Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Grčka 2012

Post od Texonja » 20 Jun 2012, 00:25

Jaksa, upravo tamo sam bio prosle godine (kraj avgusta, pocetak septembra).
Sve je ok, ako izuzmemo gazdu koji je kreten, pa na kvadrat. Drkadzija klasican. Sve suprotno od onog za sta vaze Grci kada je u pitanju gostoprimstvo i ljubaznost. Srao je prvo jer sam trazio da vidim apartman pre nego sto ga iznajmim (nisam rezervisao unapred i kada sam vec tamo hteo sam prvo da vidim na sta to lici) i tu je on toboze popizdeo, onda je srao kako je on to meni dao jeftino (tj njegova sestra mi je mailom rekla cenu dva dana ranije, posto zajedno vode posao) i kako su to najbolji apartmani u Nikitiju a ja sam se drznuo da trazim da pogledam... Pa je onda rekao kako bi da je znao da imamo bebu (tada 13 meseci staru) naplatio jos barem 50 eur vise, da bi mi na kraju kenjao za novcanicu od 500 eur, jer kao "to samo vi Srbi nosite i niko vise" i "da nije nedelja sad bi me terao u banku da to rasitnim". Na kraju je zapisao serijski broj novcanice, ali se nije oglasio posle oko toga. Mali picopevac u bermudama i cipelama zvani Panayotos ako se dobro secam. U zivotu sam se 2 puta pobio za 35 godina, a ovo je tip koji je bio blizu da bude treci put, ali samo zato sto sam bio sa zenom i detetom od jedva godinu dana, pa nakon voznje iz Srbije nisam imao snage da trazim dalje apartmane po Nikitiju, samo zato sto sam u stranoj zemlji, govorio sam svo vreme u sebi "iskuliraj kretena, iskuliraj kretena", dao sam mu cenu koja je bila dogovorena mailom (a koja se njemu ocigledno nije dopala) i pustio ga da trtlja i kenja. Inace, pitao sam mailom koliko kosta na njihov mail, odgovorili su mi 450 eur i ja sam pristao na tu cenu. Dakle, nisam ni trazio jeftinije, vec platio koliko su trazili, a on je ipak kenjao da mi je dao jeftino.
Iz ove perspektive, mozda sam trebao i drugacije da postupim, posto onako sa mnom niko nije razgovarao nikad. Ono je olicenje bezobrazluka. Mali smrdljivi shaban, kikirec...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka 2012

Post od Heinz » 20 Jun 2012, 02:28

Ja sam imao sa njima prepisku oko smeštaja u junu. Nisam dobio taj utisak kao Texonja, ali je definitivno za bebu 5€ dnevno korišćenje kreveca (navodno zbog posteljine). Spustili bi mi i prvobitnu cenu od 45-50€ na 35-40€ da smo mogli da se pojavimo pre 15.6. na 10 dana. Inače, ne isplati se nikako u poređenju sa uplatom PP u Athena Pallas Village sa svim popustima (12 dana u septembru oko 880€ zavisno od popusta - u aprilu čak bilo jeftinije nego u januaru).

Danas sam nešto tražio za drugara pa naleteh na ovo: http://www.hotelsline.gr/ Možda nekome bude od koristi, nemam pojma.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Grčka 2012

Post od Texonja » 20 Jun 2012, 09:38

Nisam ni ja imao los utisak dok smo se dopisivali, inace ne bih ni otisao kod njih. Kasnije se ispostavilo da sam svo vreme mailove razmenjivao sa njegovom sestrom koja je 50% vlasnik apartmana i koja je prijatna osoba. Njoj sam tacno rekao i da imamo bebu od 1 god, ali da nam ne treba krevetac jer spava sa nama u krevetu, da necu da rezervisem jer dolazimo za 2 dana pa ako izdaju nekome za to vreme nema veze (mrzelo me je da se cimam preko Western Uniona ili kako vec, a za 2 dana putujem). Ona kaze 450 eur za 10 dana, ja kazem da je ok cena, sve ok, sve super, dok nismo dosli tamo. E onda je preuzeo monkeyboy koji je bio normalan dok nisam pitao da prvo vidim apartman. Onda je prs'o. Jos se secam njegove kezave face kako izgovara "You know, my sister is good to the people. I am bad!". A fura onaj fazon iz spota "Sabotage" od Beasty Boysa. (inace vozi sivi Renault Clio mk4, kad je vec forum o automobilima da i to pomenem) :)

