Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 13 Jun 2020, 07:10

Granica između Srbije i Bugarske je već otvorena.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 13 Jun 2020, 08:46

Grci vratili mere lokalno, sve mi se čini da će biti leto u SRB ove godine.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Grčka

Post od Rade » 13 Jun 2020, 08:57

Po informaciji koju sam dobio malopre a reč je olimpijskoj regiji tačnije mesto Larisa pojavilo se mnogo zaraženih virusom navodno su prenosioci turisti koji su došli avionom iz Katara. Iako sam se nadao do poslednjeg dana da ćemo se kupati od 17.7 sve smo bliži otkazivanju aranžmana. Pokušaću kontaktirati vlasnika smeštaja pa prenosim situaciju. Izgleda da nije slučajno pomereno otvaranje granica na 1.7

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 13 Jun 2020, 09:03

Evo i kod nas u dva dana veliki priliv na infektivnoj klinici sa teškim simptomima (proverena informacija) naglo skače broj zaraženih ali o tome se ćuti dok ne prođu izbori.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grčka

Post od Bax » 13 Jun 2020, 10:24

Ok, bar postaje ocigledno da bolest nije sezonska.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 13 Jun 2020, 10:45

Ako je BG GR granica otvorena nije sigurno da je otvorena za drzavljane drugih zemalja sem te dve zemlje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 13 Jun 2020, 12:24

Pa jeste za drzavljane Srbije, Dacic je usaglasio to sa njihovim ministrom, pa pise u toj vesti.
Trebalo je da bude i sa MKD ali je kod njih krenuo 2 talas pa su pomerili za 01.07 otvaranje sa njima, ako se poboljsa epidemioloska situacija u MKD, ako ne zatvorene ce biti jos granice sa MKD.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 13 Jun 2020, 19:58

Kod nas nije poceo drugi talas posto nikada nije ni zavrsio prvi talas. Danasni bilten 200 novozarzazeni i 8 mrtvih, najmladja 30godisna. Brojke su skoro svaki dan oko 200 imajte u predvid da Srbija ima oko 3.5 puta vise stanovnika nego MKD. Ako su pametni GR nece otvoriti granice prema nas jer ne zasluzujemo, a vama predlazem da ove godine preskocite MKD za vase zdravlje jer kod nas se desava Italijansko scenarijo. Dok SRB sa 7mil stanovnika imate uglavnom 1 smrtni slucaj mi sa necelih 2 mil imamo 6-8 smrtnih slucaja. Mada najbolji savet da se ne putuje van drzave.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 13 Jun 2020, 22:39

Evo ga čovek koji veruje srpskoj Vladi i srpskim medijima, dajte da ga nagradimo nekako. :rofl:

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Grčka

Post od antivenom » 13 Jun 2020, 23:52

Pa veruju i Grci jer nam otvaraju granicu u ponedeljak a Makedoncima ne otvaraju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jun 2020, 09:10

https://www.rts.rs/page/stories/sr/%D0% ... anzit.html
Grčka danas otvara granice za turiste bez ograničenja, pet sati za prolaz kroz Severnu Makedoniju

Grčka večeras od 23 sata otvara granice bez ograničenja, karantina i testiranja za turiste iz 30 zemalja. Na listi su i državljani Srbije. Na put mogu i preko Severne Makedonije, jer je odobren tranzit srpskih turista kroz tu zemlju.

Putnici mogu da prođu i zadrže se u Severnoj Makedoniji najviše pet sati. Prema Grčkoj biće otvoren prelaz Bogorodica - Evzoni, a prelaz Dojran ostaje zatvoren.

Kako javlja reporter RTS-a nema putnika ni vozila na graničnom prelazu Preševo u pravcu ka Severnoj Makedoniji.

Nekoliko vozila je od jutros prošlo i to su uglavnom državljani Severne Makedonije.

