Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 11 Jun 2020, 10:21

Da pišem o tome kakvi su grci turisti kod nas? Hvala Bogu (ili ne), X njihovih grupa mi je prošlo "kroz ruke".

Ako bih po njima ocenjivao sve sunarodnike, naopako.

Ja znam da nigde, pa ni po Grčkoj, ne ostavljam ništa za sobom, ako nije u kanti. Dakle, ništa nije izvesno i lako odredivo, ne mogu svi u isti koš.

T-T



kod
Postovi: 319
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Grčka

Post od kod » 11 Jun 2020, 10:24

u grckoj sam ziveo duzi niz godina i poprilicno sam se infiltrirao u grcko drustvo - licno i profesionalno. Dosta sam putovao i obilazio kontinentalni deo i ostrva. misljenja sam da grci nisu lenj narod, naprotiv. npr. omladina radi poslove koji su nasoj nebeskoj deci u srbiji nezamisliva i njihovim roditeljima neprihvatljiva. ne bih da otvaram polemiku, samo iznesoh svoje iskustvo i misljenje.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Grčka

Post od ljuba » 11 Jun 2020, 10:34

Grci su bas specificni. Radio sam u Atini 3 meseca i za Grcku firmu (najvecu u Grckoj) 2 godine. Plus sam imao dosta kontakata sa njima. Nisu mi se bas dojmili :) A sto se tice njih samih pre 30+ godina bili su daleko iza Jugoslavije po standardu. Sa Evropskim integracijama profitirali su ozbiljno. E koliko ih je to promenilo ne znam. Znam sada da ih bog nije zaboravio kada im je davao zemlju.... Mada im je rekao da zive samo u dva ozbiljnija grada :)

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 11 Jun 2020, 12:03

kod je napisao:
11 Jun 2020, 10:24
u grckoj sam ziveo duzi niz godina i poprilicno sam se infiltrirao u grcko drustvo - licno i profesionalno. Dosta sam putovao i obilazio kontinentalni deo i ostrva. misljenja sam da grci nisu lenj narod, naprotiv. npr. omladina radi poslove koji su nasoj nebeskoj deci u srbiji nezamisliva i njihovim roditeljima neprihvatljiva. ne bih da otvaram polemiku, samo iznesoh svoje iskustvo i misljenje.
+1

tek na tu glupost da su grci lenji nisam hteo da reagujem - moje iskustvo sa nekoliko meseci suzivota sa grcima je da su grci vrlo vredan narod, i to na nacin na koji su srbi u nekim davnim godinama koje pamtim bili vredni, kada je moralo da se mnogo radi da bi se prezivelo. upravo je to jedna od kljucnih razlika srpskog i grckog drustva, da grci nisu imali ovih poslednji 30+ godina istorije koja je unistila supstancu srpskog drustva. moj glavni osecaj u grckoj je da sam usao u vremeplov i izasao u nase drustvo iz sedamdesetih i prve polovine osamdesetih, pre nego sto smo potonuli u nacionalizam i ratove. ljudi rade, ispomazu se, solidarni su, za politicku ili socijalnu nepravdu izlaze na ulicu, tuku se sa policijom ako treba. bez obzira na sve devijacije njihovih vodeci stranaka, ND i pasok, i razne mehanizme koje su za vreme EU blagostanja pre krize imali, njihov stepen unistavanja drustva zarad licnog bogacenja je osetno manji nego kod nas.

nista od toga se ne vidi iz paralije, pefkohorija, haniotija i slicnih letovalista gde srbi vecinom letuju (pre nego sto otkriju tasos i lefkadu).

dodao bih i ovo - ova teza da srbi vole da idu u grcku zato sto su grci gori od nas, pa to smo culi na ko zna koliko nacina. zabari su cigani, gori su od nas, ameri su glupi, gori su od nas itd itd. a gle cuda sve zemlje koje se neuporedivo razvijenije i bolje za zivot od srbije. to je taj nicim izazvani kompleks vise vrednosti koji mi imamo, koji nas otudjuje od realnosti i zbog koga non stop dobijamo po nosu, jer nismo svesni ni svoje velicine ni svog mesta u svetu.


Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 11 Jun 2020, 14:13

gazza je napisao:
11 Jun 2020, 12:03
nista od toga se ne vidi iz paralije, pefkohorija, haniotija i slicnih letovalista gde srbi vecinom letuju (pre nego sto otkriju tasos i lefkadu).
Ne vredi, moram da ti kažem da sad već lupetaš i da si maliciozan, a kako pišeš rekao bih da je tvoj domet ovo što sam citirao.

@Heinz spomenu šumu Lagomandre. Pre će biti "debela ladovina" nego šuma. :)

Slika
Slika
Slika

Bio sam u gornjem hotelu, dobar smeštaj i usluga. Na plaži se plaćaju ležaljke i suncobrani. Ležaljke su mogle da se odvuku u hladovinu ali su se radnici (da ne kažem Grci jer nisu svi Grci) uglavnom bunili za to. Naših ima puno ali ne u hotelu već dolaze iz okolnih mesta.

Inače, za one koji imaju alergiju (kao ja) i ne mogu duže od tri dana da budu na plaži ovo je idealno mesto.

Najlepši odmor sam imao na Kritu 2009. godine. Rekao sam da ću jednom da se vratim tamo ali eto, prođe dekada a je se ne vratih tamo. Rent a car je obavezan, tako da ako ne planirate isti bolje da ne idete na Krit. :)

Kada duva na jednoj plaži, lako se pronađe uvala u kojoj je mirno.

