Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 09 Apr 2024, 19:01

Pisao sam već ranije, mi smo bili u Agios Ioannis-u.

Ima tri plaže, čak ni gradska nije loša, a bukvalno se sve tri nadovezuju jedna na drugu. Plaku nismo ni obišli, a Papa Nero je sasvim lepa plaža.

Ima dobrih restorana i baš smo se dobro hranili na Pelionu generalno.

Agii Saranta Beach je baš lepa plaža, a naviše mi se svidela Milopotamos.

Ko ne voli ili neće da se voza treba da zaobiđe Pelion. Ko voli vožnju, kroz prelepu prirodu i debelu hladovinu, potoke i vodopade, Pelion je obavezan.

E sada, mi smo bili pre ovih poplava, ne znam kakvo je sada stanje, ali putevi su tada bili extra dobri.

To je neki deo koji smo mi obišli, a ne treba propustiti ni sela u brdu. Ima dobrih mesta za popiti piće sa fenomenalnim pogledima ili na Volos ili na more.

Jedan dan odvojiti i za Volos.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1648
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od zdushan » 09 Apr 2024, 20:37

Merkam ovo
https://www.stgeorges-house.com/
A ne znam jel lokacijski ok..
Ideja mi je da sam na plaži, izdvojen, ali ne u totalnoj vukojebini da nemam gde da odem..
https://maps.app.goo.gl/WePmHxfP9TvhPVwA6

Sent from my SM-S918B using Tapatalk




Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ji 4Tze » 09 Apr 2024, 22:07

Heinz je napisao:
09 Apr 2024, 15:53
Pre bih spavao gore negde iznad nego u samom Volosu. Pelion zakon. Portaria pa tu negde odakle se vidi ceo Volos.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Volos prelepo mesto, na žalost ne znam koliko ga je urnisalo ono nevreme, požari prošle godine ali sve ono što je lepo u Solunu ovde je i čisto i još lepše :)
Još se radi po gradu, vidi se da ulažu u infrastrukturu.
Boringly average, but also perfect for school run mums

kod
Postovi: 321
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Grčka

Post od kod » 09 Apr 2024, 22:53


mix024 je napisao:
kod je napisao:
08 Apr 2024, 19:23
Moja preporuka za meru ide za Loutraki kod Korint. Banja, u principu lep gradic, ima desavanja, nije prevelik. Nudi se opcija u blizini i egejskog i jonskog mor pa biras. Atina sat vremena vozom koji ide do centra, Sparta sat , Epidavros sat, Mikena pola sata, Nafplion sat.... ko voli avanture ima dosta toga da vidi. Moze i na bliz ostrvca - Spetses, Poros...

Syo se tice samog juga, mogu da preporucom Kalamatu zbog desavanja i ok plaza ima. Prelep mi je Mani, Aeropoli, Limeni, Kardamili.... to su ipak manja mesta.

Rekao bih da je Peloponez prelep generalno, zelen, ima dosta brda, ce tralni deo je takodje prelep i ima jako lepih sela koje treba videti... autoputevi su sad izgradjeni u odnosu na vreme kad a ja isao tako da..... :)

P.S. Monemvasia i Githeio nista posebno.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Mi smo iz Atine otišli do Korinta, pa smo onda išli na sever do Larise i obilazili obalu kroz Alkiona, Mamvakes, Mavrolimni, Psatha, taj pravac.

Iskreno, ništa mi se tamo nije dopalo ni malo. Čak mi je sve delovalo pomalo kao horor film.
Svaka cast na inicijativi. Taj kraj uopste nije sredjen, ziv je samo leti i uopste nije turisticki. Ko sta voli.... licno se i meni nista do Psathe ne svidja. Cak i u Psathi mi se svidja voda koja je jako cista, ima izvora dosta i hladna je, ima finib beach barova, jedan restoran i to je to. :)


Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19286
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 09 Apr 2024, 23:55

Možda i ne bude radova oko Soluna?

https://www.ekathimerini.com/news/12359 ... ly-halted/

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 10 Apr 2024, 20:57

Hvala na predlozima. Prošle godine smo bili u Sivoti, prošli smo Metsovo, @Inzaghi dva puta :D (taj put bio OK, pogotovo prelaz koji vodi ka Bitolju (kada smo se vraćali išli smo tuda - nigde nikoga). I mene najviše privlači pauza u Larisi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8056
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 12 Apr 2024, 09:28

Heinz je napisao:
09 Apr 2024, 23:55
Možda i ne bude radova oko Soluna?

https://www.ekathimerini.com/news/12359 ... ly-halted/
mislim da ovo nema veze sa onim radovima koji sad traju i koji ce trajati a koji su vezani za popravku i asfaltiranje neke deonice oblilaznice , ovo je neki drugi projekat koji je trebao da krene nevezano od ovih radova koliko sam shvatio

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 12 Apr 2024, 12:19

Verovatno je to, jer sada rade obilaznicu koja će biti "flyover", znači iznad trenutne, celom dužinom.
Tako su mi Grci objasnili, a radiće se par godina.

Ja u povratku iz Grčke nisam imao problema, ima suženja, ali su se trudili da budu sve vreme dve trake, tako da je išlo nekako.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 786
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Grčka

Post od RobiNS » 24 Apr 2024, 18:24

Ne znam dal je ovo neko objavio...

PUTEVI SRBIJE

Poštovani, Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da Open Balkan ETC prerasta u Toll For All, inicijativu i platformu koja donosi novu eru mobilnosti u našem regionu.
Nakon Severne Makedonije, gde sistem već funkcioniše, stvaramo integrisani sistem naplate putarine sa Crnom Gorom, Bosnom i Hercegovinom, Hrvatskom i Grčkom,
a radimo kako bi u budućnosti i druge zemlje postale deo ove inicijative.
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8376
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 24 Apr 2024, 18:48

Znaju se i najavljeni datumi kad koja država uleće.

viewtopic.php?f=36&t=2374&p=1105112#p1105112

Odgovori