Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Grčka

Post od Momčilo » 30 Jun 2022, 10:31

Prijavljujem se da sam pročitao. Svaka čast na izveštaju, sigurno će mnogima da znači. Jako slabo poznajem Grčku, tako da mi ovakvi izveštaji znače.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 30 Jun 2022, 10:32

trojanac je napisao:
30 Jun 2022, 10:12
Evo ja pročitao. Slika

Mi ćemo u Nei Pori ali tek sredinom avgusta. Nadam se samo lepom vremenu, a ostalo kako bude.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
I mi idemo u NP 15. avgusta mozda se vidimo tamo :)


Inace lep izvestaj kolege i lepa ruta, ja sam vec bio u NP pre 3 god a sad smo hteli da prmenimo ali nismo nista nasli na haklidikiju pa ovo ispade slucajno i brzinski...voleo bih da odem do Larise nije daleko 60ak km tako da je to u planu ako nas ne bude mrzelo.

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 30 Jun 2022, 10:37

Hvala svima, jeste podugačak tekst, ali možda nekon nešto korisno i pročita. I ja volim da pročitamtuđe tekstove, pa sam se time i vodio.
Saša je napisao:
30 Jun 2022, 10:27
Nei Pori je o.k i sasvim lepo mesto (pored je i Platamon koji je veće i baš živo mesto sa puno više sadržaja). Mene su najviše oduševili jako široki "bulevari" i puno parking mesta, vidi se da je sve planski građeno (to je trebalo valjda biti apartmansko naselje za američke vojnike iz baze u Larisi pa su izgleda odustali od te namene i prenamenili za klasičan turizam) no neko ko je bio na lepšim destinacijama razočaraće se morem odnosno bojom vode. Plaža je široka, peščana i ravna (pomalo i monotona i dosadna) i sve je to o.k, ali čim krene iole jači vetar i podignu se talasi, boja i bistrina vode se momentalno promene usled podignutog finog, jedva vidljivog peska u vodi. Da se razumemo, nije to onaj klasičan mutljag kakav zna biti na nekim plićim i vetrovim plažama (da se ne možeš više ni kupati), nego more odmah iz bistre promeni boju u tu neku "magleno plavu". To neko verovatno neće ni primetiti ali ko je recimo bio na Sitoniji i doživeo one boje mora i vode - ovo će mu izgledati puno lošije.
Slažem se sa svim u vezi vode na plaži. Dobar je Nei Pori, tu je i Platamon, Litohoro...

Jednostavno nakon Jonskog mora, ima razlike, mada smo uživali na oba mesta.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 30 Jun 2022, 10:42

Ja nisam nesto izbirljiv po pitanju vode tj boje mora tako da mi ne smeta kao klinac smo letovali u paraliji svake god pa sam navikao na takvo more :) Platamon je bas lepo mesto mi smo cesto uvece tamo odlazili, steta sto nema lepsu plazu (mada su sad nesto nasipali i napravili neku) ali mestasce super, ima nekako dusu jer i nije bas klasicno letovaliste a NP mi se najvise svidja jer je prilicno prostran i siroke su ulice pa i kad je guzva nemas uopste takav utisak za razliku od pefkohorija, haniotija i sl. mesta gde se sudaras sa narodom i na plazi i u setnji sto mene uzasno nervira.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Grčka

Post od Rade » 30 Jun 2022, 10:45

Da se nadovežem i u ponoć mir i tišina

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 30 Jun 2022, 10:51

Od Pefkohorija je sigurno bolje, meni je tamo najviše zasmetala (u Pefkohoriju) jako uska plaža, plus je bilo pikavaca na sve strane u pesku (a mi došli tada busom/prvi put u Grčkoj pa smo bili ograničeni na plažu tu u samom mestu). Platamon je super za izaći uveče (mi smo u stvari bili i smešteni u Platamonu ali nam se plaže tamo nisu dopale pa smo išli autom na deo plaže između Platamona i Nei Porija). Platamon je baš živo i poveliko mesto gde živi puno Grka tokom cele godine i zato postoje svi mogući sadržaji.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 30 Jun 2022, 10:59

