Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od zdushan » 07 Jul 2019, 10:53

Na makedonskom dodajes kroz prozor, na grčkom, izadješ jer je daleko. U pravcu ulaska u grčku pričam..

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1058
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Grčka

Post od meidling » 07 Jul 2019, 12:33

Hvala svima.Odlucih se za Dojran s obzirom da mi je check in kasno.A i nekako mi izgleda da je bolje odatle prikljuciti se na autoput ka Kavali i izbeci ponedeljak prepodne na Ringroudu

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 08 Jul 2019, 17:31

preko Dojrana je nekih 40km duze ali posle prelaza Dojran posle samo 16km se prikljucujes ovom regularnom putu sa Evzonia tako da samo guzvu na Evzoni izbegavas a na ostatku puta prema Solunu isto ti dodje.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1058
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Grčka

Post od meidling » 08 Jul 2019, 18:35

Evo danas stigao u Jerisos i bas sam super prosao.Na Dojranu je bilo par automobila tako da sam prosao obe granice za nepunih 10 minuta.Nisam se vracao na E 75 vec produzio ka Kilikis,Dromos ,Liti i izbegao ring road.Tako da mi se bas svidela ova ruta.

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Grčka

Post od Ji 4Tze » 08 Jul 2019, 21:43

Je l išao neko sporta radi preko brda na Sitoniji, ka Sartiju od Neos Marmarasa recimo? Našao sam rutu preko navigacije od Neosa ka Orange plaži. Ima neko selo gore iznad, zove se Parthenon - mislim da je hram sv Stefana u pitanju, proveriću fotke...
I probao sam prekjuče ali je put krenuo da se sužava i penje baš visoko pa mi bila frka, pa sam se vratio ka Vourvorou, a ni tamo nešto nije bilo bolje, jedva sam se spustio zadnjih 10ak km, još krenem (greškom) bez vode a napolju 34c u hladu, baš bila avantura. Pogled na Diaporos sa one visine je baš bio inspirativan :)

https://share.icloud.com/photos/0e94giu ... nia_Forest

Radnica na pumpi blizu Lagomandre me gledala u čudu gde sam krenuo, kao “but there is no road there” - a navigacija rekla da ima, posle sam skapirao da to mora da im je neka PP džada obzirom na širinu “kolovoza”

Boringly average, but also perfect for school run mums

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Grčka

Post od ikac2000 » 08 Jul 2019, 22:59

Bio moj kolega pre par godina preko brda, kaze da je horor, od Sartija na drugu stranu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Grčka

Post od Ji 4Tze » 08 Jul 2019, 23:52

Gore na vrhu je lagano, kao na snimku ali nisam išao dalje kad je ovako lep utaban makadam krenuo u suženje i dalji uspon

Slika

išao bih da sam poneo vode bar malo...
Našao sam čak i česmu s tekućom vodom ali se nisam usudio da je pijem :(

Slika

Ovo je još slikano 10ak km od tog sela uz brdo, sreo sam jedino krdo koza usput i jednu “kuću” što im dođe neka baza za ove čuvare stada...

Slika

Od onog kulturnog sela iznad Neos Marmarasa - Parthenonas - je makadam.

Slika

Inače od Sartija bi trebalo da ima neki normalniji put koji vodi do Sykie (ne plaže, već naselja u brdu). A odatle se penje do te PP magistrale pa njom lagano duž celog poluostrva (pretpostavljam!!)

Slika

- ja sam na tu stranu i krenuo ali mi je plan bio da se spustim npr. do Orange Beach, Zografu ili tako nešto... problem su silazi tj. bočni putevi koji spajaju tu utabanu magistralu jer je, bar sa istočne strane baš strmo. Ali sam se u dva navrata vratio sa tih skretanja jer nisam bio siguran da ću moći da se vratim. Dosta tih staza je podlokano, ok je za planinare, MB, quad, enduro motor, možda i za Jimney ali ne i za CR-V.

Slika

Jedino sam sigurno krenuo unazad ka Vourvourou jer sam ipak znao gde idem a i “čula” se magistrala kojih 200-300m niže. Ali put je bio užasan :) ono fazon da je toliko strmo da kad se lagano zaustaviš, proklizaš još pola metra-metar, grana posred puta pala, valjan offroad :) ali krenuo sam ka dole znajući da se sigurno ne vraćam nazad uzbrdo jer nisam siguran da bi uspeo.

