Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od Ji 4Tze » 14 Jun 2012, 16:32

A gde su te zaustavili?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Crna Gora kolima

Post od codemaker » 14 Jun 2012, 18:08

Ji 4Tze je napisao:A gde su te zaustavili?
Negde na delu puta pre onog tunela Demir Kapija. Tamo je svuda baš debelo ograničenje, na delu puta gde je 80 ograničenje, sede u hladu i merkaju žrtve.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka 2012

Post od McGruja » 14 Jun 2012, 19:08

Menja se svet, ja se ne secam da dam ikada vozio po ogranicenju na putu do Grcke...

Ove godine cu voziti svakako sporije, zbog cerkice u kolima, ali definitivno se menja svet

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Grčka 2012

Post od methane.master » 14 Jun 2012, 20:48

Kriza bre! Treba namaći pare od putnika namernika. :djavo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Ji 4Tze » 14 Jun 2012, 21:09

Na Sitoniji sam video dve-tri patrole na prilasku poluostrvu da zaustavljaju, neki džip i Octavia VRS i jednog na motoru koji je jurio neki hyndai coupe ispred mene, na onom pravcu kad se skreće u Sarti. Tako da rade nešto i tu ali i dalje Grci voze ko manijaci pa nije problem ne isticati se u odnosu na njih.
Čini mi se da i stranih turista ima baš manje nego prošle godine...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 15 Jun 2012, 01:07

Ako ne putujem sam do Sparte ili Korinta, prenoćim u Paraliji u hotelu jednog prijatelja.
Uveče smo malo prošetali da vidimo kako ide (početak juna) i ima turista, kupanje u punoj meri i mislim da, barem u tom delu Grčke neće biti smanjenja turista. Važi i za malo niže, Platamonas itd...
Južnije, u Korintu ili Lutrakiju veće se plaže dosta pune. Još južnije u Nafpliju na primer, ima turista skoro pa kao u sezoni. Još južnije (najjužnije) u Kalamati na plažama gužve i parking mesta ni za lek.
Da su Grci pametni pa da paze šta rade i ne oteraju goste velikim cenama,..

Inače, moj savet je da u MK vozite po PS-u, jer zašto nekome dati pare kad se može pametnije iskoristiti. Jeste smor kad vozim 80-90 sa 1/15 pritisnutog gasa ali odlučim tako i penzoskom vožnjom ipak pređem celu MK za 2 sata... Panduri su se ispizmili a i put je sve lošiji, pogotovo prema Srbiji, mada je prema Grčkoj još i dobar, čak bolji nego prošle godine

Što se grčke tiče, ja autoputem do Korinta ili Ignazio Odos do Igumenitze vozim najčešće oko 150.
Mada, na autoputu se ne sećam da sam video nekog da je zaustavljen a levom trakom ponekad vozim i do 200 i nigde pandura. A i svi tako, pa je opšte veselje zagarantovano. Jedno sam vreme cvikao od kamera na nadvožnjacima itd, ali kad sam shvatio da me niko nikada nije snimio na potezu Larisa-Lamia gde dosta puta nisam spuštao ispod 190, lakše mi je. A nisam ni čuo da je neko od turista dobio neku kaznu, sliku ili druge vrste čestitku, makar na granici u vezi saobraćajnog prekršaja...
Znači u GR vozite kako vam duša, motor, cene goriva ište... Pošto ste na odmoru, nema potrebe preterivati, uživajte u slobodi da vozite od 100-200 pa ko kako voli :) To govorim za autoputeve. Sporednim putevima se nemojte upuštati u eksperimente, ne zbog pandura, nego zbog Grka koji su definitivno jako ludi vozači. Ako ste u koloni od 20 vozila, nema šanse za preticanje, kojim slučajem poslednji i sustigne kolonu neki Grk - taj će ugroziti i sebe i porodicu i vas i porodicu i ostale učesnike u saobraćaju, ali - mora vas preteći ili ga neće biti. Ne trpe da budu poslednji i kvit! Kad vas pretekne tako da jedva živ ostane, onda je miran, ispred vas će voziti ako treba i 50km ali samo da ne bude poslednji.
I još obratite pažnju, ako na putu ima neka crta a sa desne strane malo mesta kao neke vrste uzane zaustavne trake, učiniće sve da vas nateraju u nju da bi vas ili pretekli ili iz suprotnoig pravca bezobzirno nekog započnu preticati, smatrajući sasvim normalnim da ćete se pomaknuti u to malo dodatne trake. Istog momenta kad se sklonite budali da se ne sudarite, svi iza vas će dati gas i započeti da vas obilaze, bez obzira što bi da se vratite na normalni put. Tu onda nema druge nego da se "gurate" levo sa bezobrazlukom iste vrste. Onin koji voze po beogradu znaju kako to izvesti, jer tako preživljavamo svakodnevno.

Što se parkinga tiče, parkirajte gde god možete. Pre ćete biti oterani ako parkirate uz ogradu neke kuće nego da se pojavi neko ko bi vas kaznio za pogrešno parkiranje. Grci parkiraju svuda gde ima barem 2mm više mesta nego što im je širok auto, posle izlaze kroz šiber ili kroz prozore. Mislim da sam video i da parkiraju auto vertikalno, mada bio je mrak...

