Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od ljubitelj » 22 Dec 2019, 19:24

Ivan objasnio.
G drive izgleda da nema te specijalne koncentrovane aditive u potrebnoj meri, i stoga nema u sebi čišćenje EGR, dizni i šta si već sve pobrojao. Takva je praksa, ne samo G drive nego sva ta extra goriva ne ostavljaju iza sebe čiste motore iznutra.

I sam kažeš da si primetio delovanje aditiva koji si ti sipao a to ne bi bilo moguće da je G drive gorivo već obavilo posao.

Nije stvrar u dinaru nego u verovanju u reklamna čuda kao da je to činenica tj istina.
Nije slučajno 'tajna* koji su to aditivi sipani u bilo koje premium gorivo, tako je lakše širiti priče na način kako ti pišeš.

Traži na pumpi da vidiš specifikaciju -sastav G drive i pitaj samo da navedu ime ili svrhu aditiva koje to gorivo ima po reklami, ja jesam. Baš me zanima da saopštiš odgovor koje dodatne aditive u odnosu na ED / za šta, funkciju/ ima G drive.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 19:36

dag81 je napisao:@anti, sam si rekao da verujes u skupe dizele. Ti verujes mi ne. Ne moras nas ubedjivati da bi opravdao svoje postupke "sisanja" od strane pumpadzija.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Nikad nisam rekao da verujem niujedan dizel, verujem u sebe a trosim gdrive jer je najbolji za moj auto.
Kao sto sam i napisao nikog ne ubedjujem niusta, sto bi nit radim tamo nit je to jeftinije pa da ubedim nekoga da placa manje, naprotiv, skuplje je i znam da 95% ljudi nece platiti za bolje vise.
Sisanje od strane pumpadzija, car si bar si me nasmejao dobro.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 19:43

ljubitelj je napisao:Ivan objasnio.
G drive izgleda da nema te specijalne koncentrovane aditive u potrebnoj meri, i stoga nema u sebi čišćenje EGR, dizni i šta si već sve pobrojao. Takva je praksa, ne samo G drive nego sva ta extra goriva ne ostavljaju iza sebe čiste motore iznutra.

I sam kažeš da si primetio delovanje aditiva koji si ti sipao a to ne bi bilo moguće da je G drive gorivo već obavilo posao.

Nije stvrar u dinaru nego u verovanju u reklamna čuda kao da je to činenica tj istina.
Nije slučajno 'tajna* koji su to aditivi sipani u bilo koje premium gorivo, tako je lakše širiti priče na način kako ti pišeš.

Traži na pumpi da vidiš specifikaciju -sastav G drive i pitaj samo da navedu ime ili svrhu aditiva koje to gorivo ima po reklami, ja jesam. Baš me zanima da saopštiš odgovor koje dodatne aditive u odnosu na ED / za šta, funkciju/ ima G drive.
Ti si cudo od coveka, pitam se zasto ti svaki put odgovorim, tako da baljezgarije necu vise da komentarisem.
Ja vidim razliku i meni je najbitnije to, nikada nizasta nisam stedeo na autu pocevsi od goriva(najboljeg, najskupljeg), filtera svih(koristim samo mann ili mahle), ulja samo Castrol itd svaki deo za zamenu uvek najbolji/najskuplji, ne mora uvek najskuplje biti i najbolje ali u 95% situacija je tako.
Tako da ja na gorivu i odrzavanju nikad ne stedim i nikad nisam imao problem sa autom za mojih 25 god vozackog staza.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od zdushan » 22 Dec 2019, 19:44

Realno bi trebalo sve dizele zabraniti, i ED i G i sve ostale strokave i cadjave podvarijante..., sem za komercialne ili javne potrebe.
Da privatno lice ne može da ga kupi. Dosta su smrdeli...

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 22 Dec 2019, 20:04

Citam sve i niko nije dao objasnjenje kako se, sa GDrive dizelom, 2.0 HDi utisao, mekse radi, trosi u proseku 0,3L manje, nekako finiji rad motora. Svi znaju da je taj 2.0 HDI od 66kw lep traktor, ali stvarno postoji razlika. Nije se odmah primetila, ali nakon jedno 2000 km otprilike. Isprobavali smo nekoliko puta i uvek je radio mekse sa Gdrive.

Eto, voleo mi neko da mi objasni zasto je tako ako je obican ED bolji.