Nego sam se malo uplašio pa nisam toliko fotkao ali pogled na Vourvourou zaliv je svakao fantastičan a peške iz naselja, ko voli, ili na quad, nagrada je prilična :)

Zanimljivo je da je jedan put recimo silazi više ka Karydi plaži i čak gore na brdu ima dosta peska, a prilično daleko i uzvišeno od plaže...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8370
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 09 Jul 2019, 00:07

Nije gmapsu previše verovati po Grčkoj. Na Pelionu me je skretao na neki "put" koji nije ni za Nivu.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ji 4Tze » 09 Jul 2019, 00:16

Aha, skapirao sam kad sam stigao do tog puta - pa sam upalio ovaj Sygic što imam instaliran na HU, mnogo mi je preciznije delovalo, da ne kažem da me spasio :lol:

Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19269
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 09 Jul 2019, 06:43

Gmaps samo uz podršku znakova na putu (po GR bespućima).

Magic Earth sa Open Street Maps mi deluje OK. Mnogi dirt roads su na Gmaps kao regularni npr.

Pre par dana smo iz Chorefta išli preko Zagore do Plymari taverne jer su nam iz hotela rekli da dirt road nije za low car. Kao farmeri idu tuda sa 4x4 i uzano je. A Gmaps opušteno tuda vodi. Imali smo jedno parče od 200-300m sličnog dirt roada do taverne, i auto je pobeleo, tako da je stvarno dirt u pitanju

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka

Post od McGruja » 09 Jul 2019, 06:53

Gmaps uzima u obzir katastarske puteve, bez obzira da li oni zaista postoje i kakvi su

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Grčka

Post od somi-car » 09 Jul 2019, 07:08

Ja sam pre 2 godine pokusao tako da pronadjem neke plaze....rezultat je bio da sam vozio u rikverc ne znam koliko dugo uzbrdo, sa ovom mojom mrcinom od 5m...

Na kraju je rezultat bio 2h voznje po nekom krsu, plaze i puta nigde, i izlupan auto ispod...ali bar se cerkica za to vreme slatko naspavala :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21094
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 09 Jul 2019, 07:14

Gmaps uzima i iskustvo. Ako su tu prolazili ljudi sa 4x4 i Android telefonima, može da pokuša da vas sprovede i gde puta nema.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 09 Jul 2019, 08:10

Heinz je napisao:
09 Jul 2019, 06:43
Gmaps samo uz podršku znakova na putu (po GR bespućima).

Magic Earth sa Open Street Maps mi deluje OK. Mnogi dirt roads su na Gmaps kao regularni npr.

Pre par dana smo iz Chorefta išli preko Zagore do Plymari taverne jer su nam iz hotela rekli da dirt road nije za low car. Kao farmeri idu tuda sa 4x4 i uzano je. A Gmaps opušteno tuda vodi. Imali smo jedno parče od 200-300m sličnog dirt roada do taverne, i auto je pobeleo, tako da je stvarno dirt u pitanju Slika
Da li su na toj strani Peliona normalni barem glavni putevi? Da li do svake plaze moze da se dodje "normalnim" putem vracajuci se do polovine poluostrva (posto je ta varijanta)?

Kako se stize do Horefta? Ja sam od Volosa isao do Portarie, put je bio bas los, iskrpljen, neravan, katastrofa.

Steta sto ne postoji normalna infrastruktura tamo. Ali opet, onda bi to mozda i pokvarilo lokaciju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19269
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 09 Jul 2019, 08:26

Putevi su normalni za uslove na Pelionu

Išli smo od Volosa preko Portarie, nisam primetio krpež i rupe. Uzan put i krivudav. Posle se ide na Chaniu pa na Kissos i Makryarchi. Na par mesta je desna traka nestala u odronima u delu Kissos - Makryarchi.

Prilazi plažama su loši za naše pojmove. Putevi su takvi kakvi su, nema tu nešto mnogo mesta za poboljšanje, teren je strm, nagibi su veliki. Negde nema mesta da se mimoiđu dva vozila pa čekaš.

Odgovori