Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Grčka

Post od ikac2000 » 14 Maj 2020, 17:20

gazza je napisao:
ikac2000 je napisao:
14 Maj 2020, 14:05
15. Juni, pre toga non EU ne mogu da udju u EU, juce je donesena odluka na nivou EU.

Osim ako nesto ne promene ranije...
A EU u EU kada mogu? Ako to puste ranije, mozda mogu uz vencani list sa zenom koja ima EU pasos.
Ne znam. Trenutno su moguca putovanja samo medju EU drzavama koje se pojedinacno dogovore.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 14 Maj 2020, 17:38

McGruja je napisao:Kamp Sikia?
Da

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka

Post od McGruja » 14 Maj 2020, 18:33

Jel ti nije teško da ga opišeš detaljno? Dobre/loše stvari, klijentela...

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 14 Maj 2020, 19:31

Ja najviše volim da svake godine letujem na drugoj lokaciji istražujem nova mesta ali ovaj kamp mi je prirastao srcu pa mi se dešavalo čak da odem na produženi vikend. Kamp ima jako lepa mesta za šatore, kamp prikolice ili kamprere. Imaju dve svoje plaže sa restoranom, prodavnicom a takođe na svom imanju imaju hotel i apartmanski smeštaj. Na nekoliko punktova su toaleti i tuševi koji su besprekorno čisti. Takođe je dostupan automat sa hladnom vodom 24h. Svi prateći objekti za pranje veša i posuđa takođe na više mesta raspoređeni. Kamp je na samoj obali i nalazi se u blizini Kala Nere. Može da se prošeta i mesto je odlično ko ima decu. Nalazi se u uvali, voda je uvek topla i nema talasa. Ko voli nešto atraktivnije na samo pola sata vožnje nalazi se druga obala koja je na otvorenom i ima prelepih divljih plaža ali znaju da budu veliki talasi. Tu je i Planina Pilion sa pogledom na obe strane poluostrva. Cene su izuzetno prihvatljive, veliki supermarketi su jeftiniji ili barem kao u beogradu a takođe i kafići i restorani. Što se cene kampa tiče mi plaćamo dnevno 30€. Veliko kamp mesto za veliki šator i auto, priključak za struju, žena i ja sa psom. Sad ću da iskopam par slika od prošle godine.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 14 Maj 2020, 19:38

Od Beograda je udaljen 810km klijentela su najviše Italijani i Francuzi i po koji Nemci. Ovo su slike od nekih plaža sa te Istočne strane gde je otvoreno more. Ssmo da iskopam slike iz kampa pa kačim.SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Grčka

Post od bookmaker » 14 Maj 2020, 21:07

Zanimljivo. Ne kampujem, možda da imam kamper bih i išao, ovako pod šatorom ne volim (probao, ne sviđa mi se :D ).

Evo sajta ako nekome bude potrebno da zove. Kačim galeriju direktno. :)

https://camping-sikia.gr/en/gallery/

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 14 Maj 2020, 22:45

E super imaju galeriju na sajtu i 4 i 5 slika je najbolje kamp mesto sa oznakom 10M imate drvce istureno na grebenu i na par metara stepenicama svoju privatnu plažicu. Za to mesto verovatno treba ranije da se rezerviše jer je uvek bilo zauzeto kad sam došao. Evo kako izgleda moje kampovanje, fotka je od prošle godine iz tog kampa.Slika

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Grčka

Post od Ralee » 14 Maj 2020, 23:49

Uf, ovo bas super izgleda. Ja volim kampovanje, ali zena nije bas rada da ide.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 14 Maj 2020, 23:56

Grčka je jedna od poslednjih zemalja pa možda i na čitavoj planeti gde prolazi divlje kampovanje. Lokacije umeju da budu neverovatne i znam ljude koji tako letuju čak i sa čoporom male dece, opremljeni za tu vrstu avanture (bidoni za vodu, plinske boce, solarni paneli za punjenje i frižider i slično). Ali naravno to nije za ljude u našim godinama (barem sam ja mator).

