Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 25 Feb 2021, 23:03

ne drami ići ćeš za uskrs, još si fajzera primio
šta mi sijevi bednici da kažemo

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 26 Feb 2021, 00:04

Nisam nista primio. :)

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 26 Feb 2021, 23:44

danas sam se prebacio iz soluna u kavalu da uhvatim trajekt

u priličan me bedak bacilo kad sam skapirao da solun nije merilo nizašta, čim izađeš iz gradskog jezgra oseća se koliko je lokdaun sve sjebo, sve radnje koje nisu opšteg smera ili pekare zatvorene, ništa ne radi, nema ljudi na ulici. autoput totalno prazan, na granici neverice, kavala pusta, tu i tamo otvoreno nešto da se kupi giros ili sendvič i to je to. mnogo toga zamandaljeno, sa natpisom poletai (na prodaju) a onih nekoliko taverni pred ulaz u luku u tužnom stanju, 2 se barem renoviraju, očito čekaju sezonu.

ipak, moram da kažem da me je najviše u depru bacilo to koliko su grci disciplinovaniji od nas, čoveka bez maske za 2 dana skoro da nisam video, sem ponekog klošara koga ne mogu ni da kazne, bukvalno. svi do jednog, mnogo su ozbiljni, niko ih ništa ne podseća - kad je trebalo par kazni od 300e za nenošenje je to očas rešilo. to je nezamislivo u srbiji u ovakvom obliku, posle kazni u martu i aprilu prošle godine, to je prestalo na individualnoj bazi. i pritom nema još naznaka da će grcima talas pasti do leta kada moraju da otvore inače ode sve u propast. vakcine čekaju od EU. na sve to, na 1800 otkrivenih poslednjih dana imaju 30-35 mrtvih - to samo govori o razmerama falsifikovanja brojeva koda nas - na duplo više otkrivenih imamo upola manje mrtvih, naravno kad bi se šalili.... pozdrav od dr DKT.

ukratko, mislim da ce sa ovakvim ponasanjem biti ozbiljnih problema da nas puste na leto. kompenzovace nas rumunima i bugarima koji slobodno ulaze, uz odredjenu proceduru, narocito im je proslo leto donelo nove rumunske turiste. ne bi da širim loše misli ali jbga, preveliki smo indijanci, pritom se kurčimo do granica svemira i nismo svesni koliko se neki mnogo više zlopate od nas.

daj bože da grešim.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 27 Feb 2021, 18:53

tek ce kod njjih da stoje natpisi poletai kad nas ni ove sezone ne puste na letovanje

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 27 Feb 2021, 21:45

Da li ce biti dovoljno hrabri da dopuste taj luksuz.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 27 Feb 2021, 21:55

A kolko je i inace sve zivo i otvoreno u tim predelima u februaru?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 27 Feb 2021, 22:01

solun i kavala nisu gradovi sezonskog karaktera, ne pricam o mom ostrvu mada je i ovde neuporedivo gore nego obično ako pricamo o biznisima i slicno.

što se tiče toga da opstanak grčke zavisi od srba ovog leta, ne slažem se uopšte ali kasno je da bilo koga ubedjujem, video sam našta je na ostrvu ličila sezona prošle godine koja je sa manje ljudi (75%) većini ugostitelja bila uspešnija neg ikada - ljudi su bukvalno izneverovali kako im je manje ljudi napunilo kapacitete do vrha. plus ljudi su se drugačije ponašali 2 meseca nakon zatvaranja, a mogu zamisliti kako će ovde godine. potcenjujete plateznu moc rumuna i bugara koja raste uprkos svim nasim predrasudama a i bez toga nije slabija od naše.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Grčka

Post od Ikac » 27 Feb 2021, 23:56

Moja komšinica, koja je bukvalno poslednjih 10 godina, ako ne i više, radila kao vodič / predstavnik naših agencija u Grčkoj (uglavnom Halkidiki, Tasos tj. mesta gde naši ljudi idu, logično) priča kako su joj se Grci žalili kako, ako bude još jedna godina kao prošla da će da bankrotiraju, kako nemaju od čega da vraćaju kredite i sl. A sećam se i da je pričala letos kako su je zvali vlasnici vila, dok je još bila u opticaju priča da će da nas puštaju sa pcr testom, da im nađe goste i da će da spuste cenu za iznos pcr testa.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 28 Feb 2021, 00:13

gazza je napisao:
27 Feb 2021, 22:01
solun i kavala nisu gradovi sezonskog karaktera, ne pricam o mom ostrvu mada je i ovde neuporedivo gore nego obično ako pricamo o biznisima i slicno.