Gorivo bezolovni na autoputu do 1.999€, dizel do 1.600€ Shell ubedljivo najskuplji ali ima gorivo kako valja...
U manjim mestima nešto niže cene goriva.

BTW: ovo je zadnji info od 25.maja do 10.Juna
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

prolupator
Postovi: 72
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:10
Lokacija: MoonZe

Re: Grčka 2012

Post od prolupator » 15 Jun 2012, 06:19

Potvrđujem, bio u GR, vratio se pre 10 dana. Sve je ql i opušteno. Po manjim selima se vidi da je kriza, neki lokali su zatvoreni, kafane i dalje rade punim kapacitetom, mada je malo gostiju po kafanama. Doduše, sve sam odmerio u prolazu, bio sam u http://www.kassandra-palace.com i mrzelo me da izlazim iz hotela koji je između dva sela, a oba su 2km daleko. Bilo je previše zbivanja u samom hotelu za gubljenje vremena.
Cene smeštaja nisu male, nipšta manje od prethodnih godina, a vidim da ljudi ima. Čak u ovom hotelu (koji nije jeftin) ima i dosta Srba. Kad smo kod cena, apartman u kom sam bio košta u to vreme 90 ojra/dan, a u sezoni je cena 180 ojra (piše na vratima apartmana). Za cene klope i piča ne znam, nama je bilo sve plaćeno... More je taman postalo prijatno poslednji dan našeg boravka, tako da računam da je već sam veoma lepo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Grčka 2012

Post od Sloba » 15 Jun 2012, 07:31

U istom hotelu sam bio prošlog leta. :)

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 15 Jun 2012, 12:46

@prolupator
Apartman je za koliko osoba?
Skupo brate, skupo...
Da nije "predsednički" apartman pa ga toliko cene?

Volim Grke, volim njihovu zemlju, uvek se rado vraćam ali, mislim da Grci nikad ništa neće naučiti.... Pa za te pare na mnogo mesta u okruženju i u svetu će dobiti bolji smeštaj na lepšim mestima... (tu ne računam CG, tamo za te pare poneko nudi i šupu iz koje je pre toga isterao koze, 2km od plaže)
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka 2012

Post od Floyd » 15 Jun 2012, 14:30

Za 180e na dan moze komotno na Azurnoj obali da se letuje ;)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Grujic » 15 Jun 2012, 14:58

Cenim da je dvoje odraslih i dete?

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

*** PAŽNJA! ***

Post od codemaker » 15 Jun 2012, 15:07

Onima koji vrše rezervacije smeštaja preko "booking. com"

Između ostalog moj hotelski program prodajem i u Hrvatskoj.
Danas, dok sam savetovao pri instalaciji programa u jednom hostelu, u razgovoru sa vlasnikom pokazao mi je dokument koji me je zapanjio.
Pokazao mi je fax koji je booking. com poslao kao rezervaciju jer sa njima imaju ugovor.
Na rezervaciji, uz ostale podatke, postoji i za svakog gosta koji je rezervisao - BROJ KARTICE, DO KAD VAŽI I ČAK I SIGURNOSNI KOD KAO I IME I PREZIME; ADRESA KORISNIKA KARTICE i NARAVNO VRSTA KARTICE!!!
Odmah sam predložio vlasniku da svako od nas kupi po Ferari i da mu dajem program besplatno u tom slučaju.

Dakle, upozorenje onima koji rezervišu preko onlajn bookinga, ne znam kako drugi to rade ali booking.com daje sve podatke o vašim karticama!
Nije nimalo naivno. Vlasnik hostela na primer već ima lepu zbirku brojeva kartica i sigurnosnih kodova i sve potrebne podatke da polako može da kupuje po internetu....

Katastrofa!
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Grčka 2012

Post od mr.Big » 15 Jun 2012, 15:14


Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od codemaker » 15 Jun 2012, 15:29

Shvatam ja to što si poslao, ali to sebi ipak ne bi smela da dozvoli firma koja se računa u jednu od najvećih i nakvalitetnijih u svetu po bokinzima.
Ako ne mogu da nađu programera koji će umeti da a.) Sakrije podatke koji ne smeju biti vidljivi, b.) Rasmišlja glavom pa i sam sakrije ono što logički ne sme da se vidi - neka svrate u Srbiju, imamo ovde momaka koji mogu da pojedu taj njihov kilavi, verovatno PHP kod.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Grčka 2012

Post od Floyd » 15 Jun 2012, 15:38

@code

U slucaju ne dolaska u bukiranom hotelu, oni imaju pravo da naplate 2 ili 3 noci (nisam siguran) pa verovatno zato imaju broj kartice.
Naravno, koriscenje tog broja van onog sto je napisano u ugovoru je zloupotreba ili kradja.

Sto se tice kupovine preko neta ili rezervacija najbolji nacin je na pojedincu da se osigura tako sto ce za te poslove koristiti posebnu karticu koja ne moze da ide u minus i da se vece sume prebacuju neposredno pre kupovine ;)

Odgovori