Sto se tice apartmana oni su ok i mislim da su za tu lovu skroz dobri. Novi su, lepo sredjeni, imaju sve sto treba, sve radi, lokacija je na 50m od plaze... Nije neka plaza, ali je plaza. More je cisto sto je bitnije.
Kao manu bih mogao navesti sto se samo u te apartmane uz samu ulicu dolazi s asfalta, dok za sve ostale (ima 4 ili 5 kuca u nizu) mora da se vozi po zemljanom neasfaltiranom putu sa rupama. Skroz kvari sliku to.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Ji 4Tze » 20 Jun 2012, 09:48

Mi smo dva puta bili u hotelu Vergos http://www.halkidiki.com/vergos/index.htm u Vourvourou, ali u ovoj kućici do plaže, ne u samom hotelu. Koga god smo upoznali da je bio u samom hotelu i došao kod nas, rešio je da sledeći put traži taj smeštaj, to oni zovu Studio, a to je u stvari garsonjera sa kupatilom (u kućici ima dve takve) - 45€ u predsezoni, platili u martu a bili od 1-16 juna
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od pedja » 20 Jun 2012, 11:27

I pre nego sto nastavite pricu o Grku, imajte na umu da verovatno cita i ovaj forum :kezo:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Grčka 2012

Post od Texonja » 20 Jun 2012, 11:41

Pretpostavljam da cita, ali nema nista novo da procita sto vec nije receno na nekim starim forumima. Posteno kazem da su apartmani odlicni i da je on krele. Nas odnos je cist. On misli da sam ja drkadzija, ja mislim da je on krele i to je sve ok.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka 2012

Post od somi-car » 20 Jun 2012, 11:44

Da li neko moze da mi preporuci neki smestaj na Lefkadi?

Icicu u sopstvenoj reziji pa me zanima da li mogu sam da pronadjem smestaj?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka 2012

Post od Saša » 20 Jun 2012, 17:32

Texonja je napisao:Nas odnos je cist. On misli da sam ja drkadzija, ja mislim da je on krele i to je sve ok.
:lol: :lol: :lol:


Sent from my Samsung using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka 2012

Post od Ogi » 20 Jun 2012, 21:14

Texonja je napisao:dok za sve ostale (ima 4 ili 5 kuca u nizu) mora da se vozi po zemljanom neasfaltiranom putu sa rupama. Skroz kvari sliku to.
Pa sto ne kazes odmah tako da znam da ne gledam.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka 2012

Post od blaugrana » 20 Jun 2012, 22:26

somi-car je napisao:Da li neko moze da mi preporuci neki smestaj na Lefkadi?

Icicu u sopstvenoj reziji pa me zanima da li mogu sam da pronadjem smestaj?
Somi,
mi smo se odlucili za ovako nesto http://www.afroditi-pansion.gr/

Mozes da precesljas ovaj sajt, pa vidi http://www.greeka.com/ionian/lefkada/index.htm

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka 2012

Post od somi-car » 21 Jun 2012, 13:10

Nasao sam Dve vile ali nema mesta u terminu koji meni odgovara. Kolike su sanse da ne nadjem smestaj ako se uputim tamo u sopstvenoj reziji i tamo isti dan pokusam da nadjem smestaj?

prolupator
Postovi: 72
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:10
Lokacija: MoonZe

Re: Grčka 2012

Post od prolupator » 21 Jun 2012, 13:59

Ako ideš u sezoni - male, ali nije nemoguće. Svako selo ima lokalnu turističku kancelariju koja je upoznata sa slobodnim kapacitetima u tom selu.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka 2012

Post od somi-car » 21 Jun 2012, 14:35

Hvala na informaciji..kako stvari stoje najverovatnije cu opet na Tasos. Danas trebam da prelomim i uplatim depozit.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Grčka 2012

Post od Texonja » 21 Jun 2012, 20:49

Blizu sam da bukiram Porfi Beach hotel preko Kontikija za kraj avgusta:
http://www.booking.com/hotel/gr/porfi-b ... 76;srpos=1

Ako neko ima nesto protiv, neka kaze sad ili neka cuti zauvek. (bilo protiv Kontikija, bilo ovog hotela)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

prolupator
Postovi: 72
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:10
Lokacija: MoonZe

Re: Grčka 2012

Post od prolupator » 21 Jun 2012, 21:46

Kontiki je najbolji i najskuplji...

Odgovori