Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka 2012

Post od methane.master » 01 Jun 2012, 15:01

Khhhm... a otukd ti na pijaci? :mrgreen:
Širim haos!

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 01 Jun 2012, 15:29

To je duga i tužna priča....
Supruga je rešila da kuva neko srpsko jelo društvu ovde. Smučilo joj se stalno isto meso i krompir više što kuva neki bračni par koji drugo i ne znaju verovatno, varijacije su samo u veličini krompira i ređanju komada mesa na pladanj.
Naravno, kao prvo ja sam ekspedovan na obližnju pijacu, koja usput budi rečeno radi samo jebenim petkom! I baš taj petak sam morao da se budala probudim pre 9 sati! I naravno da sam joj natrčao k'o kec na banku.
Pošto sam od čitavog spiska koji mi je napisala, razumeo samo, "SVE BIRAJ SVEŽE!" na pijaci prema mom spisku izgleda da ničeg nije bilo. Ne razlikujem peršun od celera, dosta dobro prepoznajem luk i krompir a zbog više raznih vrsta paradajza (od veličine klikera do košarkaške lopte) mi se zamrsili gangliji. Također sam se čudio lubenicama u ovo doba i to velikim ali nisam smeo da kupim da ne izađem iz spiska a i ko će da cima 10kg do kola.
Uz napomenu da prodavci ne znaju nijedan jezik do grčki (neki ni to u potpunosti), zamisao o slanju mene na pijac nije baš bila neka ideja. Osim toga svi su mi se na uvo drali "ola ena evrooooo" (sve za jedan evro) a na pitanje pošto rotkve, odogovor je "dia evro", jbg, zato su i propali jer ne znaju matematiku...
Posle mnogih telefonski konsultacija (sednica) sa ženom, uspeo sam da kupim 80% potrebnih stvari, ostalo sam morao do Lidla, gde sam se posvađao sa čuvarem jer nisam imao jebeni evro da uzmem prva kolica s reda i na kraju se završilo tako što sam u 10 navrata iznosio kese i trpao u gepek jer mi nisu dali jebena kolica.

Eto zato sam se ja našao na pijaci, ničim izazvan i proklinjući momenat kad sam se uopšte danas probudio. Da sam lepo spavao, probudio bih se na ručak, nakrkao se i opet u dremku...

Zabranio sam kuvarima da više puste ženu u kuhinju, ili ću im odseći jajca. Doduše ne znam baš kojem od njih jer žena liči na muža i malo je brkata a muž je sitan i ćosav ali nekom će jaja leteti kroz prozor, to sam im garantovao.

A da je žena skuvala ručak, jeste, evo još se ližu prsti. Al' brate, što preko moje grbače, jebali ih prešun, rotkve, celer..... A tek kakav je cirkus nastao kad sam pokušao kupiti rezance za supu. Niko ovde nema pojma šta sam tražio, pa su mi nutkali makarone, špagete, prašak za pecivo, neko je čak stidljivo ponudio turpiju... Ma bolje da zaboravim...
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka 2012

Post od Saša » 01 Jun 2012, 17:23

:rofl: :rofl: :rofl:

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Ji 4Tze » 02 Jun 2012, 08:23

jaksa je napisao:Da ne otvaramo novu temu,
šta je sve potrebno za put u Grčku autom? Zeleni karton nije u Grčkoj , ali jeste u Makedoniji.
Medjunarodna vozačka dozvola?
Pasoši i zeleni karton.
Ništa drugo mi nisu tražili, niti sam im nudio, čisto da vidim šta u stvari traže :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 02 Jun 2012, 09:09

Ponekad Makedonci traže i putno osiguranje.

Ako se desi neka saobraćajka mogu ti i jedni i drugi tražiti međunarodnu vozačku.
Pre par dana, nadomak Lamije nas je zaustavila patrola kod mesta Stilidi. Vozila žena i tražili joj međunarodnu vozačku.