Slike su loše, takva oprema je bila tada. :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od bookmaker u 11 Jun 2020, 14:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 11 Jun 2020, 14:26

bookmaker je napisao:
gazza je napisao:
11 Jun 2020, 12:03
nista od toga se ne vidi iz paralije, pefkohorija, haniotija i slicnih letovalista gde srbi vecinom letuju (pre nego sto otkriju tasos i lefkadu).
Ne vredi, moram da ti kažem da sad već lupetaš i da si maliciozan, a kako pišeš rekao bih da je tvoj domet ovo što sam citirao.
+100000000
Od reci do reci.
Kako on pise deluje kao da pati od nize vrednosti njegov narod(sto nije tacno) jer nasi ljudi su zaista vredni, pametni evo da pitamo ljude nase koji su po belom svetu a ovde na forumu ih hvala bogu ima, da li misle da nisu vredniji od tih naroda kod kojih su otisli, da li misle da manje vrede, ja bih rekao NE, naprotiv, nas covek je i bolji i vredniji, samo nije disciplinovan ali to se tamo nauci i garantujem ti da su nasi ljudi bolji od onoga sto ti(@gazza) mislis o svom narodu, a vidim mislis sve najgore.
Mi nismo lenji kao narod, vec nedisciplinovani a ti to predstavljas bas tako a druge uzdizes u nebesa a Grci bas i nisu takvi kako ih predstavljas, samo su disciplinovaniji od nas.
Iz mog iskustva kazem mozda ti imas drugacije ali evo necu dalje jer je off.
Samo ti idi tamo na leto i srecan put i tamo i nazad(nisam ironican naravno.)
Ja cu to ostaviti za sl godinu do tada se nadam da cemo zaboraviti na covid19.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Škoda Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG

Post od ikac2000 » 11 Jun 2020, 14:51

Ove diskusije me podsecaju na Domanoviceve pripovetke.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 11 Jun 2020, 16:23

:rofl:

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Woodoo » 11 Jun 2020, 17:37

antivenom je napisao:
11 Jun 2020, 14:26
Mi nismo lenji kao narod,
Pretvorili smo se u lenj narod, ne svi ali dobrim delom jesmo, samo što nije ova tema mesto za tu diskusiju.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grčka

Post od Bax » 11 Jun 2020, 17:56

Svako telo ostaje u stanju relativnog mirovanja ili ravnomernog pravolinijskog kretanja sve dok ga delovanje ili dejstvo drugog tela ne prisili da to stanje promeni.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 11 Jun 2020, 22:46

bookmaker je napisao:
11 Jun 2020, 14:13
@Heinz spomenu šumu Lagomandre. Pre će biti "debela ladovina" nego šuma. :)
Nazovi je kako hoćeš, zna se na šta se misli.

Razumem da naši ljudi dođu na deo koji se ne plaća, donesu svoje ležaljke, suncobrane, stolice, hranu, frižidere i sve ostalo što misle da im treba.
Ali ne razumem da si potegao 750 km od kuće do plaže, na koju si došao jer je čisto more, ima super hladovinu, niko te ne tera da platiš bilo šta, i onda to sve što si doneo sa sobom, baciš pored tog istog bora ispod koga si uživao u hladu i odeš. Tu na ulici ima gomila kontejnera, samo treba preći par desetina metara.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 12 Jun 2020, 00:19

evo malo odmora za oči i dušu


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Grčka

Post od Geza » 12 Jun 2020, 21:50

PROMENA PLANA: Grci POMERILI DATUM otvaranja granice
https://mondo.rs/Info/Svet/a1335760/Grc ... onija.html

Grčka će otvoriti kopnenu granicu sa Severnom Makedonijom 1. jula, a ne 15. juna kako je prvobitno najavljeno, a radiće samo granični prelaz Evzoni, javlja MIA.

"Od 1. jula ukidaju se restrikcije za Albaniju i Severnu Makedoniju", rekao je ministar turizma Haris Teoharis na konferenciji za novinare uoči početka turističke sezone.

Iako Grčka od ponedeljka zvanično otvara turističku sezonu, kopnene granice sa Severnom Makedonijom, Albanijom i Turskom će ostati zatvorene do 30. juna, osim za neophodna službena putovanja, dok će granica sa Bugarskom biti otvorena.

Prvi potpresednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić danas je posetio Grčku i tamo utvrdio sa ministrom inostranih poslova Nikosom Dendijasom da građani dve zemlje bez ograničenja mogu da putuju od 15. juna.

Dačić je ranije izjavio da će Severna Makedonija, ako epidemiološki uslovi to dozvole,otvoriti granice prema Srbiji svakako do kraja meseca.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 13 Jun 2020, 01:41

A šta kažu za bugarsku granicu, to je ipak EU. Ostaje li 15.6?

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 13 Jun 2020, 06:26

"Iako Grčka od ponedeljka zvanično otvara turističku sezonu, kopnene granice sa Severnom Makedonijom, Albanijom i Turskom će ostati zatvorene do 30. juna, osim za neophodna službena putovanja, dok će granica sa Bugarskom biti otvorena. "

Nema to veze sto je BG u EU, vec sa epidemioloskom situacijom koja je u BG kao i kod nas dobra.
Dakle DA Grci od 15 otvaraju granice sa BG, BG sa nama, tako da ti je jedini put u GR preko BG a ako se sredi situacija sa MKD otvorice Evzoni od 1.7 zavisi kad ides u GR.

Isto tako i mi otvaramo sa BG granicu od 15.06.

Odgovori