Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od ljubitelj » 31 Jan 2013, 21:11

Meni je cudno da neko bude tako dobro pravno pripremljen kada ode da obavi usput posao tocenja goriva na pumpi.
Mozda je neko vezan za takve postupke profesionalno pa poznaje materiju u detalje. Ko bi gledao u boju kapi na vrhu pistolja, tokom redovnog tocenja goriva, da li je to uobicajeno ... ja nisam primetio da se obraca paznja toliko.

Meni deluje montirana prica, subjektivni utisak, i ne znam ni odakle potice slucaj, ni koja je osoba u pitanju.

Trosak popravke vozila da ali novo vozilo umesto polovnog tako lako kao gest dobre volje da neko ponudi :o

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od dragvorl » 31 Jan 2013, 21:14

MAD MAX je napisao:Kako vam može pasti na pamet da čovek laže? Je li zbog ega onih što sipaju gorivo na MOL-u?
Lično sam viđao sličan primer sa Fiatom Puntom. Prvo strada reostat i plovak i pumpa goriva u rezervoaru. Plastika od hemikalija povuče, uništi i dizne.
Ko zna koja je hemija u pitanju, Tri hlor etilen ili sl. Čovek je postavio i fotografiju, a da se lako raspitati i u servisu koji je naveo.
Jednostavno, distrbuter nije oprao cisternu od prethodne dostave. Ovo se često dešava.
Mislim da se čoveku treba dati podrška, a ne omalovažavanje bez razloga.
Ako mislite da da bi OMV poslao nekoga da radi ovakva scenarija.....
I da znate, da je NIS sav Euro premijum BMB uvozio upravo od OMV iz Rumunije. Sad su počeli i svoju proizvodnju.
Ključ kvaliteta goriva je ozbiljan transport poput "Klacka" koja je Austrijska firma sa žestokom kontrolom kvaliteta prevoza i kontrole goriva. OMV radi isključivo sa Klackom. Firme koje dozvoljavaju privatni prevoz, muljacine šofera, sigurno će imati ovakve probleme. Klacika prevozi gorivo većim delom i NIS-u.
Nemoj sad preterivati, niko nije optuzivao coveka, niti bilo sta slicno, a verujem da ne zna za raspravu na ovom forumu, pa da mu nasa podrska za sad nije ni iz dzepa ni u dzep. Sto se mene tice svako ko ne radi savesno mora za to da snosi odgovornost, nebitno da li je MOL ili Nestle ili neko treci. Meni je samo sumnjivo kako je planulo ~20 litara goriva za ~2 km, a da se nije prolilo niti dimilo nigde. Ne tvrdim da je nemoguce, ali mi je cudno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Sloba » 31 Jan 2013, 21:18

Nick "embargo" - isto se zvao i lanac privatnih pumpi u NS i okolini, ako se dobro sećam.:)

Ime kao asocijacija na loš kvalitet goriva u vreme embarga devedesetih godina izostaje, s obzirom da je nalog registrovan pre bezmalo tri godine. :mrgreen:

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Laki021 » 31 Jan 2013, 21:20

Videcemo brzo, ako ne stigne demant od Mola onds je istina...
A za nov auto, pa ako je istina sta se desilo onda im se itekako isplati da svima kupe nova kola, jer bez sumnje ih je ova prica, vec sada, bila istina ili ne vec kostala milione... jos ako ispadne da je istina, izgubice desetine miliona evra...

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od MAD MAX » 31 Jan 2013, 21:24

dragovorl
Gorivo nije nikako moglo nestati, jednostavno je polovak goriva i reostat u okviru benzinske pumpe rezervoara, izgoreo - izgubio kontakt, što znači pokazivanje goriva na minimumu. Upravo se ovo često dešava.

Ova priča može biti interesantna, ukoliko pored tog MOL-a postoji privatna pumpa. Njima je to svojstveno, da prave ovakve scenarije. - - - eventualno.

Lično znam masu sličnih primera, što na NIS-u, privatnim pumpama. Uglavnom je u pitanju bila voda, i to često i pola rezervoara. Nikada niko nije priznao zvanično propust. I danas znam bar 2 pumpe gde je voda redovna pojava. Jedna je NIS.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Saša » 31 Jan 2013, 21:28

Nema nijedne privatne pumpe u neposrednoj blizini.

Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od DukeNS » 31 Jan 2013, 21:28

Ukljucicu se u ovu raspravu sa debelim argumentom, ali vas pre toga pozivam da pogledate moje prethodne postove u ovoj temi. Po njihovom citanju cete doci do podatka da sam jedan od onih koji je svoje poverenje poklonio upravo MOL gorivu i nemam niti jedan razlog (ili bar nisam imao) da ih opljujem...

Nemam ni malo sumnje u post koji je decko napisao, jer sam i sam hteo da postujem ovde na ovu temu(samo cekam da mi se prosledi mail), a sve iz prostog razloga sto se ista nesreca dogodila mojoj jako dobroj drugarici! Necu sada detaljisati, ali njoj se desilo na novom Meganu (sa tek predjenih 5-6 hiljada km), sa sipanim punim rezervoarom Europremium-a, sa iste pumpe u NS-u (ne znam da li je identicno tociono mesto). Mislim i da je otprilike isti vremenski period u pitanju. Njoj se auto posle kilometra samo ugasio. Isto je prolazila kroz muke dokazivanja, da bi na kraju rezultiralo priznavanjem greske MOL-a i obavezivanjem placanja troskova opravke. Kada mi ona prosledi mail sa celom pricom, ja cu ga ovde postovati, pa cete i sami doneti sud...

Verujem da je ovo slucaj koji se deseva jednom u hiljadu puta, ali je za kompaniju sa dobrom reputacijom, ovo mozda i fatalna greska...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od dragvorl » 31 Jan 2013, 21:31

Eto, onda ovo menja neke stvari.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od superboss » 31 Jan 2013, 21:35

Ovo me uopste ne cudi...ako se secate price sa novim PUG Partnerom, zaledjavanjem ED i pucanjem radilice ili bregaste....

Inace radi se o prosloj zimi, i temeratura je bila oko -20 par dana....
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Sloba » 31 Jan 2013, 22:08

MAD MAX je napisao:dragovorl
Gorivo nije nikako moglo nestati, jednostavno je polovak goriva i reostat u okviru benzinske pumpe rezervoara, izgoreo - izgubio kontakt, što znači pokazivanje goriva na minimumu. Upravo se ovo često dešava.
Kakva je to hemija koja za dva minuta istopi deo predviđen da provede 15 godina u benzinu, a koja bez problema stoji u plastičnoj flaši od soka?

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od MAD MAX » 31 Jan 2013, 22:13

Pa ako je Tri hlor etilen ili sl, dovoljno je 1 minut da uništi komplet benzinsku pumpu. Može biti da ona gusta tečnost kao recimo parafin ili sl, dovede do gubitka kontakta na reostatu.
Čak ono belo ponajpre može biti parafin sa "aditivima", zaostao od nekogg đubreta od dizela.

Tri hlor etilen zato može bez problema da provede i mesec dana u flašici od koka kole. Posle 1 god, flaša od 2L se smanje na nekih 1L.
Ova rabota je poznata nekadašnjim preprodavcima benzina u vreme bede i sankcija.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od nidza » 31 Jan 2013, 22:56

Nije nemoguće, ali pošto sipam samo dizel i je živim u NS, zasad neću odustajati od Mol. Skoro da nigde nisam sipao drugde od 2008.

E, sad, greške su moguće. Ako je tačno ovo što je napisano, trebali su da se izvine, poprave auto i počaste malo mušteriju.

Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Ogi » 31 Jan 2013, 23:07

Ovo bi trebalo da ide u sve novine i TV, Kurir bi ih na primer rasturio. Naravno, ako je tacno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Sloba » 31 Jan 2013, 23:37

Kurir bi ih rasturio i da nije tačno.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od ljubitelj » 01 Feb 2013, 00:05

Koliko znam trihloretilen je jako otrovan i nije u slobodnoj prodaji. A smrdi na kilometar i to samo par grama.
A sa druge strane koji bi bio motiv da neko kupuje skupi trihloretilen, transportuje, pretace, skladisti i pri tome rizikuje instalacije na samoj pumpi, umesto jeftinijeg benzina/ dizela ?

Uvek u takvim muljanjima postoji razlog, a obicno je razlog novac.

Pominje se bas trihloretilen, jeli imas neka saznanja ili je to jedinjenje prosto slucajno isplivalo kao ideja ?

Mislim sto ne bi bio petrolej, gazolin ili nesto cetvrto nego bas to.

Odgovori