Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 22 Jun 2019, 19:08

Day Walker je napisao:Previse si opsednut putevima i rupama.
Brate nece ti nista biti, niti auto. Pa nije to stap pa da pukne na neravninu ili rupi... Moras ozbiljno da nabodes neku kratercinu da sjebes nesto...


Sent from my iPhone using Tapatalk
+1

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ljubitelj » 23 Jun 2019, 10:51

ljuba je napisao:
19 Jun 2019, 08:58
Pa zeleni karton je osiguranje - za Holandiju i okolne zemlje.... Sta drugo? Mi nemamo beli karton :) A ugovor o osiguranju nije zgodno nositi...
Ne treba zeleni karton u Evropi, dovoljna je Euro tablica na autu. Sve je umrezeno i povezano, sto bi rekli politicari digitalizovano.
To sto pricas je za vaneprovske zemlje, tu treba zeleni karton koji je nista drugo do obicna potvrda na zadatom medjunarodnom formularu da imas registrovan/osiguran auto.

A fora sto mi pricamo o zelenom je sto traze doplatu na postojece vec placeno regularno osiguranje od 2.000 dinara da bi izdali taj inace besplatan formular ciije stampanje /izdavanje kosta zapravo 250 dinara.

Do pre par godina zeleni je bio i 3.000 dinara.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 23 Jun 2019, 13:01

Ogi ima ozbiljan sindrom Steve Zigona iz majstorske radionice :D nemoj da se ljuitis ali cemu tolika frka oko auta pa sve i da kosta 100k eura, pa ti si njega kupio majku mu, nije zivo bice, hrpa lima, sve se da srediti...jaka stvar sto krckaju vrata, bolje ona nego kicma, ruka, koleno i sl. nedaj boze.
Imam drugara u slicnom fazonu ali sa godinama je poceo da popusta i uvideo da nema smisla takav trip, sad cak vise ne drzi metlice brisaca u kaseti i montira samo po potrebi vec mu stoje cele godine na autu :rofl: ne zezam se ovo je ozbiljno bilo! i da ne spominjem ostale budalastine koje je radio ne bi li "sacuvao" auto od zuba vremena :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Grčka

Post od ljuba » 23 Jun 2019, 13:01

Sa sajta Holandskog auto moto društva ANWB. Nisi u pravu ljubitelji:) Moraš da imaš email sa digitalnom zelenom kartom PDF stoji na njihovom sajtu ako hoćeš dalje da čitaš. Link: https://www.anwb.nl/verzekeringen/autov ... oene-kaart

Да ли је обавезна зелена карта?
У Холандији, као иу готово свим земљама ЕУ плус Андора, Хрватска, Лихтенштајн, Норвешка, Исланд и Швајцарска, оригинална зелена карта није обавезна, али морате бити у стању да докажете да сте осигурани. Овде је прихваћена дигитална зелена карта.

Идете ли у Албанију, Босну и Херцеговину, Израел, Иран, Мароко, Молдавију, Црну Гору, Украјину, Русију, Србију, Тунис, Турску, Македонију или Бјелорусију? Онда је обавезно имати оригиналну зелену карту са собом.

Još objašnjenja

Зашто више не примам зелену карту путем поште?
Рекли сте да преферирате дигитални контакт. Зато вам зелену карту шаљемо е-маилом. Још увек сте примљени поштом?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 23 Jun 2019, 13:23

To je kao kod nas obična polisa osiguranja koliko vidim.

Masinac
Postovi: 124
Pridružio se: 15 Feb 2019, 15:59

Re: Grčka

Post od Masinac » 23 Jun 2019, 14:13

Da li je potrebno imati putno zdravstveno osiguranje za ulazak u Grčku? Pročitao sam na nekom sajtu da je potrebno, pa da znam da li da ga vijam ili ne.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 23 Jun 2019, 14:21

Iako možda nije potrebno jeftino je, što ga ne uzeti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ljubitelj » 23 Jun 2019, 14:33

ljubo, na linku i u originalu i u prevodu pise da zelena karta NIJE potrebna za EU zemlje+pridruzene sistemu a pobrojano je gde treba, nekoliko zemalja u Evropi a ostale su van Evrope. Oni to nazivaju u tekstu originalna zelena karta (sta je neoriginalna ne bih tumacio).
Bas kao sto sam i napisao.

Posalju e mail kopiju obicne polise osiguranja kako je i Heinz primetio.
Kao kod nas polisa AMSS osiguranja sto je.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 23 Jun 2019, 15:17

Masinac je napisao:Da li je potrebno imati putno zdravstveno osiguranje za ulazak u Grčku? Pročitao sam na nekom sajtu da je potrebno, pa da znam da li da ga vijam ili ne.
Nije obavezno. Pitanje je samo da li želiš da rizikuješ, ako se (daleko bilo) nešto desi.

Naš Fond je potpisao sporazum sa 20ak zemalja, ali ne i sa Grčkom. Taj sporazum podrazumeva pružanje medicinske pomoći, sa našom zdravstvenom, uz potvrdu.

U svakoj zemlji se pruža hitna med.pomoć, uz pokrivanje troškova, ali je i za to potrebna neka potvrda/obrazac.

U prevodu, jednostavnije je uplatiti putno osiguranje.

T-T


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Grčka

Post od ikac2000 » 23 Jun 2019, 15:36

Ali ako zatreba privatni doktor koji je maltene u svakom selu, onda privatno instant zavrsava.

Sporazum sa zdravstvenim je za bolnicu i bas bas..

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Masinac
Postovi: 124
Pridružio se: 15 Feb 2019, 15:59

Re: Grčka

Post od Masinac » 23 Jun 2019, 15:38

Hvala vam, uzeću onda neko, zlu ne trebalo... Imate li preporuku za neko? Može i na PM da ne idemo u off-topic.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 23 Jun 2019, 16:52

Sve osiguravajuće kuće sarađuju sa par svetskih kuća, tipa Coris, Europe, April...

Najbolje je da pozoveš kol centre istih i vidiš ko ima najboljeg, tj najbližeg doktora, u odnosu na mesto boravka. Ume da bude razlika, a nekada je svejedno.

Mi u firmi uzimamo Wiener. Za CG i BiH je bilo sasvim OK, kada je zatrebalo, uključujući privatne doktore, sa izlaskom na teren. Drugi su mi za isto mesto nudili samo odlazak u državnu bolnicu, u CG. Takođe, pored državne bolnice u Trebinju, kolegi su ponudili da dođe doktor iz Dubrovnika.

T-T


pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Grčka

Post od pedjaks » 23 Jun 2019, 18:19

Ko je kupio AMSS putno zdravstevno osiguranje bio je u zabludi da se osigurao barem prvog dana !!!
Tako da nisu jeftiniji, samo su bezobrazniji i bezobzirniji.

AMS punto zdravsteveno osiguranje
https://www.ams.co.rs/index.php/vrste-o ... ate-65849

" Polisa postaje aktivna prelaskom državne granice, nakon isteka dvadesetčetvrtog časa dana koji je naveden kao početak trajanja osiguranja a ističe završetkom dvadesetčetvrtog časa dana koji je naveden kao datum prestanka osiguranja. Povratkom u zemlju, polisa putnog zdravstvenog osiguranja automatski prestaje da važi. "





Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 23 Jun 2019, 18:51

Mi uplacujemo ono Generali preko neta. Ako je 20ak evra, tu je negde. Zasto bi se izlagao dodatnim troskovima, za male pare skinem brigu sa grbace.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 23 Jun 2019, 19:12

S njima ništa.

Odgovori