Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od methane.master » 01 Feb 2013, 00:14

Mislim da je ovaj slučaj izdvojen incident kakav se sigurno par puta godišnje desi kod svakog od distirbutera, a njima apsolutno nije u interesu da se to dešava, ali nažalost dešavaju i to ne samo ovde. Šta je stvarno bilo i šta se nalazilo u tanku i rezervoaru ne znamo i možemo da nagađamo šta je u izveštaju laboratorije. Po meni propust MOL-a i u sistemu kontrole naravno, ali rekoh, dešava se, ali mnogo više u reakciji na sam događaj. Ne razumem se u pravni aspekt, ovo se može isterati na sudu, ali sa peripetijama. Kad se već desilo, moglo je da se sve završi mnogo elegantnije.

Zbog ovakvih situacija čuvam račune za gorivo. :cool!:

Što se mene lično tiče, sipao sam uglavnom NIS i MOL. Razlika u ceni je 1-2 din. kako kada. Subjektivan, ali krajnje subjektivan utisak je da sa MOL-ovim gorivom mirnije radi motor, a i po bordu manje troši, mada je i to diskutabilno jer je nemoguće imati iste uslove i režim vožnje. Verovatno ću i nastaviti sa njima.
Širim haos!

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Puzo81 » 01 Feb 2013, 00:38

A ja se kleo u tu pumpu,uvek sipao i obicni i euro bmb bas na njoj.

To je bivsa Impuls mala privatna bese te su je pre jedno god dana renovirali.Tankove nissu menjali,gledao sam radove svaki dan.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7066
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od DukeNS » 01 Feb 2013, 01:18

nidza je napisao:Ako je tačno ovo što je napisano,
Ogi je napisao:Naravno, ako je tacno.
Mozda brojka mojih postova moze nekome biti povod za sumnju u istinitost mojih tvrdnji, ali me ipak, kao ozbiljnog coveka, to malo i pogadja. Kao sto sam napomenuo, iz mojih ranijih upisa se moze procitati kako sam upravo ja bio neko ko je slepo verovao MOL-u i bez izuzetka tocio na toj pumpi. Sa druge strane, kao i mnogi ovde prisutni, verujem da je ovo izolovani slucaj i da MOL, kao ozbiljna kompanija, nece sebi dopustiti istu gresku. Opet, ne tvrdim kako necu i dalje sipati kod njih. Navodim samo neoborivu cinjenicu, u koju nemam ni trunke sumnje, iz prostog razloga sto sam je cuo iz prve ruke. Dakle, nije rekla-kazala varijanta, vec to posmatram kao da se meni dogodilo...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od dragan » 01 Feb 2013, 07:10

au al se rasteze prica...
ne vredi spekulisati oko toga sta je u flasi, covek je rekao da je uzet uzorak u servisu, i nadam se da ta strana price nije zavrsena vec da ce se objaviti rezultati analize, da vidimo sta je. spekulacije na tu temu su manje-vise bezvredne...
sto se mene tice, ja cu i dalje sipati na molu u mitrovici, jer mislim da je ovo ipak izolovan slucaj...
uostalom, videcemo kako ce se prica dalje odvijati...

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od MAD MAX » 01 Feb 2013, 15:42

ljubitelj je napisao:Koliko znam trihloretilen je jako otrovan i nije u slobodnoj prodaji. A smrdi na kilometar i to samo par grama.
A sa druge strane koji bi bio motiv da neko kupuje skupi trihloretilen, transportuje, pretace, skladisti i pri tome rizikuje instalacije na samoj pumpi, umesto jeftinijeg benzina/ dizela ?

Uvek u takvim muljanjima postoji razlog, a obicno je razlog novac.

Pominje se bas trihloretilen, jeli imas neka saznanja ili je to jedinjenje prosto slucajno isplivalo kao ideja ?

