Kupovina kajaka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od Ji 4Tze » 04 Jul 2022, 18:13

E baš sam spakovao i nosače i gurtne u gepek i stavio bih ga na krov tj. tako da ga prevozim :D
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 04 Jul 2022, 19:16

Iako je kajak duplo veći, sup se pumpa triput duže i teže, jer ide na 10 puta veći pritisak. Treba bar 15 minuta, pri čemu je zadnjih 5 sve teže i teže. Realno, smor je da to radiš svaki dan. Neke gurtne i na krov, možda može da prođe i bez nosača, ipak je to guma bez metalnih delova, a ima kroz šta i da se provuče gurtna. Čini mi se da bi to bilo ok za male brzine od plaže do plaže.



Ovaj je testirao i ručne i električnu pumpu. Zaključak je da je električna pumpa em najsporija, em dosta drnda i da je smor, mada ako hoćeš par puta dnevno...

Moja pumpa je ova:

https://www.decathlon.rs/vesla-i-pumpe/ ... ID=2705745

Klinci su malopre išli da skaču sa sup-a, možda je to i bolje za zezanje na moru od kajaka, mada voze i jedno i drugo svaki dan - ima ih četvoro pa ne bi ni stali na samo jedno. Mislim da sam za dasku ipak pogrešio što nisam uzeo najveću, možda bi bila malo lošija kad vozi jedno dete ali bi verovatno bila bolja za više njih. Doduše duža je 30cm i proporcionalno veća, nije to ni tolika razlika u veličini.

Sa druge strane za mene je kajak bolji, jer volim da veslam po sat vremena i da odem dalje.

I još jedan plus daske, gumena je i brzo se suši, nema problema kao sa ovim kajacima sa platnom koje trebaš ceo dan da sušiš.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od zdushan » 04 Jul 2022, 21:52

Dakle otpada za sada - nisam spremio krovne nosače..
Hvala na odgovoru u svakom slučaju

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 04 Jul 2022, 23:12

Šta znam, ja bi to stavio na krov i vezao gurtnom kroz prozor i kroz trake koje postoje na dasci. Pričamo o tome da je prevezeš par desetina km brzinama do 50-60kmh, ne sad tako da izlaziš na autoput. Sama daska je od gume i ne verujem da može da ošteti krov. Još gornja strana na kojoj stojiš ima dodatni mekani i neklizajući sloj, ja bi to okrenuo da bude na dole tokom transporta. Doduše sad mi pada na pamet antena na krovu, to bi mogao da bude problem ako nema nosača. Možda zbog toga ne može.

Kajak je tu u prednosti, brže se i lakše naduva, da ne veruješ da to bude za 5 minuta gotovo. I npr. sedišta ne moraš da izduvaš pa to još ubrzava proces. Kajak sam vozao tako za dnevne potrebe u gepeku. Naravno tad kad si na moru gepek je prazan i ne moraš da ga spakuješ skroz sve po ps-u, samo ga saviješ da stane.

Ali bude mokar, mora da bude gumena kadica, ili bar da razvučeš nešto za zaštitu.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od zdushan » 04 Jul 2022, 23:48

Iako nemam antenu na krovu, sumnjam da bi se usudio da ga vezem tako.
Pre par godina, drugar je vozio na crvenom miniju onog jezivog roze flamingosa, u xxl varijanti. I to zbog žene, ne dece.. Što jes jes, bio je atrakcija na putu, i u prvi mah je sve bilo ok. Tek kad se vratio za BG, skontao je da je matirao krov.. Dal je u pitanju so koja se kristalizovala ili samo trenje nemam pojma. A obrnuo je sa tim tri kruga oko Sitonije, ludak...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina kajaka

Post od ljuba » 23 Jul 2022, 12:27

Narušavanje sup!-a 10 min pumpom za gume..

SlikaSlika
Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kupovina kajaka

Post od Gazu » 23 Jul 2022, 14:26


zdushan je napisao:Iako nemam antenu na krovu, sumnjam da bi se usudio da ga vezem tako.
Pre par godina, drugar je vozio na crvenom miniju onog jezivog roze flamingosa, u xxl varijanti. I to zbog žene, ne dece.. Što jes jes, bio je atrakcija na putu, i u prvi mah je sve bilo ok. Tek kad se vratio za BG, skontao je da je matirao krov.. Dal je u pitanju so koja se kristalizovala ili samo trenje nemam pojma. A obrnuo je sa tim tri kruga oko Sitonije, ludak...
Žene. A da nije stavio flamingosa na krov, krv bi mu popila.Slika Kad ona nešto hoće, ma ima da se ide, pa makar ostavljao plameni trag za sobom kao betmobil.Slika Nema pojma, a kad probaš da joj objasniš, kao da si neka stipsa, bolesnik, a u stvari nećeš da budeš, kao što ti sad kažeš, idiot.Slika

I kad god da se dogovorim da odvezem auto kod majstora, taj dan bude "a jel to baš mora". PA MORA. Al nije ona kriva, jednostavno ne zna... Valjda... (Ni ja ne znam gomilu stvari, ali mi ni kao klincu nije palo na pamet "zar tata baš sad mora da popravlja auto" i slično.)

Ja sam s njom oko tih stvari kao Brus Vilis u Pretparaćkim pričama (Pulp Fiction) kad mu žena zaboravila ćaletov sat.Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od Ji 4Tze » 24 Jul 2022, 00:20

ljuba je napisao:Narušavanje sup!-a 10 min pumpom za gume..
Pa super, je l mu smeta svaki dan da se ispumpa, spakuje i sutra ponovo napumpa?

Kakva je voda, topla?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Kupovina kajaka

Post od ljuba » 24 Jul 2022, 09:12

SUPu ne smeta, za pumpu ne znam, već drugu godinu to radimo i ne buni se. Na njoj pise max 15 min rada u kontinuitetu, a to ne prelazim. Spakuje se izuzetno lako i lepo. Najteže ga je dobro osusiti kada se ostane do kasno. I od kada su zatvorili sve plazne tuseve (restrikcije vode) ne mogu da ga sperem od soli.

More je trenutno savršeno.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kupovina kajaka

Post od McGruja » 24 Jul 2022, 12:31

Upućeni, aj za neupucene

Gde kupiti SUP ili kajak?

Verovatno ću morati oba, pa transport je kljucna stavka

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8362
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od grujicd » 24 Jul 2022, 18:35

Pa Decathlon je default varijanta kod nas.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kupovina kajaka

Post od nuk » 24 Jul 2022, 21:35

Ili Kupujem prodajem, dosta radnji i pojedinaca koji se bave prodajom čamaca i opreme se tamo oglašava

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina kajaka

Post od Skipper » 25 Jul 2022, 00:08

Ponešto ima i intersport.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kupovina kajaka

Post od McGruja » 25 Jul 2022, 03:23

Hvala vam

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kupovina kajaka

Post od nidza » 25 Jul 2022, 07:34

grujicd je napisao:
24 Jul 2022, 18:35
Pa Decathlon je default varijanta kod nas.
Izgledaju im jako dobro i sup i kajak, dosta bolje nego prosek koji viđam da ljudi koriste.

Sup 11 im ima nosivost 320kg. Izložen kajak je sa 3 sedišta.

Odgovori