Makedonska vlada je odlučila da će stranci koji su u tranzitu kroz Severnu Makedoniju, do potpune liberalizacije režima ulaska i izlaska iz te zemlje, moći da koriste prelaze Tabanovce, Deve Bair, Bogorodica, Kjafasa, Blace i aerodrom Skoplje.

Na ulasku dobijaju formular koji popunjavaju i predaju graničnoj policiji kada izlaze iz zemlje.

Taj tranzit, dodaje se u saopštenju vlade, podrazumeva ulaz na jednom graničnom prelazu i izlaz na drugom prelazu, uz obavezu da se ne napušta auto-put ili lokalni put i da se tranzit obavi za najduže pet sati.

Moguće je zadržavanje na usputnim odmorištima ili benzinskim stajalištima.

S obzirom na to da je razdaljina od prelaza Preševo-Tabanovce do makedonsko-grčke granice oko 170 kilometara, uz prosečnu brzinu i eventualne pauze, vozačima neće trebati duže od tri sata da bi ušli i napustili makedonsku teritoriju.

Predsednik Severne Makedonije Stevo Pendarovski kaže da neće produžiti vanredno stanje uvedeno radi suzbijanja širenja koronavirusa.

Tridesetodnevno vanredno stanje uvedeno je u martu, a zatim je dva puta produženo za po 15 dana zbog povećanja broja obolelih.

Od ponoći je počelo postepeno otvaranje granica unutar Evropske unije. Uz Nemačku i Francusku da će otvoriti svoje granice, ali uz izuzetke najavile su i druge članice Unije i uz izvesna ograničenja.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 15 Jun 2020, 09:32

Stari Javor Džoko Mrzenci ovog leta bez naših turista, sem ako se ne dogovorimo sa Džokovim sinom da nam donese isporuku na Lukoil pumpu koja im je najbliža. Ništa, tako ćemo. ;)

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Grčka

Post od Superb III » 15 Jun 2020, 12:00

Zasto editujete post? Tj brisete stvari? Jel sam ja rekao nesto sto nije tako tj nesto sto ovaj covek nije rekao? Jeste mu izbrisali post kada je nazvao srbe kao sto je nazvao?? Cak sto vise na njega su i drugo clanovi reagovali ali od moderatora niko? Ovako i moj post nema smisla ,mogli ste celosno da obrisete post, posto moze vi se. I ja to sto sam napisao ne mislim da je tako vec samo sam citirao coveka koji me je prozvao i napisao sam o kakvom se coveku radi citiraci stvare koje je on rekao.

Mod: Post je izmenjen jer je bio sporan. Tačno je da sada nema smisla i zato smo ga obrisali. Isto možeš da kažeš na drugačiji način koji nije uvredljiv. Nema potrebe nastavljati, isto važi za sve sagovornike.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 15 Jun 2020, 13:11

Ja za sat vremena krećem u Grčku, očekujem da put prodje bez ikakvih problema.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Jun 2020, 13:31

Ako je tek od 23h onda si poranio.

EDIT:
https://apnews.com/76e66ee47e63720d10a854b6bc8a2e73

A line of cars roughly about 5 kilometers (3 miles) long formed on Monday morning at Bulgaria’s main border crossing with Greece, after Greece reopened its border to tourists.

Greece had announced it was reopening to visitors Monday, leading many to believe the border crossing would be open at midnight Sunday to Monday. Instead, the Promahonas crossing was due to reopen at noon, leading to a long backup of waiting cars.

Officials opened the border nearly an hour earlier due to the waiting travelers, and the line was easing shortly after midday, authorities said. Health officials were conducting randomized coronavirus tests on those entering, with roughly one person in every 15 checked.

Greece’s border with North Macedonia remains closed to tourists and is only open to those for travel deemed essential, leaving the Bulgarian crossing as the only convenient alternative for tourists from the Balkans to drive into Greece.

The country’s two main airports — one in Athens and one in the northern city of Thessaloniki — also reopened to tourists Monday, while international flights to regional airports will restart on July 1.

Odgovori