Cene goriva u Evropi

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Geza » 30 Maj 2022, 13:43

Vozači iz Srbije neće plaćati više cene goriva u Mađarskoj, subvencionisane cene važe za još jednu državu
NSuživo

Vozila sa srpskim i slovenačkim registarskim tablicama izuzeta su od povećanih cena goriva za strane vozače u Mađarskoj koje su stupile na snagu u petak u ponoć, piše portal dailynewshungary. Com.

To znači da vozači automobila iz Srbije i Slovenije mogu da toče benzin i dizel po subvencionisanim cema od 480 forinti (1,22 evra) po litru, koje važe za Mađare.

Kako se objašnjava u tekstu, ovo izuzeće za Srbiju i Sloveniju je učinjeno jer je u tim zemljama takođe na snazi odluka vlasti o ograničenju cena goriva, koje važe i za mađarske vozače, a ne samo za domaće.

Portal dodaje da će lista zemalja koje su izuzete od odluke mađarske vlade o povećanoj ceni goriva za strance biti objavljena u uredbi ministra za spoljne poslove.

Pored toga, dailynewshungary navodi, pozivajući se na portal Blik, da je slovenačko Ministarstvo ekonomije 10. maja ograničilo maloprodajnu cenu eurosupera 95 na 1,56 evra, a veleprodajnu na 1,54 evra, dok maloprodajna cena evrodizela iznosi 1,67 evra, a veleprodajna oko 1,65 evra.

U Srbiji, vlada takođe na mesečnom nivou ograničava maloprodajne cene goriva, pri čemu nedeljeno vrši njihovu korekciju, piše dalje u tekstu i dodaje se da litar eurosupera u našoj zemlji košta trenutno oko 1,53 evra, a da je maloprodajna cena evrodizela 1,71 evro.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Saša » 31 Maj 2022, 10:25

Plin u Bosni šarolike cene, od 1.51 do 1.79 KM. Sipao sam jednom po 1.62 i drugi put po 1.53 KM

1.53 KM je oko 91.8 din, dakle skoro 20 dinara jeftinije nego kod nas. U Hrvatskoj je (na autoputu) opet dosta skuplji nego kod nas, oko 130 i neki din konvertovano... :)

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 01 Jun 2022, 14:15

Danas 01.06 Zvanicno eto gorivo kao boze moj, jeftinije. Jeste, ali malo sutra. Pre dve nedelje bio Super 95 nekih 1,95€, da bi juce cena do stigla skoro 2,30€, i sad kao drzava smanjila cene goriva porez itd itd...
Sve to lepo, ali su zadnjih 7 dana cene samo gore Isle, da bi ispalo danas sa tim svim akcija a, danas 1l super kosta 1,91€.
Lepo zajebavaju narod.

Ford S-Max 2,5t


Slika

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 02 Jun 2022, 12:15

Divne cene danas
Benzin 1,99€
Umesto da cena bude sad okay da drzi na 1,90€, cene opet luduju gore.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene goriva u Evropi

Post od blaugrana » 02 Jun 2022, 13:48

Bolje nego 2.35 ;)

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 03 Jun 2022, 15:19

1,99€ opet danas, i opet kukam
Jelda, sram da me bude sto ja licno kukam, a citav svet odusevljen rastom cena goriva, kako li smem to da kazem, jel @blaugrana
Ko jos danas kuka na bilo koji rast cena?


Gesendet von meinem SM-X906B mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Geza » 03 Jun 2022, 16:35

Da li ima svrhe čačkati nekoga za gluposti? Napiši samo koja je cena i uzdrži se od podbadanja.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Cene goriva u Evropi

Post od ljuba » 03 Jun 2022, 17:10

Dok kod nas (NL) se vec pripremaju za tankanje u Nemackoj :)
KUPOVATI JEFTIN BENZIN U NEMAČKOJ? PLAĆAJU POREZE!
KOLIKO LITARA GORIVA MOŽETE DA PONOSI SA SOBOM I KAKO?

