Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 24 Jun 2019, 21:30

jeste zajebano kad se ceka dugo ali to je ocekivano u sezoni...zamislite turci kad krenu kuci koliko se voze+ cekanja, njima se ispod 20 dana ne isplati da idu na odmor :)
Poslednja izmena od OMP u 24 Jun 2019, 21:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 24 Jun 2019, 21:30

passenger je napisao:
24 Jun 2019, 19:12
550 km, odgovara :thumbup:

samo da vidim sa ovim mojim šabanom od timlidera za odmor i da se sračunam je l vredi dolaziti pasatom. Hvala
Sto saban timlider? Nadam se da moji ne pricaju tako o meni. :uplakan:

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Grčka

Post od passenger » 24 Jun 2019, 21:33

nas je 8 u cleanroom. ova dva švajcarca ne sme da zeza, a nas mobinguje, poludesmo više. jedan kolega završio kod psihijatra. skorije smo se opet žalili, on imao razgovor kod šefa (5-6x do sada) i ništa, dve nedelje miran, opet krene sa starom pričom. ne daj bože kad mu trazis odmor, ne mozes da dobijes sta ti hoces. povraća mi se kad moram slobodan dan da trazim ili odmor.

baš pričam sa kolegama, jedini čovek za koga se radujem kad se razboli. danas bio bolestan, skorije bio mesec dana na nekim terapijama, uživali smo. sve postizali na vreme, ma super bilo. chilly atmosfera. jebem li mu sve, sad sam se iznervirao.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Grčka

Post od kragujevac » 24 Jun 2019, 21:40

To u principu znači da treba još češće da se žalite. Može neki pretpostavljeni da bude ovakav ili onakav, ali Mobbing je nešto sasvim drugo. Za to bi kod nas veoma brzo leteo sa takve pozicije.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Grčka

Post od passenger » 24 Jun 2019, 21:44

ma ja ne smem da se mešam tu mnogo zbog vize, a trazicu uskoro drugi posao, pa nek se yebe on posle. Nas dvojica mu drzimo celu halu, sve mozemo da stignemo i radimo, ne ceni nas ništa.

Mobing je ovo sigurno, žalili se puno puta, ali naš šef je Švajcarac jedan fašista koga boli za sve nas strance. Još malo i kod direktora. Sreća on je Holandjanin.

Ubi nas lik u pojam, koliko sam puta bacao svasta po boxu i udarao pesnicom u sto kad me iznervira. Kolega uzme čekić i zvizne o sto kad poludi. Sa celom firmom je taj majmun u svadji, a ne mogu da mu nadju zamenu jer niko neće da obuče cleanroom odelo i da bude odvojen ovamo u hali. Pitali su već par njih, pokušali zamenu da mu nadju.

Zube bih mu izlomio. Mala debela idiotska mrcina. Sigurno ga maltretirali u školi, siguran sam.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka

Post od somi-car » 24 Jun 2019, 22:55

Takvih kompleksasa imas u svakoj vecoj firmi.

Ja im nasamo zapretim i "ponudim" opciju da se sretnemo van. Ne ponosim se time ali jedino sam na taj nacin resio dva, tri konflikta.

Nije bilo do mene, najiskrenije ali samo tako su shvatili gde im je granica.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Grčka

Post od Sinisa G. » 24 Jun 2019, 23:10

Za par dana idem prvi put u kontinentalnu Grcku i prvi put na tockovima :thumbdown:
Idem u ovi hotelhttps://www.possidi-holidays.gr/
E sad posto vidim da ste uglavnom vec obisli pola grcke,
imate li neku preporuku sta vredi obici u blizini, plaze, restorani, spomenici kulture, akvaparkovi...

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2862
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Grčka

Post od Martin » 25 Jun 2019, 09:13

Da sam na tvom mestu, ne bih mrdao sa plaže. :)
Imaš u blizini peščani rt, Posidi. Solun ti je relativno blizu i tu imaš šta da obiđeš (Srpsko vojničko groblje, npr).
I u tom kraju obrati pažnju gde parkiraš auto, u slučaju velikih kiša i bujica.

