Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2316
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Skipper » 18 Jun 2020, 12:55

Ja ne verujem da ću u Grčku, to mi veliko drndanje sa silnim čekanjima. Mada do septembra se to možda i promeni.

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: Grčka

Post od Rocktheroad » 18 Jun 2020, 13:26

Prošli smo u utorak oko 16-18h, kolona nije bila “kilometarska” već je delovalo da smo odmah na granici i čekalo se 2h. Jezivo sporo. Na grčkoj granici smo dobili dva pečata, kad dodjemo na red damo pasoš na salteru, ali ga pokupimo na drugom gde nsm zapisu registraciju, telefon i mesto gde idemo. Taj drugi pečat mi delovao kao da nas vode da smo izasli... Možda zato sto je na strani suprotnog smera. tu su bili Srbi ali i jedan Bugarin sa ličnom kartom mada je pričao Srpski. Do trenutka kad smo prelazili nije bilo zvanicnog saopštenja osim činjenice da su pustili tokom noće grupu koja he čekala. Taj prelaz ne može brze da radi, liči na Dojran po kapacitetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 18 Jun 2020, 13:44

U redovnim okolnostima tu se prolazi relativno brzo.
Grci, Bugari i Rumuni samo pokažu dokumenta i prodju, dok nas(nonEU) odvoje sa strane, pa nam za jedno desetak minuta vrate pasoše i to je to. (Nema puno naših)
Samo je jedna kontrola, kroz Bugarsku stranu samo prodješ.
Ovo sada je žešće drkanje.

Stojim u redu pre neki dan, čekam pasoš, 20tak ljudi ispred mene, pored mene koliko hoćeš, gužva, mnogo automobila...a prekoputa mene doktori u skafanderima, sa mini laboratorijom, uzimaju ljudima briseve, mere temperaturu...kao neki SF film. Kao da sam u rijaliti programu, a možda najbolji opis, kao da sam u Westworld seriji.
Jedno veliko svetsko stanje i sranje.
Svet je otišao u kurac.

Nije zanemarljiv ni momenat da čekaš poziv Grka, ukoliko si pozitivan, da te odvedu ko zna gde i ko zna na koliko.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 18 Jun 2020, 14:07

Bilo bi super kada bi nasi gradjani u svemu ovome bili realni i malo obratili paznju ko je doprineo tome da nas drkaju, testiraju, popisuju i eventualno skladiste po centrima za izolaciju. Ne zavrsava se sva na tih 50e koliko smo platili apartman. Ali dobro, mozda sam ja uvrnut pa uvek pokusavam da shvatim sta mogu da uradim da nesto bude bolje.

Uzgred, da ne bi drhtali da ce da vas spakuju negde mozete da se testirate o svom trosku, pod uslovom da je PCR test koji rade nasi barem priblizno tacan.

Inace verujem da ce ovo trajati vrlo kratko, ali ne zato sto ce se prekinuti ovaj mucan proces na granici nego zato sto ce nam uskratiti mogucnost ulaska u Grcku, ovako kako to sada imaju Severni Makedonci.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19266
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 18 Jun 2020, 14:30

Dokle god budu uzimali brojeve telefona i adrese smeštaja ne ulazim u GR.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 18 Jun 2020, 14:31


gazza je napisao:Bilo bi super kada bi nasi gradjani u svemu ovome bili realni i malo obratili paznju ko je doprineo tome da nas drkaju, testiraju, popisuju i eventualno skladiste po centrima za izolaciju. Ne zavrsava se sva na tih 50e koliko smo platili apartman. Ali dobro, mozda sam ja uvrnut pa uvek pokusavam da shvatim sta mogu da uradim da nesto bude bolje.

Uzgred, da ne bi drhtali da ce da vas spakuju negde mozete da se testirate o svom trosku, pod uslovom da je PCR test koji rade nasi barem priblizno tacan.
Ko je doprineo? Kinezi?
A šta sa testom koji rade Grci, da li je on barem približno tačan?



