Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od starac vujadin » 21 Jun 2020, 10:42

Do sredine jula situacija moze da se iskristališe ali u negativnom pravcu, da nakon izbora dobijemo uvid u nešto realnije cifre koje su nam (verovatno) sada uskraćene. Ako razne evropske države, od Nemačke preko Slovenije do Hrvatske zabranjuju ulaz srpskim državljanima na osnovu svog uvida u razvoj epidemiološke situacije u Srbiji, traže evropski test na COVID-19 i obavezni karantin od 14 dana, Grci su dosta ludi što puštaju građane zemlje koja se u ovom trenutku ponaša najneodgovornije prema epidemiji od cele Evrope, i pritom obećavaju da će njene građane lečiti o svom trošku u slučaju bolesti. Ne zaboravite da se strane zemlje ne informišu preko Informera i KZŠ DKT nego na osnovu svojih uvida koje nije teško imati.
:kuku: :ccc:

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 21 Jun 2020, 11:07

gazza je napisao:Do sredine jula situacija moze da se iskristališe ali u negativnom pravcu, da nakon izbora dobijemo uvid u nešto realnije cifre koje su nam (verovatno) sada uskraćene. Ako razne evropske države, od Nemačke preko Slovenije do Hrvatske zabranjuju ulaz srpskim državljanima na osnovu svog uvida u razvoj epidemiološke situacije u Srbiji, traže evropski test na COVID-19 i obavezni karantin od 14 dana, Grci su dosta ludi što puštaju građane zemlje koja se u ovom trenutku ponaša najneodgovornije prema epidemiji od cele Evrope, i pritom obećavaju da će njene građane lečiti o svom trošku u slučaju bolesti. Ne zaboravite da se strane zemlje ne informišu preko Informera i KZŠ DKT nego na osnovu svojih uvida koje nije teško imati.

Ja ne bi smeo da čekam ni 1. jul a kamoli sredinu. Očekujem da Grci budu vrlo negativni pri bilo kakvom pokušaju likova kao što su Ljajić i Dačić da ih nagovore da otvore Evzoni za nas. Verujem da će između ostalog puno zavisiti od toga kakvi će biti nalazi testiranih na granici i da li će se u narednih desetak dana kod nekog od turista tamo razviti bolest.

Zar nemamo nikakav uvid na stanje na granici poslednjih dana? Zanima me koliko vremena da ostavim za prelazak iz Bugarske u Grčku.

Takođe ima li preporuka za spavanje u ili u blizini Sofije nedaleko od puta kojim prolazimo na jug? Poželjno obezbeđen parking, imaću neki teret na krovu pa da ne razmišljam da li će Blgari da kradu.
Ja se nadam i verujem da si sve omašio. Slika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 21 Jun 2020, 12:00

@ljubitelj
https://nova.rs/drustvo/slovenci-uveli- ... pski-test/

@gazza
Ovde bih istražio mogućnosti za noćenje
https://goo.gl/maps/q1cgUXMJ1PQ3nK7h6

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ljubitelj » 21 Jun 2020, 12:42

Gde je pomenuta Slovenija u mom postu?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 21 Jun 2020, 12:49

@gazza
Možda Sandanski...Alvirović je sada tamo prenoćio, ali ne znam tačno gde.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 21 Jun 2020, 15:37

Hvala, imam OK spavanje tu u zoni granice, u selu Железница koje je cim se spustis sa autoputa Sofija Blagoevgrad skroz OK motel da se dodje kasno i ode rano, bez ikakvih sadrzaja sem relativno nove ciste sobe i adektvatne cene od nekih 15-20e. Nego moram da spavam blizu Sofije jer treba da skupim neku opremu za kucu da se ne bi akao da narucujem sa ostrva, lakse mi da ponesem.

Bas mi je cudno da su minule vesti sa Promahonasa o tome koliko se trenutno ceka. Nigde nijedne informacije.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 21 Jun 2020, 16:01

B92: Muke srpskih turista: Vraćeni sa bugarsko-grčke granice http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... id=1697854

Ovde se spominje kolona od 11km.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 21 Jun 2020, 16:42

Jutros smo krenuli ka Orange beach, a vreme katastrofa, oblačno, prska kiša, vetar...ali čim smo tamo stigli, situacija je počela da se menja i dan nam se završio odlično. SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 21 Jun 2020, 16:55

Ima kod Nikane na FB neka info da nema gužve
https://www.facebook.com/NikanaTravel/

Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 152
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Grčka

Post od bookmaker » 21 Jun 2020, 17:21

gazza je napisao: Takođe ima li preporuka za spavanje u ili u blizini Sofije nedaleko od puta kojim prolazimo na jug? Poželjno obezbeđen parking, imaću neki teret na krovu pa da ne razmišljam da li će Blgari da kradu.
Traži na Bookingu banju Sandanski. Ja sam prošle godine noćio tamo. Parking sa doplatio na licu mesta kod vlasnika apartmana. Ispostavilo se da je to super je je parking zatvorena garaža u zgradi gde se nalaze apartmani.

Ostaviću ti link kasnije, dok pronađem mejlove :)

Edit: sad čitam sa app TT na telefonu pa opet kasno vidim da hoćeš blizu Sofije da noćiš. :D

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 22 Jun 2020, 18:28

Ja sam se danas vratio, gužve na granici Bugarska/Grčka nije bilo.(Oko 12h je bilo kada sam prošao)
U mom smeru je bilo par auta, ali sve ide vrlo brzo, dok je u suprotnom smeru bilo više automobila, ali ništa strašno, skroz druga priča u odnosu na prošlu nedelju.
Kroz Bugarsku smo videli dosta auta sa našim tablicama koji idu ka Grčkoj.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 22 Jun 2020, 19:22

pametni ljudi, da udju sto pre i da se ne vracaju dok ne moraju

Moma
Banned
Postovi: 141
Pridružio se: 30 Apr 2020, 21:32

Re: Grčka

Post od Moma » 22 Jun 2020, 21:47

Meni divne ove fotografije sa Sitonije.
Ove godine se sve urotilo protiv letovanja. Vreme ne valja ništa i to na duži period, a vidim da i more nije baš toplo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Grčka

Post od Geza » 23 Jun 2020, 20:06

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4175
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Grčka

Post od carov2 » 23 Jun 2020, 20:23

Moma je napisao:Meni divne ove fotografije sa Sitonije.
Ove godine se sve urotilo protiv letovanja. Vreme ne valja ništa i to na duži period, a vidim da i more nije baš toplo.
Nama je vreme super bilo. Nije bilo vruće, do 30 stepeni, noću sveže, temperatura mora ok...milina.
Samo je poslednjeg dana bilo mešovito sa kišom, ali je i tada bilo intervala sa suncem i to na prvom i drugom prstu, dok je već u Mudanji bilo mnogo manje padavina, tj. skoro da ih i nije bilo.
Drago mi je što sam iskoristio priliku i skoknuo do Orange plaže, koja je u redovnim okolnostima krcata.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Odgovori