Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 10 Jun 2020, 18:04

ne znam, 27.2 kad sam poslednji put bio tamo, nije bilo tursko.

ali kakve veze ima moje ostrvo? pisem pre svega o odnosu prema koroni, merama, prevenciji. tamošnju državu vode mnogo ozbiljniji ljudi od nas, smislili su efikasan sistem, sproveli ga dosledno i imali daleko bolje rezultate.

sad imaju isto recidiv korone isto kao i srbija ali nisu zaboli glavu u pesak nego su pozatvarali i pokaznjavali sve javne objekte koji se ne pridrzavaju mera.

mi se spremamo za izbore po cenu mrtvih.

u grckoj bi bio rat na ulicama ako bi neko radio sa njima kao sto se radi sa nama.

i da, na limnosu je broj koronaša do sada - nula.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 10 Jun 2020, 18:16

Pa da je veci ko bi isao?
Kako po svu cenu kad je danas umrlo 1 covek, juce isto, prekljuce 0 itd.
Slazem se da ovaj montira ali sada se od korone ne umire(osim onih par na respiratorima trenutno 14) sad ti kad bi se zarazio nista ti ne bi bilo.
A da radi neke stvari zbog finansija i izbora, nema sumnje u to.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45774
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Grčka

Post od Geza » 10 Jun 2020, 18:39

NE BRINITE - kolima možete u Grčku, Makedonci najavili otvaranje granica
https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1334884/ ... anica.html

Od 15. juna Grčka će otvoriti granice za građane Srbije, najavio je danas ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, dok bi isto to trebalo da učini i Severna Makedonija, ako epidemiološki uslovi to dozvole, a svakako do kraja meseca.

“Mi sa BiH imamo dogovor o slobodnom prolazu, kao i s Mađarskom i s Bugarskom. Grčka je najavila da će od 15. juna to da primenjuje. Zato je nama važno da i sa Severnom Makedonijom vidimo u kom pravcu će se to dalje odvijati i da li će ljudi moći da putuju”, rekao je Dačić u Nišu, gde se sastao sa makedonskim kolegom Nikolom Dimitrovim, kome je to bila prva poseta u inostranstvu od izbijanja epidemije korona virusa.

On je preneo da su razgovarali o merama relaksacije, odnosno olakšavanja mera donetih u cilju sprečavanja širenja virusa korona.

Dačić je istakao imajući u vidu da ni Srbija ni Severna Makedonija, nisu “izolovana ostrva”, važno da se sve odluke sistematizuju i da se zna ko u regionu ima kakve propise, jer je to ono što najviše zanima ljude.

"Građane najviše interesuje kada će biti otvorene granice. Da budemo jasni, naše granice su otvorene i građani Severne Makedonije mogu slobodno da prolaze bez testova i bez mera izolacije, a što se tiče granica Severne Makedonije, njihov plan je bio da to bude od 15. juna, a da li će se to desiti zavisi od njihove epidemiološke situacije, ali svakako sa ciljem da se do kraja juna to i ostvari", rekao je Dačić.

Dimitrov mu je na srpskom jeziku dodao da je Dačić to dobro razumeo, a Dačić je uzvratio da jedni druge dobro razumemo i bez prevodilaca.

Sastanku je prisustvovao i epidemiolog Branislav Tiodorović, dodao je Dačić, primetivši da od stavova struke umnogome zavise i političke odluke o granicama.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Day Walker » 10 Jun 2020, 19:25

Cemu to vredjanje Srba?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 10 Jun 2020, 19:50

Čemu služi vređanje Grka u temi o Grčkoj?

Slobodno pišite u temi o Sloveniji.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Grčka

Post od ikac2000 » 10 Jun 2020, 19:51

Ja ne vidim vredjanje Srba vec sistema. To nije isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Grčka

Post od Day Walker » 10 Jun 2020, 20:37

Srpska ciganija...
konkretno mislim na ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 10 Jun 2020, 21:05

gazza je napisao:verovatno tamo gde su grci gori od nas, pitaj ove kolege gore. ja ne poznajem takve u ovoj grčkoj koju posećujem dosta češće od prosečnog forumaša.
Uh, ne znam gde nisam bio, Krit, Patra, Atina ofc. itd.

