Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Heinz » 05 Dec 2019, 12:29

Pošto sad skupljam gotovinske račune za Vesaru, na svakoj pumpi je firma bila u sistemu.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od shandu90 » 05 Dec 2019, 16:46

Nije ni OMV

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 10 Dec 2019, 22:59


TeaseR je napisao: Koliko sam skapirao, gorivo na Molu je skuplje nego na ostalim pumpama, a da li ta cena opravdava kvalitet?
Lose kapiras drug, gorivo na NISu je najskuplje(trenutno 167.9 G Drive diesel) i to je oduvek bilo ostalo i ostace najskuplje gorivo u Srbiji(ja njega jedino sipam od kad je izaslo na trziste doduse tada sam vozio benzinca a zadnjih 2+ god dizela i samo to sipam u rezervoar.
Nikad bolje i cistije gorivo Srbija(po meni) nije imala. Nista egr, nista dpf ma vrh gorivo opet po meni i opravdava cenu.
Kakav crni Mol, samo carsisjke price.
Naravno neko se nece sloziti(sto je ok) ali to je ono sto ti ja mogu iz iskustva reci. Ne mislis valjda da sam lud i da bas volim da bacam pare na najskuplje gorivo a da nemam za uzvrat nesto od istog?
Ne mozes da sipas 10L tog goriva i da kazes isti djavo kao i ostalo gorivo treba vise goriva a ako si koristio losiji dizel treba neko vreme da aditivi iz Gdrivea skinu naslage cadji i ostalog i tek tada mozes videti razliku.
Znam najskuplje je ali s razlogom ali onaj koji vodi racuna o autu(kao ja, sto mi zence kroz salu rece neki dan, da dajem vise za auto nego njoj i klincima sto naravno nije tacno ali jeste da brdo para dajem na sto bolje odrzavanje a Audi mi tako i vraca-osmehom kad god i gde god krenem prosto uzivancija, dok zeni nekad mozes sve dati a da te zeza, auto i pas to nikad nece uraditi ako ih mazis i pazis i ulazes-mislim na auto.
Ali verujem da ima jos neko ok gorivo slicnom kvalitetu Nisovog naravno i sa manjom cenom/kvalitetom.
Dakle po meni g drive diesel opravdava ulozeno/vraceno to iz iskustva za druge vec ce se valjda neko javiti.
Pozdrav

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Heineken » 10 Dec 2019, 23:07

175.5 dinara litra evo plus dizela na Mol-u tako da to nisovo nije najskuplje :) .

U nedelju sam istakao dizel evo i evo plus u rezervoare na pumpi sve je made in NIS :D Kako gorivo tako i aditivi koje dodajemo .

Cena je na autoputu doduse ne znam da li ima razlike u odnosu na gradske MOL pumpe.

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 706
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od pankoz » 11 Dec 2019, 01:35

Na auto putevima je u principu gorivo uvek skuplje za nekoliko dinara u odnosu na pumpe po gradovima.

Послато са LG-H850 помоћу Тапатока


TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od TeaseR » 11 Dec 2019, 11:12

Heineken je napisao:
10 Dec 2019, 23:07
175.5 dinara litra evo plus dizela na Mol-u tako da to nisovo nije najskuplje :) .

U nedelju sam istakao dizel evo i evo plus u rezervoare na pumpi sve je made in NIS :D Kako gorivo tako i aditivi koje dodajemo .

Cena je na autoputu doduse ne znam da li ima razlike u odnosu na gradske MOL pumpe.
Na Mol-u je sigurno najskuplje, ali nisam nikada sipao tamo.

Znas li mozda da li i PETROL koristi NIS-ovo gorivo? Cuo sam neke price da uvoze iz Slovenije i primetio sam da mi je auto mirniji sa njihovim Q-Max dizelom nego na primer, sa G-Drive ili V-Power sa Shell-a.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 11 Dec 2019, 11:41

antivenom je napisao:
10 Dec 2019, 22:59
Nikad bolje i cistije gorivo Srbija(po meni) nije imala. Nista egr, nista dpf ma vrh gorivo opet po meni i opravdava cenu.
Pozdrav
Ja ga sipam svo vreme od kad imam auto (jedno vreme i Shell V Power), tacnije nekih 15 meseci i 35.000km, ali sam opet morao da cistim EGR. DPF je u odlicnom stanju.

Pre toga auto je vozen u Nemackoj, nije imao dodir sa nasim gorivom, a ovde je od prvog dana sipan Gdrive, nije tocen obican ED kako je uvezen.

Samo obzervacija, nista vise. EGR nije bio narocito prljav uopste, ali je mehanicki deo zapinjao i kasnio.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 11 Dec 2019, 12:25

cozmo je napisao:
antivenom je napisao:
10 Dec 2019, 22:59
Nikad bolje i cistije gorivo Srbija(po meni) nije imala. Nista egr, nista dpf ma vrh gorivo opet po meni i opravdava cenu.
Pozdrav
Ja ga sipam svo vreme od kad imam auto (jedno vreme i Shell V Power), tacnije nekih 15 meseci i 35.000km, ali sam opet morao da cistim EGR. DPF je u odlicnom stanju.

Pre toga auto je vozen u Nemackoj, nije imao dodir sa nasim gorivom, a ovde je od prvog dana sipan Gdrive, nije tocen obican ED kako je uvezen.

Samo obzervacija, nista vise. EGR nije bio narocito prljav uopste, ali je mehanicki deo zapinjao i kasnio.
Evo vako, pre ulaska u nasu zemlju auto trosio belgijski dizel ja sam ga uvezao u Srb i prvi vlasnik, evo vec 45000 za 2 godine koliko se druzimo od prvog dana Gdrive diesel na NISu i nikad nista ni egr ni dpf realno leti i ne verujem sta se ljudima desava sa istim i kakvo to smece sipaju u svoj auto. Svi se pomalo smeju sto sipam najskuplje gorivo u Srbiji(ortaci) i ja mehanicara ne vidim sem na redovnom servisu( istina ni tu nikad ne stedim i kupujem samo Mahle prizvode, filtere i obavezno Castrol) ni elektricara, dok svi oni kukaju i sipaju kojekuda po Knezovima i slicnim najgori dizel stalno kukaju za dpf i egr i dalje trose isti i dalje se smeju koliko placam i gorivo i filtere, ulje dok oni uzimaju lose gorivo i kupuju najjeftinije filtere i ulje otprilike na kraju svi izadjemo na isto samo oni daju mehanicarima ono sto ja dajem u kvalitet i duze su bez kola i ja sad ako mi dune mogu u Skandinaviju da odem bez da idem na pregled(moram da priznam da volim i preventivno da menjam nesto ako je po katalogu za zamenu a dobro je i moze jos da izgura, vise volim na vreme da promenim deo nego da crkne pa da menjam) dok oni iz BG ne smeju nigde jel nikad ne znaju kad ce sta da crkne, malo karikiram ali razumes poentu.

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od TeaseR » 11 Dec 2019, 12:42

Sipacu samo na petrolu Q-Max ubuduce, da vidim kako ce se ponasati auto u odnosu na G-Drive.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Heineken » 11 Dec 2019, 12:55

TeaseR je napisao:
11 Dec 2019, 11:12
Heineken je napisao:
10 Dec 2019, 23:07
175.5 dinara litra evo plus dizela na Mol-u tako da to nisovo nije najskuplje :) .

U nedelju sam istakao dizel evo i evo plus u rezervoare na pumpi sve je made in NIS :D Kako gorivo tako i aditivi koje dodajemo .

Cena je na autoputu doduse ne znam da li ima razlike u odnosu na gradske MOL pumpe.
Na Mol-u je sigurno najskuplje, ali nisam nikada sipao tamo.

Znas li mozda da li i PETROL koristi NIS-ovo gorivo? Cuo sam neke price da uvoze iz Slovenije i primetio sam da mi je auto mirniji sa njihovim Q-Max dizelom nego na primer, sa G-Drive ili V-Power sa Shell-a.
Ne znam cije gorivo koristi PETROL. Ovo gorivo sto MOL uzima od NIS-a kupuje i OMV..

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 11 Dec 2019, 14:20

antivenom je napisao:
11 Dec 2019, 12:25
Evo vako, pre ulaska u nasu zemlju auto trosio belgijski dizel ja sam ga uvezao u Srb i prvi vlasnik, evo vec 45000 za 2 godine koliko se druzimo od prvog dana Gdrive diesel na NISu i nikad nista ni egr ni dpf realno leti i ne verujem sta se ljudima desava sa istim i kakvo to smece sipaju u svoj auto.
EGR u sustini ne zavisi od kvaliteta goriva. Dovoljno je da je jedan period auto nekad bio vozen malo vise u gradu, cesto nezagrejanog motora, i eto ga prljanje ventila. U sustini najvise znaci voznja na otvorenom putu (zato je meni DPF ok). Takodje EGR ce kad tad pokazati neki simptom (bez paljenja bilo kakve greske), posle duzeg broja godina i vece kilometraze. Odnosno, ja recimo nisam imao pojma da auto ipak moze malo lepse i glatkije da vuce na jako malim obrtajima dok ga nisam ocistio (praceni su parametri u voznji). Tako da to nista ne znaci za ispravnost. Ne bi ni provalio da nismo iz znatizelje malo ispratili dijagnostiku.

DPF zavisi takodje od gradske voznje i duzine rada u leru. Naravno losije gorivo tu moze da igra ulogu ako ga trosi vise a motor losije radi sto utice najvise na DPF i dizne.

Najbitniji je redovan servis sa kvalitetnijim delovima.

Inace, neki servisi NE preporucuju sipanje aditiviranog dizela. Kazu samo - ne valja. Zasto, ne znaju da objasne. Neki, pak, preporucuju da se sipa sto kvalitetniji dizel.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od ikac2000 » 11 Dec 2019, 14:49

Ovde kod mene u DE na pumpi ima samo Dizel, nista aditivirano uglavnom. Mislim da samo shell ima v power ovde.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Kabal » 11 Dec 2019, 14:57

Zar u De na pumpama nema uvek dva dizela, jeftiniji i skuplji? kontam ovaj skuplji je aditiviran

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Heinz » 11 Dec 2019, 14:59

Što više aditiva - manje onog čega treba da ima gorivo.
Mislim da se tripujete sa nesipanjem običnog ED vs sipanje GDrive. Avensis 2.0 D4D vozio, nikakve razlike nije bilo. GDrive zimi zbog niže tačke stinjavanja, ED ostalim godišnjim dobima. Na pumpama u okruženju uvek jeftiniji dizel (ako uopšte postoji skuplji), sve je to isto bilo.

Srećom, ne vozim više te naftarice.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Heineken » 11 Dec 2019, 15:07

Obican ED se isto aditivira ali u manjem procentu..

Odgovori