A ovaj kamp gore je retko dobra infrastruktura za grčke standarde, jedino ga jebe što je na pogrešnoj strani Piliona. Ostalo čista desetka, za one koji u kampingu traže komfor.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Grčka

Post od McGruja » 15 Maj 2020, 05:13

Ja samo kampove trošim poslednjih 20 godina.
Ali volim bungalove kao smeštaj, dakle normalan smeštaj, a kamp sadržaji i plaže

Thalatta i Porto Elea se izdvajaju na Sitoniji
Na pelionu sam bio samo u manjim kampovima, u šatoru, tako sam i na Peloponezu
A tamo bih probao da nađem neke bungalove

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Grčka

Post od Heinz » 15 Maj 2020, 08:39

Na istočnoj strani Peliona imaš Papa Nero kamp, pojma nemam kakav je. Lokacija je između Ag. Ioanisa i plaže Papa Nero, dakle urbano.
Ima i kod Chorefta neki kamp, takođe nemam pojma kakav je. Kod Chorefta plaža nije baš neka, to znam.

Inače je predeo takav na istoku da nema gde da se zabode kamp, možda na južnom delu gde nema planine iznad tebe.

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Grčka

Post od Shone STI » 15 Maj 2020, 08:50

Na jugu imaš tri kampa Olizon, Louisa i Kastri Beach. Nisu loše lokacije ali nisu kampovi po mom ukusu. Na Istoku ima Papa Nero i Chorefto ali mi se ne sviđaju iz razloga što nisu baš precizno odvojena kamp mesta pa deluje sve skučeno. A Chorefto ima opciju Glampinga.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 15 Maj 2020, 09:44

Pre jedno 5-6 godina, Sitonija, potez plaža Mega Portokali - Orange Beach - Kavourotripes (najlepše plaže Sitonije), puna šuma iznad plaža napuštenih šatorčića (onih od 20-tak evra), ali bukvalno na stotine njih. Po stanju nekih se videlo da su tu godinama. Ne znam da li je još uvek tako. Bio sam baš šokiran kada sam to video. Ljudi tu verovatno dođu (sigurno klinci, mlađi ljudi), budu par dana i pošto su ti šatori jako jeftini - verovatno se nisu ni trudili da ih spakuju i ponesu nazad. Rekao bih da je to možda i neki domaći, grčki običaj, ili su kojekakvi autostoperi putnici. Moguće ljudi iz Soluna i okoline koji tu dođu na par dana pa im se ne plaća skup smeštaj. A moguće da ih tako drže po šumi jer dolaze svaki vikend, a zbog cene ih baš briga da svaki put postavljaju i pakuju. Uglavnom, jako čudan prizor.

TT




Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grčka

Post od Bax » 15 Maj 2020, 10:09

Otkud ti u sumi?
Zezam se, seti me ovo tvoje na jednu moju zgodu, kad sam u Stambolu usao u neko zbunje, da zavrsim neki neodlozan posao :)
Onako veliki gust busen, mozda 30 kvadrata.
Kad ja tamo, a ono puno ljudi unutra, svi cepaju po nekom alkoholu, sakrili se....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od Saša » 15 Maj 2020, 10:34

Četiri godine za redom smo išli u taj kraj, a kako nisam tip koji ceo dan leži na plaži i prži se na suncu - cunjao sam svuda i istraživao okolinu, tražio skrivene plaže. A i ne možeš ih promašiti, recimo ako hoćeš na Megaportokali plažu, kola moraš ostaviti u šumi pored magistrale pa malo peške kroz šumu. Čim se malo makneš levo/desno sa staze - svuda šatori, ali neverovatno koliko ih je bilo. Bukvalno na stotine. Raznih veličina i tipova. Neki potpuno novi a neki izbledeli od sunca, vidi se da su tu godinama. I u tek ponekom ljudi, obično u onima iznad samih plažica (tamo ima i dosta bezimenih uvalica/plažica). Možda i nađem neku sliku, slikao sam to garantovano... :)

Odgovori