Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 01 Mar 2023, 19:55

mix024 je napisao:
01 Mar 2023, 19:49
Slika


Alonaki? :)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od blaugrana » 01 Mar 2023, 19:59


Kuzmanovic je napisao:
blaugrana je napisao:Proslo je dosta godina od kako smo bili tamo, ali msm da se nije mnogo toga promenilo. Osim zemljotresa koji je otezao odlazak na neke plaze.

Agios Nikitas je malo mesto na Zapadnoj strani koja je ujedno strana sa najlepsim plazama.
Samim tim je odlican za obilazak svih plaza na Zapadnoj strani. Ima svoju plazu koja je mala, ali sasvim dovoljna za lazy day ili jos jedno kupanje pred odlazak u smestaj.
Milos plaza mu je prva i najbliza na koju se moze doci brodicem ili peske preko brda. Meni ujedno i najlepsa :)

Mane A. Nikitasa je sto brzo dodje hlad na njegovu plazu i parking, ali nista dramaticno.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk
Plazu koju spominjes u Agios Nikitas je mala i na njoj se ukrcavaju/iskrcavaju putnici koji brodicima idu na Milos plazu (brodici idu na svakih 10ak, 15 minuta). Meni licno plaza je neupotrebljiva. Mesto je premalo, skuceno i parkiranje je na magistrali.

Letovanje na Lefkadi je za one kojima nije problem da svaki dan sednu u automobil i obilaze plaze po ostrvu. Baza po mom misljenju treba biti u Lefkasu jer je grad sa najvise sadrzaja i mesta za setnju i izlaske, pa preko dana kolima na plaze duz zapadne obale (more i plaze na istocnoj strani nisu tako lepe kao na zapadnoj). Svi ti mali gradici duz obale (osim Nidrija na istocnoj obali) su jednostavno premali i ne pruzaju nista osim toga sto na plazu moze peske da se ode, sto i nije neka velika prednost s obzirom da treba obici i videti sto vise plaza na ostrvu.

A sto se tice Engleza i zurki koje je OMP spomenuo, verovatno je mislio na Zakintos. Osim tog jednog dela u Lefkasu gde su smesteni svi barovi i mesta za izlazak, ja nisam primetio da ima toliko buke i pijanih turista. Mozda je Nidri grad sa vise mesta za zurke i pravljenje buke, tamo nisam zalazio.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Jeste, na plazi se ukrcavaju ljudi koji idu na Milos, ali na skroz desnoj strani.
Napisao sam razloge zasto je ta plaza dobra, I po meni daleko je od neupotrebljivog.
Nikitas nije za lumpovanje, za to je Lefkas.
Ja nikako nisam hteo da vozim od Lefkasa na Zapadnu obalu svaki dan. Ko to hoce, neka cepa.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 679
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 01 Mar 2023, 19:59

Da, da, napisao sam. :thumbup:

Inače, Lefkas mi je extra grad, kao i Volos, ali pre svega Larisa, iako nije na moru.

Mislim da mi je Larisa posle Atine najbolji grad, ne samo u Grčkoj.

Pun neke energije, pun života, mladih, punih kafića do kasno uveče, sve kulturno i lepo.

Preporuka da se poseti ili prespava u Larisi, ako je usput, stvarno mislim da nema greške.
Poslednja izmena od mix024 u 01 Mar 2023, 20:03, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Grčka

Post od speedy stikis » 01 Mar 2023, 20:02

Lefkada pre jedno 10-15 god kada nije bila koliko popularna je bila jos lepsa, pogotovo Milos plaza koja je bila totalno divlja bez ikakvih sadrzaja i mogucnosti ali to je imalo poseban smek, pogotovo kada dodjes na kraj brda i vidis plazu (meni licno je jedna od najdrazih plaza generalno)

Na Lefkadi sam dosta putao zavrsavao u svim mogucim letnjim mesecima i uvek rado svatim (mnogo lepih usponema :( ) Lefkas i okolina su generalno super baza a i gradic. Nema pijanih klinaca i zurki, za to je Nidri zaduzen.
Ali generalno Lefkada nije bazinara za statiku nego aktivan odmor i bez voznje skoro to nije to.

