Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 12 Avg 2019, 13:39

ikac2000 je napisao:
11 Avg 2019, 21:16
Ogi je napisao:Drksno sam malo auto danas. Uspomena iz Grcke.
Izgleda je to specijalitet Tasosa. Kao ja prosle godine :-)

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
Iskreno, ostetio sam branik nekom Grku i nisam mu se javio. Sad me grize savest i mislim da ce me terati maler. Opasno sam pokvario stomak prekjuce, popodne proveo u krevetu, juce oko podneva krenuo na plazu kolima jer mi zena rekla da je pakao, nisam se osecao najbolje, usao na parking u nekom polu bunilu, krenuo u rikverc bez gledanja i kvrc. Pitao nju i kuma da li da mu ostavim poruku, oni kao ma nemoj da si lud i ja nisam. I sad mi krivo. Plasio sam se da ne prihvati pare nego da me cima za zapisnik. Jebiga, eto, zgresio sam.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 12 Avg 2019, 14:06

Ne pamtim kad sam pročitao nešto jadnije. Nek si ti poslušao ženu, Grk sigurno ima para i nije mu problem da plati oštećen branik.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Grčka

Post od nidza » 12 Avg 2019, 14:18

Moje prvo pitanje bi bilo, kako to voziš u rikverc da slomiš nečiji branik? Da nije već bio slomljen?

Ja se lično više plašim da ću da zgazim neko živo biće, zato unazad uvek idem polako sa nogom na iznad kočnice. Previše puta mi se desilo da pešak direkt ide na prazan prostor u koji se parkiram ili isparkiravam. Ne paze uopšte.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 12 Avg 2019, 14:18

Drago mi je da sam te usrecio Vladimire. :thumbup:

Nidzo, nisam polomio ni moj ni njegov branik, kvrcnuo sam ga ali dovoljno da razmenimo boje.. ja sam sebi posle sredio stetu tako da se jako malo vidi. Nisam posteno ni krenuo, lagano skroz, bas pazim uvek a sada me je i senzor izdao.

P. S. Sad Nidzo kada tako postavis stvari, jeste mi bilo cudno sto je na njegovom cosku branika ostala neka bela boja a moj auto nije beo. Taj auto je bio siv. I velika je povrsina bila a stvarno sam ga kvrcnuo.

Svakako, jadno jeste ali meni nije problem da kazem nesto i gde sam ispao jadan.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8363
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 12 Avg 2019, 14:49

Kako senzor izdao?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 12 Avg 2019, 14:53

Da, nije ti problem da kažeš kako si ispao jadan... al na forumu da kažeš. Čoveku kojem si lupio auto nisi rekao, a samo je to bitno.

Jbt, mrsimo ovde godinama i polivamo kofe govana na smradove koji nam na parkingu grebu i udaraju kola, al eto ga i medju nama
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 12 Avg 2019, 15:03

grujicd je napisao:
12 Avg 2019, 14:49
Kako senzor izdao?
Nije mi zapistao kako je trebalo. Nije uopste, tek kada sam cuknuo je poceo da pisti ali i tada nije pistao onim stalnim zvukom.

Vlado, kada ti se sledeci put to dogodi, uvek pomisli da sam mozda ja. Mene psuj, jebi mi majku.

Ali razumem te. Mudro zboris. Ziv covek gresi. Ovo mi je mozda i prvi greh u zivotu. Prihvatam svaku vrstu kazne, da se meni dogodi nesto lose sa autom, evo neka mi crkne na povratku sa mora npr. Ili da me udari grom, da dobijem mesec dana bana, kako Bog ili moderacija odluce. Zasluzio sam.

Meni je posvecena ova beseda o govnima:



Da sam bio zdrav i cistih misli ne bi se to ni dogodilo. Da je bilo u Srbiji drugacije bih postupio sigurno. Evo otici cu do te plaze svaki dan do polaska da potrazim coveka. Mada sada mislim da je to steta od pre ali ajde.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 12 Avg 2019, 17:18

totalno je nebitno da se "pohvalis" na forumu da si nekom ostetio auto, cak je i kontraproduktivno posto se ljudi uglavnom zale i psuju takve, ako si vec hteo da otvoris dusu trebalo je vlasniku tog auta ali nebitno sad a sa druge strane ako je u pitanju samo jedna linijica od boje to i nije steta, to se benzinom skida, ja sam takvih imao iha dok sam ziveo u zgradi a takodje pitanje i dal je steta od tebe tako da cela ova prica mislim da nema nikakve svrhe bar ne u ovoj temi. Dajte neke korisnije informacija ili fotke

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1054
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Grčka

Post od meidling » 12 Avg 2019, 19:43

@ogi
Neznam kakav je zakon u Grckoj ali u AT je tako nešto kaznjivo.Ukoliko dodje do stete prilikom parkiranja a vlasnik nije prisutan odnosno ne dodje do razmene podataka izmedju ucesnika kazna je 150 €.Cak i da se ostavi kontakt telefon duznost vozaca je da podnese prijavu u policijskoj stanici.Ne postoji nikakav rok vec se prijava mora podneti odmah nakon "udesa".

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8363
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 12 Avg 2019, 20:03

Sjašite malo sa čoveka. Ne znam za vas, ali imam milijardu packi na kolima, par puta je bilo i veće štete da sam i kasko morao da aktiviram, a nisam do sad video ni jedno jedino pisamce ni poruku. Očigledno 99% vozača nisu sveci, a vi ste našli Ogija da tovarite.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 12 Avg 2019, 20:08

Moze ban :kezo: Ogi umesto da nam se u potpunosti relaksira, dodatno se nervira zbog cukanja.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Vladapetr » 12 Avg 2019, 20:33

grujicd je napisao:Sjašite malo sa čoveka. Ne znam za vas, ali imam milijardu packi na kolima, par puta je bilo i veće štete da sam i kasko morao da aktiviram, a nisam do sad video ni jedno jedino pisamce ni poruku. Očigledno 99% vozača nisu sveci, a vi ste našli Ogija da tovarite.
Treba da ga potapšemo po ramenu, kažemo "jbg, svakome može da se desi"? E pa vidiš, ne može... No, dokle god se to bude na ovaj način opravdavalo, ti javno a tona ljudi prećutno, plaćaćemo kasko za tudje svinjarije.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ogi » 12 Avg 2019, 21:15

OMP je napisao:
12 Avg 2019, 17:18
Dajte neke korisnije informacija ili fotke
Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 12 Avg 2019, 21:19

eee tako je vec bolje :opustanje:

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Grčka

Post od gazza » 13 Avg 2019, 08:07

apropo voznje nocu, mislim da muka natera coveka. ja sam imao maler u odlasku, zaboravio ranac na pumpi u vranju, kroz makedoniju mi nije radio roming i tek kada sam stigao u zonu grcke mreze su me nasli, tako da sam morao da se vratim iz djevdjelije za vranje po ranac i onda vozi mile ponovo. 440 nepotrebnih km tako da sam umesto u 10 u kavalu stigao u 4 ujutro. posto sam vecerao u vranju, mislio sam da ce da mi se zakunta do ponoci ali ne, bukvalno sam vozio kao robot, strogo po ogranicenju. a pre neko vece ovde na limnosu umalo nisam izginuo vracajuci se iz taverne kad mi se prispavalo i tocak mi izasao van asfalta. znaci jos se tresem od te pomisli.

mislim da ako bi mogao da krenem odmoran iz beograda u 7 uvece da bi sada vozio tih 8 sati do kavale nocu, narocito za jutarnje trajekte koji su cesto vrlo pogodni.

Odgovori