Mislim sto ne bi bio petrolej, gazolin ili nesto cetvrto nego bas to.
TriHlor etilen je jedan od najjačih organskih rastvarača. Jako je čest u industriji i raznim postrojenjima.
Ja sam imao primer da je "neko" čoveku u punta sipao oko 10L tri hlor etilen. On se sa benzinom ne meša i ima sličnu boju kad nagrize plastiku. Koristi se za pranje delova pre mašinske obrade i sl i to u kadama po 200L. Koristi s za ekstrakciju raznih organskih jedinjenja. Ima karakterističan miris ali manje jako od benzina. Čisto sam naveo jer liči na...


Slažem se da je izdvojen slučaj, i najgore što kvalitet benzina zavisi od prevoznika. Zamislite samo ako u cisterni ostane 500L dizela, šta se desi sa benzinom. A ovo je čest scenario...
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od TheWickerMan » 01 Feb 2013, 16:18

Pošto po zakonu ne sme da se voze dva tipa goriva u jednoj cisterni sa više komora (iako to NIS ne poštuje,može im se ;) ) , iste cisterne se koriste jednom za ED a sledeći put za BMB ... pri istakanju se instalacija na kamionu i samo bure isprazni ali uvek ostane neka količina goriva koja se pomeša ( reda veličina od par do par desetina litara) ... generalno ne smeta ta količina na 30ak k litara koliko su najčešće cisterne...

Korisnikov avatar
BojmeNS
Postovi: 31
Pridružio se: 18 Dec 2012, 03:00
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od BojmeNS » 02 Feb 2013, 07:59

Sloba je napisao:Kurir bi ih rasturio i da nije tačno.

ahahahaha istina :plusone:

nego , jel moze ovako nesto da se desi nama koji sipamo dizel , da li krljaju nesto i u dizel gorivo (ne mislim samo na MOL nego inace)??? :uplakan:
Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Sloba » 02 Feb 2013, 08:55

Sa dizelom dobijaš benzin, prosto.:)

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
BojmeNS
Postovi: 31
Pridružio se: 18 Dec 2012, 03:00
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od BojmeNS » 02 Feb 2013, 09:54

znaci umesto vode sipaju benzin?!? pa dobro i to je bolje neg ona kiselina :D
Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Kuzmanovic » 02 Feb 2013, 10:49

Sad sam imao vremena da procitam tekst sa drugog foruma i vase komentare, pa zato tek sad odgovaram.

Prvo je i meni prica zvucala nerealno, sve dok se nije javio DukeNS sa slucajem svoje drugarice i Mad Maxovom teorijom o padanju nivoa goriva.
Ovo je po meni slicna prica, kao sto ih imamo u zadnjih par nedelja sa garancijama Puntica, Blaugranine Kie i ostalih(ako ih ima). Desavaju se greske, i uvek ce se desavati, samo je pitanje kako ce ih odgovorni za tu gresku(direktno ili indirektno) resavati. Kao sto znate, u KIA-i su bez vecih problema zamenili korpu i lamelu u garantnom roku, dok u FAS-u ne mozes ni puskom da ih nateras da rese fabricke greske.
Isto tako, razmislite sta bi bilo da je neko sipao gorivo na nekoj manje ozbiljnoj pumpi, npr. LukOil za cije se pumpe ni ne zna da li su stvarno LukOil ili neki privatnici rade pod njihovim imenom. Imam osecaj da tamo ne bi stigao ni do sefa, a kamoli da razgovaras sa nekim ozbiljnijim direktorom. E zato ja nisam izgubio poverenje u MOL, jer su svesni svoje greske, doduse uz malo vise natezanja, i verujem da ce na kraju platiti sve sta treba da im se reputacija ne bi narusila i kako bi zadrzali svoju musteriju. Isto tako misljenje imam i o prodavcima automobila.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Sloba » 02 Feb 2013, 10:56

Da li je neko našao još nešto na tu temu, osim onog teksta na VG forumu?