Točenje goriva Nemačka

Lars Krijgsman
LARS KRIJGSMAN VESTI
3. juna 2022. u 12:02
Sada kada je u Nemačkoj sprovedeno značajno smanjenje akciza na gorivo, onima koji žive u pograničnim regionima privlačnije je nego ikada da kupuju jeftino gorivo od naših istočnih suseda. Ali, možete li se samo vratiti u Holandiju sa stotinama litara goriva?

Sa visokim holandskim cenama goriva i mnogo nižim cenama u Nemačkoj, privlačnije je nego ikada točiti benzin u Nemačkoj. Ako živite u pograničnom području i možete da napunite svoj automobil neposredno preko granice, lako možete držati 10 do 20 evra u džepu. Međutim, postaje privlačnije ako sa sobom ponesete velike količine jeftinog goriva. Prema izveštajima AD, koji je razgovarao sa ANVB, to je dozvoljeno. Morate uzeti u obzir određene uslove. I sa poreskim organima.

Prema ANVB-u, jednostavno je dozvoljen povratak u Holandiju sa maksimalno 240 litara dodatnog goriva, iako se taj benzin mora podeliti na kanistere maksimalnog kapaciteta od 60 litara svaka. Kante možda nisu labave u vašem automobilu, ali moraju biti pričvršćene i moraju biti pogodne da sadrže gorivo. ANVB apeluje na holandskog vozača koji će da nabavi gorivo u Nemačkoj da vodi računa o bezbednosti.

Saobraćajna policija ne može da vas kazni ako se kući vratite natovareni kantama jeftinog goriva iz Nemačke, iako prema ANVB-u možete računati na dodatnu procenu od poreskih organa. Ako ponesete više od 10 litara rezervnog goriva, dugovaćete akcizu, pa je na kontroli saobraćaja sasvim moguće da ćete to morati da platite na carini, tako da će vam put u Nemačku teško koštati. bilo kakvu korist.
https://www.autoweek.nl/autonieuws/arti ... g-betalen/

Srecom meni firma pokriva sav dizel koji tocim u Holandiji…

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 03 Jun 2022, 17:14

Geza je napisao:Da li ima svrhe čačkati nekoga za gluposti? Napiši samo koja je cena i uzdrži se od podbadanja.
Reagujem isto kao on juce, i to je to. Nikom ja duzan ne ostajem. Molim lepo. Trebao si onda njemu takodje to juce da kazes/napises i sve ok.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene goriva u Evropi

Post od blaugrana » 03 Jun 2022, 17:39

Ja nisam nista uvredljivo pisao juce, niti sam spustao komunikaciju na licno nivo.
TI si to Prvi uradio, a onda kada sam odgovorio kako sam odgovorio, nasao si se uvredjenim.
Steta sto je sve izbrisano. Ponavljanje je je majka znanja. Da procitas sve I vise puta, mozda bi shvatio kakvu sam ja komunikaciju imao, a kakvu ti ;)

Mani me se covece, sipaj I vozi.



Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 03 Jun 2022, 17:42

Opet ti... Filozofija i pametovanje drugima... Vazi se.... Kako da ne...

Gesendet von meinem SM-X906B mit Tapatalk


Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Kabal » 03 Jun 2022, 17:57

Ja bi cekao 1.45 da dodje..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 03 Jun 2022, 18:56

Ma vise ne vozim, auto je u garaži do daljnjeg, nema vozanja, na posao sa sbahn, sta cu jebiga, kolega zna kako drugi zive i kukaju, njemu za dusu, necu vise. Cekam 1,10€ pa da se vozamo y
Citav svet kuka na cena goriva i svega, ali eto on nasao da bude pametan, pa da kaze kako ja kukam. Svasta....

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Vladapetr » 03 Jun 2022, 19:04

Tako je Bogdane, ne odustaj ni milimetra

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Cene goriva u Evropi

Post od Bogdan » 03 Jun 2022, 19:05

Tako je.... Dzaba me lozis, ne padam na te fore, hvala

Ford S-Max 2,5t


Odgovori