Za Kefu kazu ako ti se svidi Lefkada, Kefa ce biti jos bolje, lepa je obisao je celu ali licno vise volim Lefkadu.

Krit je posebna prica tek za sebe, ja sam i na Krit isao kolima i to je ispalo jos da je na satu bilo manje od 100km, a na Kritu ako se secam da smo isli na jednu plazu 120km u jednom pravcu. Mislim da kada sam se vratio bilo oko 4k km.

Ali ne znam sta mi je lepse od Krita, Karpatosa i Rodosa, sveto trojstvo. Ko voli fazon Lefkade i Kefalonije na Karpatos obavezno ali tamo kao da je stalo vreme u 90'. Ali prelepa priroda!

Prosao sam jos sigurno 15+ ostvra po Grckoj i to uglavnom kolima, volim te avature i takav vid odmora.

Tako da sto juznije to je jos lepse i bolje barem sto se mene tice.

Jedno je sigurno kucica ili u Grckoj ili na Kipru mora da se napravi :)

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 679
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 01 Mar 2023, 20:05

speedy stikis je napisao:
01 Mar 2023, 20:02

Jedno je sigurno kucica ili u Grckoj ili na Kipru mora da se napravi :)
Uf, ovo je i neki moj plan za starije dane...

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 01 Mar 2023, 20:25

@speedy stikis sjajno :pivo:

I ja sam bio na Kritu kolima. Dva puta po tu negde oko 4000km. Odmor za dusu.

Karpatos i Rodos su mi na listi pod obavezno uz jos par Kiklada. Naravno po mogucstvu sve kolima. I meni je to omiljeni vid putovanja za leto. Naravno jer me ne umara voznja, cak me odmara iako sam sluzbeno 365 dana u kolima, muzika, svracanja svuda, mobilnost po ostrvima, nosim od kuce sve sto mi treba..

U Atini sam bio 3 puta i svaki put me odusevi. Koliko mi nedostaje taj grad :dosadno:
Poslednja izmena od Inzaghi u 01 Mar 2023, 20:28, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Grčka

Post od DukeNS » 01 Mar 2023, 20:26

Super što delite utiske, mnogo znače.

@mix024 , nemoj ni da pitaš za putopise. Naravno da želimo da napišeš. :)

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 679
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 01 Mar 2023, 21:02

Slika

Evo obećavam, čim nađem samo malo vremena.

Na putu sam ovih dana i gužva je sa poslom, ali napisaću uskoro, da se razbije malo ova hladnoća.


Slika

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Grčka

Post od speedy stikis » 01 Mar 2023, 21:34

Jednom sam u Atini imao opasnu situaciju ali bukvalno je kao u filmu, ne toliko zbog mene nego zbog polovine. Ali delimicno smo i mi krivi bili gde smo odseli, opet 3 metro stanice od Akropolja.
Prvo smo promenili hotel pa otisli u drugi i sve je ok, cak sam imao i parking ko je bio u Atini zna sta znaci imati parking :D
Preko dana je sve bilo relativno normalno i kada smo krenuli do grada, jedna devojka nas je upozorila da ovde kao turisti ne treba da se krecemo, i mi kao hvala sve ok :)
Otisli do Akropolja, Skupstine... i krece da se smrkava tako krece film, kada smo izasli na nasu stanicu ono je bas kao americki film...
Kako smo krenuli prema nasem hotelu nema vise ljudi samo bande, rava i narkomani, a nigde belog coveka... Poduza je prica sta se sve izdesavalo do hotela ali dosli smo nekako i pitamo na recepciji sta je bre ovo? Kaze do 20;00 moze da se krecete posle toga samo taxi jer ovo je dzungla... Posle u sobi cujes samo neke pucnjave i sirine... Ujutru su nam jos par ljudi potvrdili da ovde ne treba da budemo pa smo otisla dalje :)

Sada se smejem svemu tome ali mi taj dan nije mi bilo bas do smejanja. :)