Gori su "cigani" od nas. Lenji, ..., nebitno, ali volim da idem tamo.

Međutim, reći da su Grci pojam za nekoga i nešto, ne znam šta da ti kažem a da se ne uvrediš. ;)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 10 Jun 2020, 22:11

Mi te lenje nismo videli. Sve dok je porodični biznis u pitanju sve funkcioniše više nego dobro.

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 10 Jun 2020, 22:21

Upravo to, ako nije u okviru kompleksa onda je prljavo, zapušteno, zaraslo, ... Ništa oni nisu bolji od nas, zato su mi verovatno i dragi. :mrgreen:

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 10 Jun 2020, 23:16

Day Walker je napisao:
10 Jun 2020, 20:37
Srpska ciganija...
konkretno mislim na ovo.
jel se vređaš?

ja se ne vređam kada neko kaže tako nešto o srbima. zato što vidim rođenim očima kakva je ovo zemlja i šta se u njoj dešava.

uostalom otvori temu srbija pa možemo o tome. ovde je sve počelo polivanjem grka da su gori od nas. i to u okviru dela diskusije o koroni.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Day Walker » 10 Jun 2020, 23:20

Da li sam uvredjen - nisam jer bi to bilo krajnje smesno.
Smeta mi omalovazavanje nas kao naroda od ljudi koji su pripadnici tog istog naroda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 10 Jun 2020, 23:27

nebitno je za to kuda ide planeta u svakom slučaju.


to da li ima ili nema srpske ciganije pokreni temu u okviru rasprave o srbiji, posebno kako ona vidi svet oko sebe, druge države, narode itd.

grci su istorijski daleko veći narod od srba, nadam se da barem to ne vređa. iako se dosta te veličine odronilo na prelazu u moderna vremena, oni su u poređenju sa nama nekoliko decenija napred, prosto deo su savremenog sveta koji mi nismo i nemaju istorijska lutanja koja mi imamo.

što se vidi i po načinu na koji vode državu u ovom trenutku. ne volim ni novu demokratiju ni micotakisa (preveliki nacionalisti za moj ukus) ali su se u doba korone poneli kao odgovorni ljudi a ne pohlepni populisti. neko ko je 2 meseca trpeo sve što mu je rađeno u srbiji pred grčkom može samo da spusti kapu i stane mirno u znak poštovanja.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 11 Jun 2020, 00:35

Au brate sta napravi ti od Grcke, vrh zemlju.
Pa da necu da zivim u Srbiji, GR bi bila zadnja zemlja clanica EU u kojoj bih ziveo, a ti je napravi kao da je Nemacka.
Znam da te sad ovo pogadja, ali precesljaj sta si u zadna 48h pisao o njoj, meni je malo smesno jer zaista poznajem i mentalitet i kulturu tih Grka, veruj mi ne da nisu bolji, nego su gori od nas, al da ti ne rusim sneska i iluziju o obecanoj zemlji za tebe(GR), ipak tamo letujem preko 30 god jos kao klinac sa roditeljima, pa onda momak pa sve do sada kada imam svoju porodicu i decu, svake god sam dole i ovo ce mi biti prva god da ne idem tamo.
Volim ja njih(ne bih isao tamo 30+ god da mi ne prija a prijaju mi i sto su isti(pa i gori mi), al kao sto rekoh da ti ne rusim iluziju sve je u redu.
Poz

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 11 Jun 2020, 08:21

Ne znam ko se gde prepoznao, ali kad na plaži tj pored nje, ili u šumi na Lagomandri, vidiš đubre koje je sačinjeno od praznih kesica Smokija, Chipsyja i kutija Plazme, šta pomisliš?

EDIT:
The overwhelming majority of Greeks wants that tourists arriving in the country undergo Covid-19 tests. In a survey conducted by ALCO for private Open TV, 89% of the respondents said that tourists should undergo testing. Just 8% said it was against testing and 3% said “don’t know/don’t answer.”

Odgovori