Znači što se tiče ova dva pomenuta dokumenta - "mož' da bide al' ne mora da znači..."
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka 2012

Post od Floyd » 02 Jun 2012, 13:52

Medjunarodnu vozacku izgleda traze jos samo banana drzave, drugim banana drzavama.
Za zapadnu Evropu vam osim nacionalne SRB dozvole ne treba nista vise...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka 2012

Post od methane.master » 02 Jun 2012, 14:43

codemaker je napisao: Eto zato sam se ja našao na pijaci, ničim izazvan i proklinjući momenat kad sam se uopšte danas probudio. Da sam lepo spavao, probudio bih se na ručak, nakrkao se i opet u dremku...

Zabranio sam kuvarima da više puste ženu u kuhinju, ili ću im odseći jajca. Doduše ne znam baš kojem od njih jer žena liči na muža i malo je brkata a muž je sitan i ćosav ali nekom će jaja leteti kroz prozor, to sam im garantovao.

A da je žena skuvala ručak, jeste, evo još se ližu prsti. Al' brate, što preko moje grbače, jebali ih prešun, rotkve, celer..... A tek kakav je cirkus nastao kad sam pokušao kupiti rezance za supu. Niko ovde nema pojma šta sam tražio, pa su mi nutkali makarone, špagete, prašak za pecivo, neko je čak stidljivo ponudio turpiju... Ma bolje da zaboravim...
Code legendo! :rofl: :rofl: :rofl:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Ji 4Tze » 03 Jun 2012, 21:56

Meni nisu ni u USA tražili medjunarodnu, tj nudio sam i to ali im je trebalo da imaju neki validan dokument - sa fotografijom.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od profesorPROST » 03 Jun 2012, 22:24

Never Say Never Again

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 03 Jun 2012, 23:08

Izgleda da ću opet morati da mu pokažem kako se prave "patrole" po Grčkoj :driving:
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka 2012

Post od methane.master » 03 Jun 2012, 23:27

Očekujemo prilog na YT. :kezo:
Širim haos!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Grčka 2012

Post od Floyd » 03 Jun 2012, 23:29

U HR vise ne planira da ide :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka 2012

Post od methane.master » 03 Jun 2012, 23:54

Codeova "Patrola" u Grčkoj je antologijiska. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Ji 4Tze » 14 Jun 2012, 11:31

sashicus je napisao:...da li je za grcku ove godine potrebna zelena karta... i sta je u stvari potrebno za put na dole - kolima?
Pasoši
I zelena karta za Makedoniju.

Ništa drugo ne traže (a nisam ni nudio). Tolerancija na prekoračenje u MK je 0, tako su mi rekle neke starije Makedonke. U GR ionako svi voze ko manijaci :D
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od codemaker » 14 Jun 2012, 14:06

Tačnije, tolerancija u MK je jebenih -10 !!!
Pre par dana stigoh iz Grčke, u MK me zaustaviše. Koristim GPS za merenje brzine, u tom periodu sam konstantno stavio na tempomat 80 i ne mislim. Mamlazi me zaustaviše i kaže mi tip da sam vozio 90. Tražim da vidim peglu kojom su merili, kao najpre ne može a posle pokazaše. Svako dugme, od reseta do ne znam čega je svetlelo punim sjajem! Čitav uređaj je izgleda potpuno zaglupljen i meri šta god hoćeš i to pogrešno, od brzine vetra, preko krvnog pritiska pa do vaganje kila jagnjetine - sem brzine.
Odmah sam poput Vajat Erpa, isukao telefon i napravio jedna snimak kontrolnog panela uređaja, za uspomenu i dugo sećanje. Rekao sam da mi ni na kraj pameti ne pada da platim bilo kome bilo šta, mogu da pišu šta god hoće i da im je bolje da mi odmah vrate dokumenta jer ću ih prijaviti zbog traženja mita, uznemiravanja i lažnog prikazivanja situacije - svedoci svi u kolima a u naočarama kao "imam" malu kameru.
Osim toga sokoćalo im je pokvareno.

Mudro je tapkao pasošem pu rukama i onda mi bez reči vratio dokmenta. rastali smo se bez pozdrava i reči.

Bezobrazluk prve A klase.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Odgovori