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Grčka

Post od BRABUS » 18 Jun 2020, 15:32

A zna li se moze li srpski drzavljani da udju avionom u Atinu?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 18 Jun 2020, 15:42

BRABUS je napisao:
18 Jun 2020, 15:32
A zna li se moze li srpski drzavljani da udju avionom u Atinu?
mogu, pretpostavljam (treba proveriti) pod istim uslovima kao na prelazu iz bugarske.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 18 Jun 2020, 15:52

U nekoj od vesti je pisalo da mi možemo da uđemo samo preko kopnenih prelaza.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1961
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Grčka

Post od 123456 » 18 Jun 2020, 16:39

carov2 je napisao:
18 Jun 2020, 13:44
U redovnim okolnostima tu se prolazi relativno brzo.
Grci, Bugari i Rumuni samo pokažu dokumenta i prodju, dok nas(nonEU) odvoje sa strane, pa nam za jedno desetak minuta vrate pasoše i to je to. (Nema puno naših)
Samo je jedna kontrola, kroz Bugarsku stranu samo prodješ.
Ovo sada je žešće drkanje.

Stojim u redu pre neki dan, čekam pasoš, 20tak ljudi ispred mene, pored mene koliko hoćeš, gužva, mnogo automobila...a prekoputa mene doktori u skafanderima, sa mini laboratorijom, uzimaju ljudima briseve, mere temperaturu...kao neki SF film. Kao da sam u rijaliti programu, a možda najbolji opis, kao da sam u Westworld seriji.
Jedno veliko svetsko stanje i sranje.
Svet je otišao u kurac.

Nije zanemarljiv ni momenat da čekaš poziv Grka, ukoliko si pozitivan, da te odvedu ko zna gde i ko zna na koliko.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Nije problem ni u Grckoj ni u Srbiji, problem je u vama koji ste upros svemu krenuli tamo gde ste krenuli pod takvim okolnostima.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 18 Jun 2020, 18:00

U pravu si.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka

Post od McGruja » 18 Jun 2020, 18:08

Pa sad je najbezbednije
Ja ću u avgustu, kad sve bude kontaminirano

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 18 Jun 2020, 22:40

BRABUS je napisao:A zna li se moze li srpski drzavljani da udju avionom u Atinu?
"NOVOSTI" SAZNAJU: Avion sa putnicima iz Srbije sleteo u Grčku, svi putnici završili u karantinu

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... -karantinu

Evo neke vesti, pa koliko je tačna...


T-T


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 18 Jun 2020, 22:50

Sta drame, ovo je isto pravilo kao kada udjes kolima iz Bugarske. Testirani moraju u izolaciju do rezultata.

Ja bih se inace ispravio, sudeci po sajtu grcke avio asocijacije, nama jos nije dozvoljen ulaz

https://m.aia.gr/faq-for-covid19/?fbcli ... R_rgPMROJ0

Pa trece pitanje
Is there a ban of entry to the country, for specific passenger categories?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19266
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 19 Jun 2020, 09:49

https://www.keeptalkinggreece.com/2020/ ... ies-virus/
Greece to launch systematic checks on ferries to contain the virus

The Greek Coast Guard will launch a program of extensive systematic checks on ferries regarding the imposed health protocols and the restrictions measures against the coronavirus. The program will be launched as of Friday, June 19, 2020.

The checks will be held throughout the trip by Coast Guard teams that will be on board the ferries.

The aim of he checks is the full implementation of the restriction measures by the crew and the passengers in a period that the passengers traffic is increasing and it expected to increase further with the gradual arrival of tourists to Greece.

“The protection of the islanders’ health as well as of the passengers and the crews was and continues to be our top priority,” stated Shipping and Island Policy Minister Yannis Plakiotakis on Thursday.

“We want and can have safe trips with ferries to the islands without any coronavirus incidents” he underlined. [amna]

PS This is high time, because I have heard of some cases where passengers do not wear mask etc.

Odgovori