Grčka

Iskustva sa putovanja, razne informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Ji 4Tze » 02 Mar 2023, 16:45

Šta je dobro za bazu na Kefaloniji?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Uki
Postovi: 126
Pridružio se: 30 Maj 2020, 19:50
Garaža: Pug 307 1.6b
Lokacija: Bg

Re: Grčka

Post od Uki » 02 Mar 2023, 17:25

I mene zanima Ja sam bukirao blizu Argostolija, po mapi mi deluje kao dobro pozicioniran. Ako neko ko je bio na Kefi ima neku preporuku neka napise.

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 02 Mar 2023, 17:51

Od naselja u okolini aerodroma Minia, Svornata itd preko Lasija pa do Argostolija. Generalno je jako veliko ostrvo i ocekuje se dosta voznje jer ima jako puno dobrih plaza.

Lasi je idealan. Mesto nema nista osim smestaja i restorana. Za setnju nema gde maltene. Najveca prednost je lokacija za obilazak ostrva, kao i sto lokalno peske moze da se ide na 7 plaza. To nema nijedno mesto u Grckoj.

Kefa je velika, putevi su dobri, a najveca prednoat ostrva je sto ima nesto malo manje od 90 plaza. Za svakoga ima sta voli, dubok plicak, plicak kilometar dugacak, pesak, sitniji pesak, kamenje, sljunak..Raj.

Najbolje da pogledate klip sa plazama da bi imali predstavu gde cete najvise vremena provesti pa na osnovu toga je bolje traziti smestaj.

kod
Postovi: 319
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Grčka

Post od kod » 02 Mar 2023, 21:00

slazem se - lasi, argostoli.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od Day Walker » 02 Mar 2023, 21:24

Mi smo bili u Argostoliu, prvenstveno jer uvece ima desavanja, moze da se proseta itd.

Treba biti spreman da se do nekih plaza vozi po sat vremena i da cesto nema mesta na nekoj od plaza koje su planirane za taj dan ili su talasi. Pa se onda pakujes i onda na drugu stranu ostrva pa tu izgubis jos sat vremena Slika

Inace prelepo ostrvo, bilo smo 2x i sigurno cemo se ponovo vratiti, ovaj put s pojacanjem.

Slika

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Grčka

Post od OMP » 03 Mar 2023, 07:54

ja bih poludeo da moram da vozim cuku vremena, da vadim stvari pa skontam da nema nista od kupanja pa ajmo dalje :)

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Grčka

Post od havijer » 03 Mar 2023, 08:20

Malo posećena Plaža Fteri na Kefi.

Slika

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 03 Mar 2023, 08:30

Neuporedivo lepsa od Mirtosa. Mislio sam da je izvikana dok nisam doziveo i video uzivo. Lepota od prirode.

Meni licno sto se Kefe tice, Pesada je broj 1.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od grujicd » 03 Mar 2023, 08:38

Meni su to sve instagram plaže, lepo izgledaju na slici ali nema hlada a ima puno ljudi. Sve mi se manje ide na takva mesta. Nije mi teško da vozim do daleke plaže, ali da odem a da nema mesta... Poludeo bih.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Grčka

Post od hyundai_i30 » 03 Mar 2023, 09:01

mix024 je napisao:Pisaću malo detaljnije o Atini, mi smo je sa ženom obišli baš solidno i nikakav problem nismo imali.

Čak smo sve obilazili metroom i javnim prevozom, pošto su nam pre toga na putu do Atine razbili staklo na kolima, ali sam naišao, za njih, baš u nezgodnom momentu.
Atina se tesko obilazi autom, ogroman grad, vreva, velika guzva. Gradski prevoz, tj. metro + tramvaj su sasvim regularne opcije. U Atini smo proveli preko 3 nedelje ukupno u 3 navrata(pre 10, 5 i prosle godine) i mogu reci da je grad sve prljaviji i naravno sve je gore sto se tice buke, guzve itd. Bg je malo dete za Atinu sto se tice voznje, ako hocete da obilazite Atinu, a da vi vozite, skuter je po meni daleko bolja opcija od auta...Ali gradski prevoz pre skutera. Atinu obilazis autom jednom i nikad vise Slika.

Letom iz Nisa sam zadnji put bio proslog leta sa suprugom, metro do centra iako skuplji od busa naravno daleko brze i jednostavnije od aerodroma do centra. Krajem juna je bilo preko 40 stepeni dok su ovde kukali za 35-36, ali to u najtoplijem delu dana. Atina se obilazi na prolece ili jesen, manja guzva, idealna temperatura. Mi smo zbog fiksnog odmora zakucali kraj juna, ali nije bilo toliko strasno iako su bile tropske vrucine. Nema mnogo vlage kao u Barseloni recimo, ali kada izadjes na sunce - padanje u nesvest bukvalno i najtopliji deo dana se uglavnom negde presedi...

Tramvaj ide uz obalu na jugoistok i moze da se menjaju plaze svakodnevno, sto dalje od luke Pitrej to naravno bolje. Ista varijanta kao i obilazak okoline Barselone pribalno, takodje tramvajem. Uporedjujem ova 2 grada jer su velike luke i imaju slican polozaj.

