Kvalitet goriva u Srbiji?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od ljubitelj » 30 Nov 2020, 11:15

Ogi je napisao:
29 Nov 2020, 21:31
@Ivan Gorivo se aditivira uglavnom na samoj pumpi, redje u tankovima i prilikom pretakanja u cisterne ali nikada u samoj rafineriji. Neka me neko koriguje, bilo je u SATu o tome.
Gorivo se aditivira obavezno u rafineriji, jedino tako može da se proizvede dizel i benzin po važećim tehničkim normativima. Gorivo bez aditiva ne postoji, tj nije ni u proizvodnji a ni u prodaji.
Rafineriju ne sme da napusti sirovo bez aditiva.
Ovako je već 30tak godina širom Evrope a kod nas sigurno 10tak godina.

Kod nas dodatno gorivo je obavezno i markirano aditivom za (poresku) kontrolu porekla.
I to u definisanoj tačno odredjenoj minimalnoj količini.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od noodles » 02 Dec 2020, 11:48

Ogi je napisao:
30 Nov 2020, 10:46
Mislim da je ova tema sada ad akta, nekada je mozda i bila aktuelna ali vise ne, gorivo u Srbiji je svuda ok sada, nema neke razlike, govorim o poznatim brendovima. U sustini slazem se sa Dragoslavom. Sve je to u glavi. :)
Gorivo je vrv ok svuda, ali meni je jedini reper bio "padanje kazaljke za gorivo". ;)
Sve sam pumpe probao, manje više, ali za moj stil vožnje, najmanje mi troši kada sipam na slovenačkom Petrolu. Najgore na MOL-u.
I na prethodnoj fabiji i sad na ceed-u.
Probao i 98-ice, 100-tke... meni auto troši više sa tim gorivom.

Firma me uje*ala pa umesto love za markicu, daju nam NIS-ovu karticu za gorivo, a mrzi me da se zezam da je nekom nudim i sl.
Počeo sam da sipam onaj OPTI 95 na Gazpromu.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Ogi » 02 Dec 2020, 11:56

I nama uplacuju na karticu. :D Ali meni je NIS ok a i u komsiluku mi je.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od BigMazzy » 02 Dec 2020, 16:58

Sipam na NISu evo već skoro tri godine. Dve godine sipao isključivo Gdrive dizel, zadnjih 4 meseca običan dizel. Zadovoljan skroz. Isto nam firma uplaćuje te NIS kartice, jedino je glupo što se ne ostvaruje pravo na bodove za Sa nama na putu kartice preko tih "firminih"..

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Ogi » 02 Dec 2020, 17:11

Mene nervira sto ne mogu da doplatim nego moram da sipam tacno koliko imam na kartici. Odnosno do te cifre.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Momčilo » 02 Dec 2020, 17:49

To nisam znao, bas bezveze. A sta ako se desi da nemas na toj kartici dovoljno? Izvuku gorivo iz rezervoara?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OtacMakarije
Postovi: 67
Pridružio se: 02 Apr 2020, 12:36
Garaža: BMW E91
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od OtacMakarije » 02 Dec 2020, 19:07

Платиш све у кешу.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od BigMazzy » 02 Dec 2020, 20:11

Ogi je napisao:Mene nervira sto ne mogu da doplatim nego moram da sipam tacno koliko imam na kartici. Odnosno do te cifre.
Sipaš do te cifre, provučeš karticu, pa onda sipaš za keš.
Insče smo dobili dopis da se kartice menjaju i od 1.1.2021 se koriste druge i neće moći da se prenosi novac sa kartice iz meseca u mesec već sve mora da se potroši u datom mesecu.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Markoni » 02 Dec 2020, 20:16

Kod mene se i ne prenosi. Mora svaki mesec da se iskoristi inače ode u nepovrat.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od noodles » 02 Dec 2020, 20:29

Momčilo je napisao:
02 Dec 2020, 17:49
To nisam znao, bas bezveze. A sta ako se desi da nemas na toj kartici dovoljno? Izvuku gorivo iz rezervoara? Slika
Kod nas je tako da ako 1rsd prekoračiš, moraš sve sam da platiš, ceo račun. Nema fazon, provučem NIS karticu pa ostatak platim sam.
I samo mogu da kupim gorivo i mora samo da se sipa u rezervoar. Nekog kolegu su već disciplinski provlačili jer je na početku sipao u kanister.
Jedino je dobro što imamo 4.5 din popust na "obična" i 5 rsd na gdrive goriva.
I naravno, nema prenošenja u sledeći mesec ako nisi potrošio.

