Motorna ulja

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9729
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Markoni » 30 Nov 2012, 17:33

Pa zato i kazem :D

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od starac vujadin » 01 Dec 2012, 15:07

To će da izgleda ovako kod njega, po oprobanom receptu:

Korak 1: Zovu firme koje prodaju kod nas ulja "Dobar dan , redakcija SAT hoćemo da napravimo upoređivanje kvaliteta ulja koja se prodaju kod nas. Da li biste hteli da podržite našu akciju kao sponzor ili da se oglasite kod nas po specijalnoj promotivnoj ceni?"
Odgovor: Neko kaže da, neko odbije

Korak 2: Velika najava "Ko sipa lažno ulje po Srbiji"...U tom broju naprave teaser tekst, gde na kažu ništa, a "u sledećem broju dragi čitaoci videćete drugi deo teksta gde će biti objavljeni rezultati naših laboratorijskih ispitivanja"

Korak 3: U pauzi između dva broja javljaju se oni koji nisu hteli da se oglašavaju "Ipak ćemo se oglašavati..."..."He,he,he..."

Korak 4: Izlazi sledeći broj u kome, ako su svi popustili i oglasili se ili dali neku beneficiju, kao zaključak ispada da je sve ok.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30076
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od trojanac » 01 Dec 2012, 22:02

:back2topic:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19307
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Heinz » 02 Dec 2012, 00:46

ftj je napisao:Osnivač sec lubes-a je gmt d.o.o. iz Slovenije - http://www.gmt.si/

Osim njihovih tvrdnji da su oni ti, voleo bih da vidim i neki sertifikat od strane castrola da su oni ti koji su ovlašćeni uvoznik castrola za Srbiju a ne firma nekog slovenačkog distributera. To je bar najmanji problem nabaviti a rešilo bi mnoge nedoumice. Kolko ja znam ovlašćeni servisi uzimaju castrol od s2n d.o.o. ili po novom es dva en d.o.o. što svakako unosi dodatnu konfuziju.
Evo google šta je izbacio: http://www.castrol-uefaeuro2012.si/srbija/pravila.html Znači da se po negde spominju.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9729
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Markoni » 02 Dec 2012, 06:45

Covek mi je rekao da su davno prijavili pogresne podatke na oficijelnom sajtu, ali da u BP te stvari idu jako sporo, i da ce im opet napomenuti... Postavicu mail u ponedeljak...

Tapatalk Post

ljubitelj
Postovi: 10611
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od ljubitelj » 02 Dec 2012, 10:18

Markoni je napisao:Evo bio sam vredan pa sam zarad svih koji bi da sipaju Castrol ulje proverio da li je uvoznik za Srbiju validan
Mail sam poslao firmi ABC maziva koja je ovlasceni uvoznik Castrol-a za Sloveniju, i navode se na sajtu Castrol-a...
Za Srbiju nisam siguran ali za Sloveniju koja je u EU po opstem zakonodavstvu za trgovinu unutarEU svaki uvoznik je validan i svako moze prodavati svako ulje koje pozeli.(ili bilo koju komercijalnu robu)
Nekakvih monopoloskih ekskulziva nema i zabranjen je takav nacin rada.

Tako vazi i za Castrol brend kao i za bilo koji sve dok postoji ugovor samog proizvodjaca i trgovca nema smetnje da ima2,3 ili 99 uvoznika, distributera, prodavaca...

Druga je stvar ako neko lazno predstavlja da ima ugovorni odnos a zapravo radi na crno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Paja » 02 Dec 2012, 19:00

Ne znam što dižete frku oko toga što Castrol uvoze Slovenci. To je samo jedan od primera gde velik svetski proizvođači ne žele da uđu direktno na naše tržište već ulaze posredno preko kompanija iz okruženja.
Ista stvar je npr sa Hyundaiem. Generalni uvoznik Hyundai auto DOO je u 100% vlasništvu Slovenaca.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Dusan » 10 Dec 2012, 15:35

Danas sam bio do Porsche Wien-a. Litar Castrol Edge 5W-30, 37e, isto toliko i na BP pumpi. Na poledjini nisam primetio da pise Made in EU, ali postoje oznake svih zemalja skracenice, ukljucujuci i Srbije (SRB).
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Nelex » 10 Dec 2012, 15:55

Dusan je napisao:Danas sam bio do Porsche Wien-a. Litar Castrol Edge 5W-30, 37e, isto toliko i na BP pumpi. Na poledjini nisam primetio da pise Made in EU, ali postoje oznake svih zemalja skracenice, ukljucujuci i Srbije (SRB).
a pogledaj isto to ulje u ATU ili Forstinger,sugurno je 10eur jeftinije ako ne i vise!znaj da su na benzinskim pumpama cene znatno vece

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Dusan » 10 Dec 2012, 16:04

Nisam kupovao, vec sam samo hteo da vidim jer me je Uros pitao da pogledam pakovanje i cenu ovde.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Predrag B.
Postovi: 163
Pridružio se: 30 Sep 2012, 15:22
Garaža: Fabia 1.2 TSI, Florida 1.4 HDI, Tempo 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Predrag B. » 10 Dec 2012, 17:50

Kod nas taj Castrol ima da se nađe za ispod 10 € u većini prodavnica. Kvalitet ne može da bude isti kao kod tog koji košta 37 €.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10887
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od Uroš S. » 10 Dec 2012, 18:04

Nek je tamo i 27€, opet je prevelika razlika.

Inace, posto sam se ipak odlucio da mi zamene set lanca i zatezaca dok je jos besplatno, uradio sam to pre 2 dana i sad je opet EDGE 5W-30 u motoru. Naravno sve na njihov racun, ukupan ceh oko 25000, nisam detaljno gledao(lanac, zatezac, ulje, filter ulja, ruke).

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od vlajko » 10 Dec 2012, 18:07

Možda postoje neke ekološke takse pa mora da bude skuplje ili je uračunata cena kasnijeg sakupljanja i reciklaže. :zbunjen:

ljubitelj
Postovi: 10611
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja (opšta tema)

Post od ljubitelj » 10 Dec 2012, 22:26

Samo ulje kosta 2,3 eventualno 5 evra a ostatak su reklame, akcize, takse, i ostalo ukljucivo i to da se cena formira prema trzistu gde se prodaje.

Potpuno isto ulje je ono koje kosta 10, 17 ili 37 evra ali ne u istoj zemlji.
Najbolji primer su cene istih ulja u Evropi u odnosu na SAD u odnosu na Bliski Istok.

Naravno pricamo o legalnim uljima tj nikakvim slucajevima laznjaka.

Retka su ulja koja kostaju da se proizvedu 10 i vise evra po litri, vecina ulja na trzistu ne zahteva tako komplikovani proizvodni proces.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Motorna ulja (opšta tema)

Post od sasa lbg » 11 Dec 2012, 08:47

U Srbiji u vreme koje je bilo potpuno nenomalno placali smo sve 2,3 x skuplje a sada sa nizim carinama,vecom konkurencijom,donekle sredjenom,trgovinom i ekonomijom....opet ne valja sto recimo Castrol kosta 10 e !
Meni licno cena Castrola odgovara a i ulje jer mi se motor na autu od Castola nije raspao...ako je istina da nam Slovenci posreduju i za taj Castol e onda mi dolje da ga prestanem kupovati !!!
Mada licno mislim da pomenuti Sloveci ipak nemaju veze sa prodajom Castrola .



HTC

Odgovori