Oblast Glifada na jugu je danas lux kategorija jer je cela u hotelima, tu i Atinjani idu kolima na kupanje kad prodje sezona, a Vuljermani jos juznije de lux. Airbnb smestaj smo uzeli u delu grada podno Akropolja za smesne pare par meseci pre odmora, a ove plaze po Glifadi i Vuljermaniju obilazili tramvajem bukvalno. Na Glifadi gde je sada smestaj 2 ili vise puta skuplji nego u jezgru Atine su letovali nasi turisti sedamdesetih i osamdesetih kada je Halkidiki jos bio misaona imenica i Glifada bila sinonim za letovanje u Grckoj. To su nam pricali Srbi koji u Atini zive preko 40 godina i sami Grci.

Pirej je daleko cistiji iako je ogromna luka i pravi primorski gradic (tj. predgradje Atine). Iz Pireja se hvataju trajekti za gde god, ali najbolji izbor su po nama naravno Egina i Argostoli. Oba ostrva su pun pogodak. Egina je najpoznatija po sv. Nektariju Eginskom, ogroman broj vernika obilazi ovo ostrvo, sve je cisto, odmor za mozak i dusu bukvalno. Argostoli je malo i prelepo ostrvce, tako da topla preporuka za obilazak ili čak letovanje tamo.

Atina je daleko vise od Akropolja, Sintagme, Olimpijskog stadiona... Proslog leta je hit bilo gledanje filmova u open air bioskopima na brdu Filopapou. Sa oba brda (pomenutog i Likabetus) su pogledi na grad jedinstveni jer u tolikom gradi ne postoje soliteri kao kod nas. Nista sem brda nije nikada smelo da pridje visini hrama boginje Atine...Zato je pogled sa brda spektakularan, nista ga ne zaklanja i tek sa brda se vidi ceo grad i covek postaje svestan koliko je Atina zapravo ogromna.

U Atini ima puno rooftopova kao preporuka za kafenisanje ili nocni izlazak sa pogledom na Akropolj. Grci prate sve trendove naravno. Ko hoce provod toga ima, ko zeli mir, onda sto dalje od centra i vec u Pireju koji je metroom povezan sa ostatkom grada se moze pronaci.

Atina je pre ulaska u EU imala preko 90% stanovnika koji su cinili sami Grci. EU je kroz godine pritiskala Grke da Atina mora da postane multietnicki grad. Kada su upale sve rase i religije, grad je postao haotican kakav je danas, ali u njemu moze da se uziva. EU je od Atine to napravila, inace je grad nekada bio daleko cistiji i gospodskiji.

Pre Atine preporuka za Krf jer je let iz Nisa cirka 50 min. Zamislite samo da ste iz svog grada na moru i to na grckom ostrvu za 50-55 min. i vec pijete kafu sa pogledom na more i Staru i Novu tvrdjavu u nekom od priobalnih kafica. Na Krfu se nalazi mir, ali ko je raspolozen za istrazivanje, istoriju, fotkanje, na Krfu ce naci mnogo jonsko plave boje kao i na Lefkadi, Kefaloniji, Zakintosu (ne Laganasu, vec Zakintosu, posto vecina nije ni videla ostrvo sem najgoreg dela gde je vecina smestena). Takodje Krf nisu samo Kavos i Ipsos, ako nemas 18 godina ili hoces samo da se izvalis na jednoj plazi ceo odmor, samo da ne cuvas decu, vec mnogo, mnogo vise od toga Slika

P.S. Drugi put prilazem i fotke

Sent from my M2101K6G using Tapatalk











Poslednja izmena od hyundai_i30 u 03 Mar 2023, 09:01, izmenjeno 9 puta ukupno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Grčka

Post od dragvorl » 03 Mar 2023, 09:03

Zato ko moze rani septembar, ja vec godinama tako idem. Prosle godine u Grckoj smo cak bili bas kasno, druga polovina i bilo je vrhunski, more toplo, posecenost 30-40%.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Grčka

Post od rade74 » 03 Mar 2023, 09:09

OMP je napisao:ja bih poludeo da moram da vozim cuku vremena, da vadim stvari pa skontam da nema nista od kupanja pa ajmo dalje :)
Vidis, meni je to bas dozivljaj da se vozam po ostrvu do plaze. Vidim celo ostrvo, ljude na istom, njihov zivot, da upoznam lokalce...
Sa plaze nema vukljanja stvari, stavim u gepek, upalim klimu i polako kuci na veceruSlika

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Grčka

Post od Inzaghi » 03 Mar 2023, 09:20

Uh, meni je bas to odmor. Obozavam da vozim po ostrvima. Muzika, prozori dole, ona lagana voznja, sunce, more.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1956
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Grčka

Post od 123456 » 03 Mar 2023, 09:53

dragvorl je napisao:
03 Mar 2023, 09:03
Zato ko moze rani septembar, ja vec godinama tako idem. Prosle godine u Grckoj smo cak bili bas kasno, druga polovina i bilo je vrhunski, more toplo, posecenost 30-40%.
Septembar zna da bude promenljiv. Jednom isli ali samo zato sto nismo mogli da dobijemo odmor i bilo hladno, kisa...prava jesen. A i celo leto si na 40 C kuci a ides na more kada je 20-25 C. Oduzi se nekako leto. Po meni, nije vredno razlike u novcu i manje gužve.

Mi praktikujemo 2x, jednom glavni odmor u julu malo dalje, i krajem juna negde u blizini. To nam onako najvise odgovara.

ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Grčka

Post od ftj » 03 Mar 2023, 09:55

U piku sezone se ide samo kad imas decu kojima je tad raspust. I to sam shvatio tek sad kad cerka treba da krene u skolu i zao mi je sto sam ikad isao u sezoni.

Odgovori