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Kabal » 25 Jun 2019, 10:26

Sinisa G. je napisao:Za par dana idem prvi put u kontinentalnu Grcku i prvi put na tockovima Slika
Idem u ovi hotelhttps://www.possidi-holidays.gr/
E sad posto vidim da ste uglavnom vec obisli pola grcke,
imate li neku preporuku sta vredi obici u blizini, plaze, restorani, spomenici kulture, akvaparkovi...
Javi bas kakav je smestaj i okruzenje ,plaze kad stignes

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 26 Jun 2019, 19:46

Preporuka za smeštaj u Sivoti ili Pargi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Day Walker » 26 Jun 2019, 20:06

Odustao od Skiatosa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 26 Jun 2019, 21:03

Trajekt od 350 evra me baš iznervirao. A i putujem iz Trebinja pa mi je ova strana bliža.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Grčka

Post od passenger » 26 Jun 2019, 21:15

za te pare letiš iz BG i nazad - za dve osobe

https://www.jeftineaviokarte.rs/informa ... 20Skijatos
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Grčka

Post od Ji 4Tze » 26 Jun 2019, 23:19

Halkidiki tribune :)

Nešto mi ovo mnogo brzo postalo, Vlado, treba lud da budeš da ne ideš novim putem kod Grdelice, da vidiš ono svetlo na kraju tunela :lol: :kezo:

Al se baš brzo stiglo, možda čak i čitav sat vožnje manje nego prošle godine... gledam poruke, do Lagomandre (730km?)
U 7h krenuli, 7:15 NIS na usponu na Bubanj
U 10:45 na MK granici
U 12:40 na GR granici
U 14:20 stigli u Cosmos
U 17:35 u Lagomandru

Uz 3-4 manje pauze na pumpama od 10-15 min i ručkom u Cosmosu (preko dva sata pauzi ukupno).

Uglavnom, Grdelica delom izgleda kao da su se deca igrala (bez ljutnje) i koliko god se trudio nisam uspeo da shvatim nivo poduhvata borbe protiv prirode na “najtežem gradilištu Evrope” (:lol: ili kako su ga već debilno krstili).

MK autoput ipak klasa iznad najgoreg dela srpskog oko Niša. Tek gore malo pre Demir kapije pa do granice, ali to je zadnja četvrtina koja se najbrže i pređe. Tamo su mnogo lepše tranžirali brda, za primer ovim našim slepcima koji su zbudžili i neke kao kanalizacione cevi po sred bedema... SevernoMakedonci s druge strane napravili pravo remek delo borbe sa prirodom. Čak su dopeglali i 98% onih skakaonica pre Demir Kapije, pa gledajte da ne idete preko 140 tuda :) kad vidite stari asfalt. Ima još jedna naplatna sa smetkom, tamo pred kraj nove rute.
Posle Evzonija isto dopeglano dok se ne skrene ka RingRoad-u - industrijska zona pre Soluna standardno valovita. U nekom trenutku se plaća 1,80€ čini mi se, baš na početku odmah posle granice. Na samom RingRoad-u radovi na par mesta sa kilometarskim kolonama koje se kreću prva-druga, ali kreću se. Jedna rampa još malo spremna za početak naplate. Ne znam sad koliko je pametnije možda da se prođe kroz grad...?
Od Cosmosa do uspinanja na brdo se brzo stigne i do NeaMoudanie može 140 da se nastavi komotno, mada idu lokalci i brže. Magistrala dalje sasvim ok, ništa specijalno ni loše ni dobro da se kaže.
Na granicama inače bez gužve jer smo išli radnim danom. Ne znam kako je vikendima i ne želim da saznam, zato i idemo ovako u sred srede.
I tako, vrlo pozitivan utisak što se brzine stizanja tiče... Nekad smo pravili pauzu u Predejane, ima i sad naravno isključenje ali prerano nam je bilo za ručak bilo, a kroz MK se isto prebrzo prošlo. Kako smo i granice lako i brzo prešli, ručak smo obavili u hladu tržnjaka u zadnjem delu puta (Paxi burgeri, preporuka :)
Da ne kažem da je mogao u cugu put da se obavi, da sam recimo krenuo dva sata ranije, mogli smo na ručak da stignemo.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 26 Jun 2019, 23:25

passenger je napisao:za te pare letiš iz BG i nazad - za dve osobe

https://www.jeftineaviokarte.rs/informa ... 20Skijatos
Jeste ali uletelo mi ovo trebinje u koje idem kolima pa odatle gledam gde da produžim.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Odgovori