što se tiče toga da opstanak grčke zavisi od srba ovog leta, ne slažem se uopšte ali kasno je da bilo koga ubedjujem, video sam našta je na ostrvu ličila sezona prošle godine koja je sa manje ljudi (75%) većini ugostitelja bila uspešnija neg ikada - ljudi su bukvalno izneverovali kako im je manje ljudi napunilo kapacitete do vrha. plus ljudi su se drugačije ponašali 2 meseca nakon zatvaranja, a mogu zamisliti kako će ovde godine. potcenjujete plateznu moc rumuna i bugara koja raste uprkos svim nasim predrasudama a i bez toga nije slabija od naše.
https://www.ey.com/en_gr/covid-19/covid ... ism-sector
Prikačeni fajlovi
Screenshot_2021-02-28-00-12-40-184_com.android.chrome.png
Screenshot_2021-02-28-00-12-40-184_com.android.chrome.png (115.62 KiB) Pogledano 708 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 28 Feb 2021, 08:47

gazza je napisao:
27 Feb 2021, 22:01
solun i kavala nisu gradovi sezonskog karaktera, ne pricam o mom ostrvu mada je i ovde neuporedivo gore nego obično ako pricamo o biznisima i slicno.

što se tiče toga da opstanak grčke zavisi od srba ovog leta, ne slažem se uopšte ali kasno je da bilo koga ubedjujem, video sam našta je na ostrvu ličila sezona prošle godine koja je sa manje ljudi (75%) većini ugostitelja bila uspešnija neg ikada - ljudi su bukvalno izneverovali kako im je manje ljudi napunilo kapacitete do vrha. plus ljudi su se drugačije ponašali 2 meseca nakon zatvaranja, a mogu zamisliti kako će ovde godine. potcenjujete plateznu moc rumuna i bugara koja raste uprkos svim nasim predrasudama a i bez toga nije slabija od naše.
Ne cini grcku samo "tvoje" ostrvo i ostala manja ostrva koja su realno vukojebine za turiste i tamo ide bas neko ko iskljucivo to trazi i voli...sta je sa mestima koja uglavnom zive od Srba??? takvih mesta je na pretek, ceo halkidiki i olimpska regija pa pogledaj koliko tu mesta i zitelja a i to je isto grcka, ako oni tamo puknu nece mala ostrva izvuci grcku od propasti...
naravno da Atina i Solun koji ne zivi od turizma nece propasti ili i mozda "tvoje" selo ili ostrvo koje ima 10ak hiljada stanovnika ali ce propasti halkidiki sa 10x vise stanovnika a ovih 10.000 sa nekog tamo ostrva nece zaraditi za ovih 100.000...a nisu tu smao Srbi i Makedonaca ima dosta koji letuju u GR pa ni oni ne mogu da idu, ne znam za ostale zemlje iz okruzenja tipa Rumuni kojih ima dosta isto.
Ja sam siguran da ce se mnogo zeznuti ako im i ova sezona prodje bez nas, moze neko da se zaluduje da Grcka moze i bez srpskih turista, ja mislim da ne moze i kad bi ovo potrajalo jos 2-3 god videli bi gde bi bila grcka da im ti rumuni i bugari pored manjeg broja ostalo evropskih turista nece mnogo znaciti.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 28 Feb 2021, 08:52

Makedonija (GR) loše stoji interno u GR u odnosu na ostatak zemlje.

Pisao sam već, Grcima dođe 2 miliona Engleza avionima i ostavi 10 mlrd eur. A Nemci još više.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 28 Feb 2021, 09:13

Ako dodje 2 mil engleza i ostavi 10mlrd, to je 5000 svaki, to je malo puno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 28 Feb 2021, 09:27

A i oni ne idu masovno tamo gde mi idemo masovno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 28 Feb 2021, 09:32

dragvorl je napisao:
28 Feb 2021, 09:13
Ako dodje 2 mil engleza i ostavi 10mlrd, to je 5000 svaki, to je malo puno.
Malo ili puno?

@gazza Koliko si platio ostrvo, ako nije tajna?

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Grčka

Post od Kornjaca Rade » 28 Feb 2021, 09:47

Ovo deluje realnije

Slika
Slika

Odgovori