Korisnikov avatar
BojmeNS
Postovi: 31
Pridružio se: 18 Dec 2012, 03:00
Garaža: Fiat Stilo 1.9 JTD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od BojmeNS » 02 Feb 2013, 11:12

@Kuzmanovic
A kako ti znas sve to za LukOil , gde si procitao hocu i ja da vidim , posto sam ja pre stalno sipao kod njih pa sam presao na mol i sad opet planiram da se vratim na lukoil....
Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od nidza » 02 Feb 2013, 11:25

DukeNS je napisao:
nidza je napisao:Ako je tačno ovo što je napisano,
Ogi je napisao:Naravno, ako je tacno.
Mozda brojka mojih postova moze nekome biti povod za sumnju u istinitost mojih tvrdnji, ali me ipak, kao ozbiljnog coveka, to malo i pogadja. Kao sto sam napomenuo, iz mojih ranijih upisa se moze procitati kako sam upravo ja bio neko ko je slepo verovao MOL-u i bez izuzetka tocio na toj pumpi. Sa druge strane, kao i mnogi ovde prisutni, verujem da je ovo izolovani slucaj i da MOL, kao ozbiljna kompanija, nece sebi dopustiti istu gresku. Opet, ne tvrdim kako necu i dalje sipati kod njih. Navodim samo neoborivu cinjenicu, u koju nemam ni trunke sumnje, iz prostog razloga sto sam je cuo iz prve ruke. Dakle, nije rekla-kazala varijanta, vec to posmatram kao da se meni dogodilo...
Bez namere da vređam, niti branim bilo koga, ali često se na forumima plasiraju razna iskustva iz druge ruke, a u poslednje vreme je internet postao opasno oružje u pogrešnim rukama. Laknulo mi je jer se uglavnom u pričama sa kvalitetom goriva dotičemo benzina, ne i dizela.

Takođe što se tiče Mol-a, možda ni sami ne veruju da može da im se desi greška, jer ih bije ozbiljna pozitivna reputacija. E, sad, da li žive na krilima stare slave, voleo bih da se stvari izbace na čistac. Takođe svi mogu da pogreše i otud mi se ne sviđa taj pristup njihovih šefova. U svakom slučaju svako razvodnjavanje priče može ići samo na njihovu štetu. Priznaj grešku, nadoknadi štetu, pokaži se da si džek i okreni lošu priču u svoju korist. Taj šef je potpuni glupan i treba šut u dupe da dobije. Mušterija uvek mora da se sasluša, bila u pravu ili ne.

Evo ja prvi, koji sam skeptik do daske od svog rođenja, koji nisam litar goriva sipao na drugoj pumpi sem na Mol u našoj zemlji već skoro 6 godina u svoja 2 automobila, razmišljam se šta dalje činiti. Zasad ostajem da sipam kod njih, ali pratim razvoj priče.

Što se njih tiče, najveći minus je što nemaju pumpu na NBGD ni u potezu ka Novom Sadu. Ja radim u Pazovi i nije mi baš zgodno da sipam u Braće Jerković ili Medaku, ali sipam tvrdoglavo. Mogli bi da mi daju neki orden za vernost (ili ludost).

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od methane.master » 02 Feb 2013, 11:33

Sloba je napisao:Da li je neko našao još nešto na tu temu, osim onog teksta na VG forumu?
Isti tekst (pretpostavljam i isti autor) je na Cars forumu, ali neki nekog konkretnog epiloga nema ni tamo, barem kada sam zadnji put gledao temu. :nemampojma:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet benzina u Srbiji?

Post od Kuzmanovic » 02 Feb 2013, 11:36

BojmeNS, pricalo se o tome na forumu, evo na brzinu sam nasao dva posta od nasih clanova za koje smatram da su ozbiljni i da im se moze verovati.

viewtopic.php?f=31&t=105&p=97565&hilit= ... mpa#p97565
viewtopic.php?f=25&t=85&p=80187&hilit=l ... mpa#p80187

Verovatno moze da se nadje i na Googlu nesto o tome...

Odgovori