjen pecanju jer je stabilniji i može se stajati u njemu (meni jako bitna stavka kod pecanja). Ja inače koristim "Skipper 260", 2.60m, ukrajinske proizvodnje. Na njega može da se montira i elektromotor.

Slika

Ovaj čamac je 300 evra nov a uz njega se dobijaju dva alumijumska vesla, nosač za motor, nožna pumpa, komplet za reparaciju i transportna torba. Nema tvrdo dno ali u sredini ima tri daske tako da se stoji na tvrdom. Kompletno spakovan u torbu sa svim navedenim ima 21 kg. Izrađen je od nekog debelog višeslojnog materijala koji je na dodir više plastičan nego gumen (kao neka cerada). Koristim ga već 6-7 godina i odličan je. Spakovan staje u gepek Punta a da se ne vidi.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kupovina kajaka

Post od gazza » 31 Maj 2021, 20:39

ne znam da li ovo smem da spustim u more, tamo je lučka policija jako aktivna u hvatanju neregistrovanih čamaca. moram da se raspitam. inače znam za čamac tj čuo sam za njega, popularan je kod pecaroša ovde. s obzirom da ne bi išao daleko možda mi motor ni ne treba.... mada ne znam kako bi ga obezbedio od krađe.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina kajaka

Post od Saša » 31 Maj 2021, 21:04

Kod nas čamci do 3 metra na vesla ne zahtevaju registraciju a mislim da ne treba ni dozvola za upravljanje čamcem, ali... ako staviš bilo kakav motor na taj isti čamac (pa čak i ovaj električni), onda podležeš svemu. Za more ne znam ali isto verujem da za čamce samo na vesla ne traže ništa. Ja ovaj vozim po kanalima, barama i jezerima i tu nema nikakve kontrole, dok za Dunav i druge veće reke jednostavo i nije. Tu treba i veće plovilo i jači motor (SUS).

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kupovina kajaka

Post od gazza » 31 Maj 2021, 22:18

Imam i dosta jaku struju u zalivu gde mi je selo i gde bi pecao, još kad duva vetar (80% vremena) ume pičvajz da bude. Neke mučenike Bugare SUP-ovce početnike su našli 10km dalje, odnela ih struja. Okreni obrni moram da imam nešto čime ću da se sidrim, ili kamen ili plastični kanistarčić od jedno 5-10 litara. Trenutno mi je razmišljanje kako da se zaštitim od krađe s ovim, imamo razne indijance ovde da ne navodim nacionalne manjine.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1596
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od zdushan » 31 Maj 2021, 22:51

A da nabavis sidro? Ekstravagantno rešenje.
Koje je ostrvo u pitanju?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Jovan072
Postovi: 32
Pridružio se: 16 Jan 2021, 07:50

Re: Kupovina kajaka

Post od Jovan072 » 01 Jun 2021, 10:24

Da li je neko probao ovaj kajak iz Dehatlona po manjim planinskim brzacima ???

https://www.decathlon.rs/kajaci-na-nadu ... ID=2225321

p.s. nešto razmišljam kako bi se pokazao npr. na Tari kada je vodostaj nizak Slika

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka



Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 01 Jun 2021, 12:27

Kad sam pre par godina bio na splavarenju Tarom, naleteo sam na dvoje u kajaku te klase, Sevylor Riviera. Taj je čak i jeftiniji od ovog iz Decathlona.

Slika

Doduše početak avgusta, to je već mirnija sezona što se tiče brzaka.

Meni deluje da takvi kajaci sa dva sloja mogu da izdrži udare o stene i po neko češanje. Sa ovim mojim (Itiwit 3) sam češao stene bez posledica. Skroz je drugo pitanje koliko je stabilan kad krene voda da ga baca. Moraš da računaš sa rizikom da može biti prevrtanja. U svakom slučaju na takve brzake ne bi kretao bez kacige i prsluka. I to mislim sasvim ozbiljno, za sekund te baci a dole su stene možda samo par cm ispod površine. Prsluk u ovoj ulozi nema nikakve veze sa tim što si dobar plivač. Pored toga, verovatno bi i vesla morala da bude vezana nekim kanapom, da ne otplove da ih više ne stigneš. Naravno i ostale stvari bi morale da budu u vodonepropusnoj vreći.

Sad kad sam sve ovo ocrnio, da kažem da planiram da probam kajak i u toj varijanti. Samo uz te odgovarajuće mere predostrožnosti. Zeta i Morača u Podgorici imaju brzake, naravno zavisi od doba godine koliko su ti brzaci jaki i opasni, a tamo sam čest gost, pa mi greota da ne probam.

Pogledaj i ovaj video:


Korisnikov avatar
Jovan072
Postovi: 32
Pridružio se: 16 Jan 2021, 07:50

Re: Kupovina kajaka

Post od Jovan072 » 01 Jun 2021, 12:35

Ok - hvala @grujic , da i mislim tamo Avgust - Septembar kada su slabiji bukovi , puna oprema što si neveo se podrazumeva !!!

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Kupovina kajaka

Post od gazza » 01 Jun 2021, 13:18

zdushan je napisao:
31 Maj 2021, 22:51
A da nabavis sidro? Ekstravagantno rešenje.
Koje je ostrvo u pitanju?
limnos. za sidro ćemo videti, verovatno si u pravu, nego je peščano dno pa je svejedno sve dok je teško.

nego ljudi ja sam vozio ovo i iskreno sam odlepio koliko je dobro. zaista razmišljam da se muški otvorim za drveni kajak, jedino ne znam kako će da reaguje na slanu vodu. potpuno je drugačiji ugođaj u odnosu na gumu, plastiku.

cene kreću od 1200 evra...

dobra stvar je što mi je na 500m od kuće zaliv u kome je malo slabiji vetar nego na otvorenom. zapravo dosta slabiji što i dalje ne znači ništa kada poduva 5-6 bofora ali često ume da bude voda kao ogledalo, i onda je idealno. za ženu svakako uzimam SUP a meni gledam ovo:

https://www.kupujemprodajem.com/plovni- ... s/95126646

zaliv - ovo breškanje vode sa vetrom od 2 bofora je 70% stanja stvari:

Slika

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kupovina kajaka

Post od Momčilo » 01 Jun 2021, 13:48

Pogledaj i kajake Bjelanović Jovana iz Kaća. On i taj iz Zrenjanina rade slične modele, i obojica su vrhunski. Memedović je snimao i epizodu o Jovanu.

Odgovori