Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od pedja » 25 Nov 2020, 19:37

Ja razumem zašto to rade.

Sa druge strane, ja sam prošle godine rezervisao hotel sa parkinga Tempa, u ponedeljak uveče, a ujutro smo seli u auto i otišli. Uvek ima nečega, a nemam velikih ograničenja, uključujući decu :D

T-T


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 25 Nov 2020, 19:43

grujicd je napisao:
30 Okt 2020, 14:15
Ove godine je bio čist minus da imaš nekretninu u Grčkoj ili Crnoj Gori, za nas iz Srbije, ali zato čist plus da imaš vikendicu negde ovde.
Ali ima i toga da višak materijalnih stvari može da te optereti u životu, ja bi to samo primenio na stvari koje gomilaš a ne koristiš koliko treba. A ako uspeš da provedeš nekoliko meseci na grčkom ostrvu, to baš i nije tako loša stvar ;)
Ja sam do sada proveo ove godine 113 dana u Grckoj - 24 pre korone i 89 za vreme korone, ušao sam dok je moglo i kada sam svima, pa i ovde, govorio da menjaju planove i prilagode se tome da su nam otvorili granicu u jeku mozda najveceg talasa ove godine u Srbiji i da je nerealno da potraje duže od par nedelja. Žena koja zbog EU pasoša može da putuje tamo i nazad, do sada je isto na nekih 110-120 dana ali se ona od 17.oktobra kada smo zajedno ponovo ušli nije vraćala u Srbiju i kako stoje stvari neće nazad pre 18.12. Znaci zabošće nekih 150 dana, radi odatle, može i da trajno ostane. Ja nisam tamo samo zbog jebenog Šengen ograničenja boravka na 90 dana, to će nam biti prva stvar kojom se bavimo u 2021 tako da to rešavam do leta iduće godine, da mogu da idem kad mi se ide.

Ne znam sta da kažem, nama se ova investicija isplatila samo u ovoj godini - ne finansijski nego emotivno. Još da mi je manji bio stres, sto zbog korone, sto zbog majstora idiota, bilo bi apsolutno savršeno ovako je samo savršeno.

To da su Grci ispali govna, neopevana govna, ne treba da trošimo tastaturu. Retko se srece takav govnarluk kao grcka drzava, Srbija je cudo postenja i uredjenosti. Samo da to ne širimo na ljude, sa njima nemamo problem. Sa državom i Micotakisom imamo.

PS. Nemojte plaćati ništa unapred gde ne postoji mogućnost besplatnog otkaza. Ovo verujem da već znate i bez mene.

PS2. Ovo za govnarluk shvatite uslovno - juče je u mom selu testirano kompletno stanovništvo, njih 51 (sa sve mojom ženom) brzim antigenski testom na kovid. Besplatno. Svi negativni. Tako idu od sela do sela. Sto se kovida tice mnogo su ozbiljniji od nas.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 25 Nov 2020, 20:22

Baš je zadnjih dana krenulo da mi se vrti po glavi da se iskombinuje Pelion, Skiathos i Skopelos, recimo svuda po nedelju dana. Bili smo na sva tri mesta, ali na ovim ostrvima baš odavno... Nadam se da će do sledećeg leta ovo sve biti iza nas.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 31 Dec 2020, 17:23

Sve vas puno pozdravio grčki ministar turizma i poručio da požurite sa vakcinacijom, inače ćete morati da provedete odmor u Grčkoj u karantinu.



sometimes.jpg

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 31 Dec 2020, 19:35

A ti? Da li zbog imovine dole ulazis kako hoces? Kako god, nije lepo da nam pises ovako nesto kao za inat, posebno nama kojima je odlazak u Grcku predstavljao jedan jako vazan deo zivota o kome se godinu dana razmisljalo, kovali su se planovi itd. A toga vise nece biti. Znam i bez tebe da cu Grcku pamtiti samo na slikama (koje ne smem ni da pogledam jer mi se place).

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 31 Dec 2020, 19:41

Mogu samo reći: bravo za ministra Grčke
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 31 Dec 2020, 20:43

Koliko je ministar morao jos da zaduzi drzavu zbog fijaska sezone ove godine?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 31 Dec 2020, 22:45

iskreno bas me zabole i za grcku i za grke, volim da odem ali sad bas da se nesto sikiram zbog toga sto ne moze necu sigurno, ako bude moglo ok ako ne bude opet ok

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 01 Jan 2021, 00:37

Ogi je napisao:
31 Dec 2020, 19:35
A ti? Da li zbog imovine dole ulazis kako hoces? Kako god, nije lepo da nam pises ovako nesto kao za inat, posebno nama kojima je odlazak u Grcku predstavljao jedan jako vazan deo zivota o kome se godinu dana razmisljalo, kovali su se planovi itd. A toga vise nece biti. Znam i bez tebe da cu Grcku pamtiti samo na slikama (koje ne smem ni da pogledam jer mi se place).
Ne, ne ulazim kako hoću i ne bih nikome pravio zazubice da ulazim. Nemam boravak u Grčkoj niti u EU. Letos sam ušao kada se moglo ući krajem juna, kasnije sam ušao sredinom oktobra još jednom u pratnji žene koja ima EU pasoš pa prolazim po pravu na spajanje porodice. Ovo pišem iz Beograda, mogu da uđem u Grčku sa ženom po prethodnom osnovu ali ni ona ni ja ne možemo trenutno na trajekt za ostrvo ako nemamo papir o "esencijalnom putovanju", tj biznisu, porodici ili medicinskim potrebama tamo. Za ostatak Grčke u lokdaunu me zabole (a i bez njega). Strpljiv spašen, trenutno je taj fazon ovde. Čekam vakcinu, ima indicija da će na ostrvo stići u februaru 2021. pa ako se ispostavi kao tačno, potrudiću se da budem tamo, skinem gaće i naguzim se. :opustanje:

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Grčka

Post od HKS » 01 Jan 2021, 00:52

Moze li mi neko objasniti, zasto ne mozete da se strpite godinu-dvije sa ljetovanjima?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 01 Jan 2021, 00:58

To nema svrhe da ti objasnjavam jer je to individualna stvar, samo mogu da kazem da ako mislis da ce to biti godinu, dve... cenim tvoj optimizam zaista, ja sam vise realan.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 01 Jan 2021, 01:07

Dve najvise tri godine sto kaze jedan cika. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od danijel00 » 01 Jan 2021, 04:59

Ja sam lepo letovao u Fazani ove godine. Nikad lepše :) mnogi drugari su išli u Albaniju dok se i tamo nije napravila gužva... Egipat ekstra svima koji su bili, hoteli lepo polu prazni, nema guranja na večeri :))
Tursku su uglavnom svi otkazali, ne znam na kraju jel bio iko.

A sad sto sam se lepo kupao u Pataji produženi vikend...
Ne znam zašto vam je grcka pojam letovanja, nit mi je najlepse gde možeš stići kolima, nit se isplati ići avionom.

Ja ću se vakcinisati da BiH mogao normalno zbog posla da putujem, a žena će verovatno decu vakcinisati da idu na odmor u Srbiju.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 01 Jan 2021, 10:42

Mene licno te egzoticne i daleke destinacije uopste ne zanimaju, ne kazem da ne bih voleo da odem ali uopste ne razmisljam o njima kao opciji za letovanje, naravno i finansijski aspekt igra ulogu.
Grcka mi je daleko od nekog pojma letovanja ali mi je nekako draga, od malena sam tamo letovao i osecam se lepo.
u CG ne bih isao ni dzabe, Albanija takodje ne dolazi u obzir bez obzira na mnoga pozitivna misljenja i komentare, Bugarska mi nije zanimljiva, Turska sta znam lepa je ali opet me nesto ne privlaci da odem, vrv zato sto je daleko i mora avionom

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 01 Jan 2021, 11:45

Ljudi su razliciti, meni je Grcka jedino zamislivo mesto za letovanje. Sednem u kola, svratim ovamo, onamo. Tunis, Egipat, to ne postoji za mene, Bugarska, Albanija. Samo Grcka, nigde se tako ne osecam.

Odgovori