Napominjem jos jednom da nema povecanja snage. Ali je komfor voznje bolji jer je motor nekako utisaniji i sa, kao sto rekoh, meksim radom.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 20:15

Pa ja to isto pricam ali oni koji ne koriste Gdrive ili su usuli 10L istog znaju da to nije tacno.
Tako da drugar neki smislen odgovor od njih neces dobiti a ja sam ti objasnio izmedju redova zasto je to tako na tvom "traktoru".
Oni ce te ubedjivati da je placebo da se ti nesto zbunio da ti se prividja itd.
Evo videces koji odgovori slede na tvoje pitanje.
Ja ti verujem jer se isto desava i kod mene. Niko ne spominje povecanje snage vec laksi i lepsi rad motora i nezaprljanost egr i dizni bar kod mene.
Dosta mi je i ova snaga 170 HP tako da mi povecanje iste ni ne interesujuje iovako je za grad ima i previse.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 22 Dec 2019, 20:23

Inace istrazivanje koje je okaceno je iz Informera, toliko o samom istrazivanju a u tekstu su izbrkali koje je cije gorivo.

Elem, pored Astre J 1.7 CDTI u porodici imamo i staru Astru G 1.7 CDTI. I kod nje je primecen tisi, mirniji rad, i ta mekoca u zvuku.

Ono sto niko ne pominje je sledece. Dizel, umesto knock senzora kog imaju benzinci, vrsi korekcije preko dizni (cita sa senzora radilice ugaonu brzinu), umesto preko tog senzora (sada postoje grejaci sa senzorima pritiska koji su dosta skupi te preko njih cita jos preciznije i koriguje). Cenim da je zbog aditiviranog goriva potrebno manje korekcije sa dizni i da zbog toga motor radi "mekse".
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 20:36

Informer kazes,a? Ja sam ubedjen bio da ovde niko tu "novinu" ne smatra za ozbiljno sta pise, ali se prevarih i to bas od ljudi koji su kriticari ovih sad na vlasti. Da se razumemo i ja sam ali bar ne citam "to" a taj koji je postavio i oni koji su se pozvali u nastavku te rasprave su takodje napadaci ove vlasti ili samog AV kojeg glorifikuje taj isti Informer.
Sve sam sad shvatio trudio sam se i malopre da shvatim i trazio sam koji je izvor te gluposti i niko od njih koji "ne citaju Informer" mi nisu dali odgovor.
Sve bi mi i ranije bilo jasnije da sam znao izvor "istrazivanja i prenosa".
Hvala ti na toj informaciji sad je sve potpuno jasno.
Da remiziram sto bi rekao Sojic;
Gdrive ne valja i smece je jer je tako preneo i napisao D.J.Vucicevic a to se ovde poturilo kao objasnjenje meni da je Gdrive los a sve na ovom forumu.
Cekajte ljudi jel ovo neka skrivena kamera?
Zaista verujete D.J.V i AV?
Sad jos vise znam da sam u pravu za sve sto tvrdim.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od dag81 » 22 Dec 2019, 21:02

Imam par poznanika na pumpama, nudjenje i prodaja aditiviranog goriva im.je direktno vezano za mesecni bonus.
Na jednoj pumpi oko NSa, selo, su isli do toga da su govorili da nema obicnog ED. Tukli lepe plate jedno 2 meseca, dok nisu poceli ljudi da se zale vlasniku kako ga nije sramota da nema ED.
A ti veruj u jednoroga.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Ivan » 22 Dec 2019, 21:05

Izgleda stvarno gdrive vise prija starim autima evo iz nekoliko primera.

A koliko sam shvatio onaj gore test gde je gdrive dobro pozicioniran je placen i samo citaoci informera veruju da je gdrive bolje pozicioniran od ostalih goriva.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 21:43

dag81 je napisao:Imam par poznanika na pumpama, nudjenje i prodaja aditiviranog goriva im.je direktno vezano za mesecni bonus.
Na jednoj pumpi oko NSa, selo, su isli do toga da su govorili da nema obicnog ED. Tukli lepe plate jedno 2 meseca, dok nisu poceli ljudi da se zale vlasniku kako ga nije sramota da nema ED.
A ti veruj u jednoroga.Slika

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Kazao sam ti sta kaze jedan od ljudi u top menadzmentu NISa nekome koga nikad ne laze, tako sta neko radi u Subotici i selima okolo ne znam i ne interesuje me.
Nego de ti odgovori za rezultate Informera i zapazanja nas dvojice, bilo bi korisnije od toga sto sitne duse rade sta rade i ko zna sta prodaju u nekim selima ja ti pricam licno iskustvo iz BG.
Svi znamo sta se prodaje po manjim gradovima i selima dok u BG toga vise nema verovao ti ili ne.
A sto se tice jednoroga ipak sam suvise mator (43 god)da verujem u istog pa cu to vama mladjima da ne kazem deci prepustiti.
Ivan je napisao:Izgleda stvarno gdrive vise prija starim autima evo iz nekoliko primera.

