Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od nidza » 20 Okt 2023, 12:54

DukeNS je napisao:
20 Okt 2023, 11:54
Znaš pouzdano da je na Shell-u NIS-ov benzin?
Nemam pojma koji je, nije me ni briga jer ne sipam tamo, nego rekoh za cenu. Ne moraš da čekaš utorak ili četvrtak, imaš svaki dan. :)

Ali da, skoro svo gorivo je na svim pumpama NIS.

Slavoljub
Postovi: 1
Pridružio se: 12 Okt 2022, 21:32

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Slavoljub » 20 Okt 2023, 17:05

A zna li neko uopšte čije gorivo sipa Shell (Coral Srbija). U Leskovcu je skoro otvorena njihova pumpa, radi se o franšizi. Do otvaranja sam sipao na OMV-u ili MOL-u. Koristim euro dizel ili aditivirani dizel za Peugeot 207 1,6 hdi sa DPF-om. Uključivao je regeneraciju gotovo pravilno na nekih 350 - 450 km. Kada sam prešao na Shell (takođe običan ili aditiviran), uključuje regeneraciju na 700 - 850 km (u zadnjih 3.000 km). Logičan je zaključak da prilikom sagorevanja stvara manje čađi. Pitao sam dvoje radnika na pumpi odakle im stiže dizel. Objasnili su mi da navodno dovoze gorivo iz Grčke i da ga skladiraju u NIS-ovom skladištu koje su iznajmili. Rekoše mi i mesto skladišta, nisam zapamtio, znam da za to mesto nisam ni čuo. E sad da li je tako, Bog bi ga znao. Zato i pitam da li neko ima neku pouzdaniju informaciju o poreklu dizela na Shell-u

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od cozmo » 21 Okt 2023, 00:46

Posto imam isti motor, regeneracija zavisi iskljucivo od uslova voznje. Ne znam da li aditivi koje stavljaju imaju veze sa time (sa cadji u DPF).

Meni je prosek oko 500km uvek - da li sipao kod nas ili u Italiji, Hrvatskoj i slicno... zadnjih 80.000k je u intervalu 450-600km regeneracija (ja vozim vecinom otvoren put).

Nisam obracao paznju da li sa nekim gorivom je drugaciji interval, on interval uci po stilu voznje i parametrima (otvoren put, grad, koliko ima startova, itd itd)...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
aleksandarrr
Postovi: 57
Pridružio se: 28 Nov 2019, 20:46

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od aleksandarrr » 11 Dec 2023, 11:48

Kakvi su utisci o ecto dizelu sa Lukoila?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od carov2 » 11 Dec 2023, 14:22

Odlični...


Ja najviše sipam na Lukoilu, jer mi je to najbolja varijanta koja je dostupna u Pirotu, a stalno Menjam(skuplji/jeftiniji), naravno, kao i sa ostalim, ja nisam primetio nikakvu razliku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

del cap
Postovi: 26
Pridružio se: 29 Maj 2022, 22:53
Garaža: Citroen C3 Picasso

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od del cap » 11 Dec 2023, 23:33

potpuno, potpuno subjektivni utisak mi je da mi je motor malo tiši kad sipam lukoil ekto dizel (1,6 hdi, citro) u odnosu na bilo koji drugi. potrošnja, vuča itd mi je sve isto bez obzira na gorivo koje sam sipao (a šaram i po brendovima i između običnog i aditiviranog).

Odgovori