Sad sam se već ispraksovao da sipam za jedno 100-tak dinara više od limita, jer kad obračunaju popust, padne taman koliko treba :)

edit: ima i neka NIS-ova app na plej storu, tu možemo da proveravamo stanje i još neke druge stvari, a prethodno su nas registrovali po broju telefona.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Ogi » 02 Dec 2020, 22:11

Mi prenosimo, kako vi ne prenosite, iste su kartice? Doduse mozda je drugaciji ugovor. A to sto nece moci da se prenosi, ako je tako, to je cist lopovluk jer ja sam te pare "zaradio" a NIS ih vraca sebi ako iz nekog razloga ne mogu da sipam.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Momčilo » 02 Dec 2020, 23:15

noodles je napisao:
02 Dec 2020, 20:29
Momčilo je napisao:
02 Dec 2020, 17:49
To nisam znao, bas bezveze. A sta ako se desi da nemas na toj kartici dovoljno? Izvuku gorivo iz rezervoara? Slika
I samo mogu da kupim gorivo i mora samo da se sipa u rezervoar. Nekog kolegu su već disciplinski provlačili jer je na početku sipao u kanister.
Ovi mi je drug koji je radio u NISu na izdavanju tih kompanijskih kartica pričao da postoje razne usluge koje se nude uz tu karticu, tj. mogu razna ograničenja da se ugovore. Zaboravio sam kako oni znaju da je sipao u kanister, da li to radnici na pumpama su u obavezi da nekako "obeleže" pa stigne automatsko obaveštenje ako je to ugovorom zabranjeno i odmah se šalje informacija korisniku (firmi) da je došlo do prekršaja uz sliku sa pumpe, a u roku od par sati mogu poslati i snimak. Kaže mi da su imali razne situacije, čak i da je jedna žena što je tek počela da radi u nekoj firmi kao komercijalista sipala u jednom danu preko 100l goriva. :D I kaže svim firmama se potrošnja goriva smanji čim uvedu karticu, i to kod nekih znatno baš. :)
Ogi je napisao:
02 Dec 2020, 22:11
Mi prenosimo, kako vi ne prenosite, iste su kartice? Doduse mozda je drugaciji ugovor. A to sto nece moci da se prenosi, ako je tako, to je cist lopovluk jer ja sam te pare "zaradio" a NIS ih vraca sebi ako iz nekog razloga ne mogu da sipam.
A to kapiram da je različiti ugovor. Kod nekog je kartica kao "platna kartica" na kojoj su sredstva koja su već ugovorom plaćena i to može da se prenosi, a opet drugi ugovori se plaćaju po potrošnji, pa na vašoj kartici samo bude ograničenje koliko maksimalno možete da sipate, a firma na kraju plati NIS-u onoliko koliko je potrošeno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Ogi » 03 Dec 2020, 00:25

Uplacuju nam na mesecnom nivou u skladu sa danima provedenim u kancelariji. Za prethodni mesec.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od Momčilo » 03 Dec 2020, 00:33

Pa da, zato i mozete da prenesete, jer je to trosak firme koji ona ima.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


end_user
Banned
Postovi: 134
Pridružio se: 14 Avg 2020, 17:18

Re: Kvalitet goriva u Srbiji?

Post od end_user » 12 Dec 2020, 18:05

Najbolje je kod burazera u firmi oni imaju neograniceno sipanje goriva u sl auto koji naravno koriste 24h, od juce su ponovo poceli na NISu a do juce bili na Knezu, svi imaju karticu na kojoj je od prvog u mesecu dostupno 6 miliona rsd i kako ko sipa cifra pada.
Ja licno zadnje 3 godine sipam samo na Nisu i iskljucivo Gdrive diesel nikad nikakav problem ne dimi auto, miran ler ja prezadovoljan samo bi mogao biti jeftiniji u poredjenju sa drugim aditiviranim gorivima su skuplji jedino im neslavno parira Mol sa istom cenom ili cak 50 para skupljom ponekad bude koliko sam primetio.
I na Nisu mi se svidja jel sve od aprila kad su uveli to zbog korone zavrsavam na tocionom mestu sa telefonom uz DriveGo app.
Top

Odgovori