Izvinjavam se za poduzu nepotrebnu pricu :D

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Grčka

Post od shandu90 » 01 Mar 2023, 21:40

Atina je bogami divljina, mi pametnjakovici se ponapijali u izlasku i krenuli peske do hotela. Svasta smo videli :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Grčka

Post od rade74 » 01 Mar 2023, 21:50

Rodos je isto vrh, meni prelep ali plaze lepse na Kritu.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 679
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Grčka

Post od mix024 » 01 Mar 2023, 22:23

Pisaću malo detaljnije o Atini, mi smo je sa ženom obišli baš solidno i nikakav problem nismo imali.

Čak smo sve obilazili metroom i javnim prevozom, pošto su nam pre toga na putu do Atine razbili staklo na kolima, ali sam naišao, za njih, baš u nezgodnom momentu.

kod
Postovi: 315
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Grčka

Post od kod » 01 Mar 2023, 23:33

ziveo sam u atini 6 godina. sigurna je, svakako. isao sam peske, autom, prevozom, taksijem i nikada nisam cuo da se nekome nesto dogodilo.

u atini zaista ima sta da se radi, za svaciji ukus - setnje, restorani, izlazci, kultura... ipak, za lepe plaze mora da se ide minimum 20km od centra, cak i znacajno vise - ako se to onda uopste vise smatra atina....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Grčka

Post od speedy stikis » 02 Mar 2023, 00:01

Da ne bude zabune, to mi se samo jednom desilo jer sam bio u Omonia, gde su uglavnom arapi, izbeglice itd... Nasa greska je bila. Lepo me je gospodja upozorila da se ne krecem tu.

Posle promenio kvart sve je bilo ok, ipak je to veliki grad, vrlo rado mu se vracam :)

Korisnikov avatar
Uki
Postovi: 126
Pridružio se: 30 Maj 2020, 19:50
Garaža: Pug 307 1.6b
Lokacija: Bg

Re: Grčka

Post od Uki » 02 Mar 2023, 15:49

Generalno je Atina bezbedan grad. Naravno, velika je, dosta se ljudi doselilo sa svih strana pa nije nemoguće da se desi neko sranje povremeno. Omonia jeste specifična, trg u centru grada gde gledaš narkomane kako leže po trotoarima i bodu se naočigled prolaznika, prljavo, a ni mirisi nisu prijatni :) Čak i tamo preko dana ne bude problema, uveče nije preporučljivo za žene da prolaze same.
Za plaže neko je već pomenuo, treba ipak izaći malo iz grada. Na putu ka Suniu (najjužniji deo Atike gde se nalazi Posejdonov hram odakle je popularno posmatranje zalaska sunca) ima stvarno prelepih plaža a i sam put do tamo je fantastičan, 50 kilometara lagane (ili kako ko već voli :D) vožnje pored mora odličnim asfaltom. Od plaža meni su lično najbolje Aghia Marina, Limanakia A i B, Legrena i Kape. Ako nekome zatrebaju detaljnije informacije o njima mogu da napišem, da ne dužim sada.

Što se tiče Lefkade, mislim da sam već pisao ovde, ako ste u mogućnosti obavezno iznajmite čamac na jedan dan. Za motore do 30hp ne treba nikakva dozvola, pre dve godine u septembru smo plaćali oko 100e za ceo dan, verujem da je sada nešto skuplje. Ali stvarno je poseban doživljaj. Između ostalog zbog toga sam ove godine opet bukirao Lefkadu za prvi deo odmora, iako u principu ne volim da se vraćam na mesta na kojima sam već bio :) Drugih sedam dana ćemo na Kefaloniju.

Inače slažem se blau-om, Ag. Nikitas je super baza za Lefkadu. Na zapadnoj strani je gde se nalaze najlepše plaže, ima tu svoju malu plažu, do Milosa dođeš pešaka uz lagani kardio preko brda, a i ja volim tako manja mesta na odmoru, imaju mi neki poseban šarm. Jedino za parking jeste haos, na to se treba unapred pripremiti psihički :D

Odgovori