Ono sto je do sad bilo u platamonu se i ne moze nazvati plazom, bukvalno par delova sa sljunkom ako imas srece da ugrabis mesto od ono malo kvadrata sto pruza....sad su nasipali jedan deo ne znam tacno koji rekao bih pred kraj mesta prema tvrdjavi i deluje da sad kao ima prostora ali opet??? a plaza izmedju NP i Plat je lepa samo sto nije za pesaka jbg. Inace Platamon je bio ribarsko selo, sto se i vidi po oronulim kucicama uz plazu, neka su bas bas stare i deluju da ce se srusiti ali nekako ima smeka, svakako zivo mesto, dolazi dosta grka uvece iz okoline neretko se srecu i dobri automobili poput ferarija, maseratija, rols, bentli itd. posebno u i oko marine, nije nesto veliko mesto ali ima dusu, preko dana nisam isao nikad tamo pa ne znam kako je ali generalno svako mesto je lepse uvece.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 30 Jun 2022, 11:17

Samo jedan dan smo se kupali u Platamonu i to desno od mola/lučice, no tu je oštar šljunak i krupan kamen i nije baš prijatno za ulazak u vodu, pa smo zato palili auto i sve ostale dane išli na taj deo između dva mesta (jer tu nije bilo gužve). Ispred samog Nei Porija je bila poprilična gužva na plaži, a levo od tog dela prema Platamonu opet solidna gužva zbog par hotela koji su tu smešteni. Za pecaroše odlična strana boravka u Nei Poriju je blizina ušća reke Pinios u more (10-15 minuta vožnje), tj nalazi se malo južnije, iza mesta Nea Mesangala. Tu se znaju loviti fino lepi brancini i zubatice na varalicu. :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 30 Jun 2022, 12:10

Dobitna kombinacija je Cronwell Platamon resort između Platamona i Nei Porija :)

Doduše mi smo to uboli te godine kad je Cronwell kupio postojeći hotel pa su bile akcijske cene, moguće je da je to sad dosta skuplje. Hotel ima svoju dobru plažu, imaju ceo mini akva park, igraonicu za klince... A opet nije prevelik hotel da se smoriš od gužve. U to vreme je bio i vozić koji je vozio između ova dva mesta, pa si lako mogao da odeš tamo i ovamo. Inače tad sam se bavio trčanjem, jedno jutro do kraja NP i nazad, sledeće isto tako do kraja Platamona, taman je to bilo po 5km. I pošto sam to trčao rano ujutro u NP je sve spavalo, ali je na kraju Platamona bio neki kafić sa lampionima u vodi gde je još bilo ljudi od prethodne noći uz neku chillout muzikicu :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 30 Jun 2022, 13:22

Skupo je to sad, bar za mene, ali objekat i lokacija su super.
Vozic vozi idalje mada smo mi isli uvek autom do Platamona

Sto se tice pecanja u NP znam jednog lika strastveni pecaros, bas smo skoro pricali i odmah mi reko ima dobro mesto kod NP na uscu te reke u more, bio je tamo :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grčka

Post od trojanac » 30 Jun 2022, 14:09

@OMP mi stižemo 10.8. tako da se vidimo obavezno.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 30 Jun 2022, 14:26

:doubleup:

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Grčka

Post od Markoni » 01 Jul 2022, 05:56

Dropped pin
https://maps.app.goo.gl/AKTv36aPvdL8e7Pt6

Evo lokacije onog lošeg dela u SMKD u povratku iz GR.
To je nekih par kilometara posle 2. naplatne rampe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka

Post od McGruja » 01 Jul 2022, 08:34

Hvala ti

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Grčka

Post od Markoni » 01 Jul 2022, 09:07

Ja tu smanjim bukvalno na 60 kmh, dam sva 4 i idem zaustavnom. Juče su opet neko dvoje skakali kao jarčevi, nisu smanjili brzinu.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Odgovori