A koliko sam shvatio onaj gore test gde je gdrive dobro pozicioniran je placen i samo citaoci informera veruju da je gdrive bolje pozicioniran od ostalih goriva.
Upravo tako taj citalac istog(Informera) ja bih rekao smeca kao sto rece svojevremeno i g. Zivkovic i za informer i kurir, koji ne cita isti i ne veruje istom postavi istrazivanje istog, a svi znamo(bar mi normalni) da to djubre laze pa ja njima ne verujem ni da je danas nedelja ako su tako napisali u danasnjim njihovim novinama.
Stvarno pomislih da neko ima ozbiljne rezultate istrazivanja i to neke novije od pre par meseci recimo a oni mi poturaju informerova istrazivanja koji su pomesali sve brojeve i imena toga sto su pisali/prepisivali.

Sad cete nas dvojicu da ubedite vas dvojica koji niste 10L istog usuli u svoj rezervoar istog da ste vi u pravu a mi daleBu koji vidimo benefit i koji 2+ godine sipamo isto gorivo.
Pa hajde uredu i informer i vi sto ga ne sipate ste u pravu.
Ja mislim da je ovo posteno sa moje straneSlika, necu verovati sebi, vec vama i D.J.Vucicevicu.
Sve je OK.
Al bar ste me dobro nasmejali sad mogu nesto ozbiljnije da pogledam iskoci mi neki dokumentarac malo ozbiljnija tematika od ove pa da ga s razumevanjem odgledam nakon dobrog smeha, za koji kazu da je zdrav.
SlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 22 Dec 2019, 22:10

Da se nesto razumemo.

Ja nisam nikad sipao u moj auto koji sad vozim obican ED. Ne znam koja je razlika u odnosu na Gdrive i da li je ima. U pitanju je 1.6 HDI koji je noviji motor od 2.0 HDI.

Sipao sam u auto sa starijim motorom i tu ima razlike koje sam pomenuo.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Vladapetr » 22 Dec 2019, 22:27

I ja sam svojevremeno "primetio" da mi traktor 1.8 TDdi radi bolje sa aditiviranim gorivom, čak sam "opazio" i da sa onim Shell mega dizelom iz Austrije ide brže na istom broju obrtaja :rofl: Tako da slobodno sipaj bolji dizel u traktorče, barem od tog uverenja imaju vajde zaposleni na pumpama a bogami i vlasnici istih.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od antivenom » 22 Dec 2019, 22:40

cozmo je napisao:Da se nesto razumemo.

Ja nisam nikad sipao u moj auto koji sad vozim obican ED. Ne znam koja je razlika u odnosu na Gdrive i da li je ima. U pitanju je 1.6 HDI koji je noviji motor od 2.0 HDI.

Sipao sam u auto sa starijim motorom i tu ima razlike koje sam pomenuo.
Takodje ni ja nikad nisam stavio ed u svoj auto a to sam i napisao.
Kako god bezveze ispade sve ja pisem o mom iskustvu direktnom ne pricao mi drug da je njegov drug....
Oni pisu suprotno.
Nema veze idemo dalje ne vredi objasnjavati nekom ko ne zeli da shvati.
Al evo neka bude radi mira u kuci i zato sto pametniji popusta, slazem se da je ED bolji od Gdrive, a ja cu sebi i autu mom da "nanosim stetu" kao i predhodne 2+ godine, mada sem promene filtera i ulja nista drugo nisam imao potrebe da menjam, cistim itd.
Obaska sto je dosta njih za 2 god moralo da cisti egr i dizne a nekima i crkavale iste, brdo zapusenih dpf a ista tj slicna voznja tj relacija i stil voznje, al nema veze, pricam o drugarima i kolegama , razlika je sustinski samo u vrsti goriva sve ostalo manje vise isto.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 22 Dec 2019, 22:50

Vladapetr je napisao:I ja sam svojevremeno "primetio" da mi traktor 1.8 TDdi radi bolje sa aditiviranim gorivom, čak sam "opazio" i da sa onim Shell mega dizelom iz Austrije ide brže na istom broju obrtaja :rofl: Tako da slobodno sipaj bolji dizel u traktorče, barem od tog uverenja imaju vajde zaposleni na pumpama a bogami i vlasnici istih.
Svakako za Picasso ne placamo mi gorivo tako da... a i za Pezoa imam placen deo troskova, pa me ne zanima previse ;)

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori