Motorna ulja

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Motorna ulja

Post od dzonic87 » 09 Jan 2022, 13:20

I ja tako mislim. Verujem da je sigurno ulje na većim pumpama. Isto kao i kupovina ulja od strane većih prodavnica tipa Kit komerc, Gazela, Delmax...

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Motorna ulja

Post od guzva » 09 Jan 2022, 23:21

Na Nis i Gasprom pumpama Castrol koji prodaju pise da je uvoznik SEC LUBES d.o.o. BEOGRAD na ambalazi i kad se skenira qr cod sve lepo izbacuje da je original. Ali mu je zato i fina cena za litar :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
DS9
Postovi: 848
Pridružio se: 18 Nov 2013, 11:35
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja

Post od DS9 » 10 Jan 2022, 22:59

Pa, i treba da bude fina cena.
Castrol je toliko renomiran brend, zbog koga se mnogi (i po svetu) još uvek bodu noževima na njegov pomen, pogotovo oni koji su decenije unazad koristili njegovo motorno ulje za sportske namene. Obaška što je u korisničkim knjižicama više proizvođača vozila/motora naveden kao preporučen.

Treba da zaradi i proizvođač, izvoznik, uvoznik, trgovac ...

A treba platiti i koju ekološku katastrofu...https://www.bp.com/en/global/corporate/ ... agedy.html :pop:




Btw, voleo bih da znam zašto na NIS pumpama nikako nije bilo maziva iz kruševačke fabrike (inače je FAM svojevremeno bio deo NIS-a), al` je zato imalo svašta (čik da vidim na BP-ovim pumpama rusko G-energy ulje). Mislim da imam ideju, ali to sigurno znaju oni koji se razumeju u biznis.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Motorna ulja

Post od guzva » 10 Jan 2022, 23:50

Nabavna cena za Nis je upola manja od prodajne po litru ako se ne varam :) Ako se uvozniku isplati da ga prodaje po toj ceni koliku zaradu ima sam castrol i izvoznik :)
Da bi na Nisu nesto prodavao moras da im platis zato sto su oni "brend" i gledaju samo cistu korist da imaju, jer i pored toga sto prodaju po nenormanlim cenama traze i da im se dodatno plati to sto se nadje u njihovoj polici sa uljima :)



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Motorna ulja

Post od carov2 » 18 Jan 2022, 14:01

Napravio sam međunarodni incident. Slika

VSW, taj VSW...stvarno je teško doći do njega.

Annus kaže može, pa onda kaže ne može...i ljudi u Pirotu mi učine i kažu može, ali 2000 rsd/l, rekoh, odlično, hvala lepo, poručuj.

Annus kaže ne može jer hshskfjwkej, uzmi VMP, rekoh, hvala, ali sam ja već nabavio VSW.

Slika
A gde, kojim kanalom prodaje, u Srbiji smo samo mi ovlašćeni distributeri, dajte mi broj da Vas pozovemo, da vidimo, šta, kako...

...i tako @daxyco, izgleda nema za tebe VSW, moraš preko mene da uzmeš. SlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my LE2120 using Tapatalk


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Motorna ulja

Post od ikac2000 » 18 Jan 2022, 19:12

Bas si ga pogodio :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Sport

Post od carov2 » 19 Jan 2022, 10:38

Još me i zvao juče, nisam znao da je on, ne bih se javio.

Čovek iz Pirota hteo da mi izadje u susret i nabavi ulje koje sam želeo, dok oni to nisu hteli/mogli, a sada traže da odrukam ove moje, jer niko ne može da uveze Ravenol u Srbiju bez njihove dozvole.

Sent from my LE2120 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja

Post od ljubitelj » 19 Jan 2022, 11:18

Netačno i nefer ponašanje, pravo na uvoz uopšte ne zavisi od njih a uz to je ono što su napisali iziričito zabranjeno u Evropi, uključivo i sam Ravenol koji je nemačka firma pa sigurno ne posluje tako da krši nemačke zakone.

A ima i u drugoj temi link ka članku o zabranjenim trgovačkim uslovljavanjima.

Morse
Postovi: 178
Pridružio se: 28 Jul 2020, 10:06
Garaža: Lancer 2009. 1.5

Re: Motorna ulja

Post od Morse » 22 Jan 2022, 18:30

Nije po zakonu da se uspostavlja monopol, slažem se; s druge strane, ako je čovek uložio novac u marketing, dovođenje marke na tržište, vađenje dozvola i sertifikata uvoza, distribucije i prodaje, razumem njegovu reakciju iako se niti slažem, niti opravdam sprečavanje konkurencije. To bi moralo biti rešeno na nivou samog Ravenola, jednostavno, distributeru/prodavcu koji ulaže u "brend" proizvođač odobri veći popust, distributeru koji dolazi na gotovo proizvođač ponudi "list price" ili simboličan rabat i time je automatski zaštitio čoveka koji je imao početna ulaganja. Druga je stvar ako distributer/proavac udari maržu od 50% i time sam sebe minira pred konkurencijom. Ne bih rekao da je ovo slučaj kod Annus-a, cene su im u rangu sa inostranstvom, čak sam par puta i pazario Ravenol kod njih. Inače, ne postoji nikakav osnov po kome oni ili bilo koji drugi distributer mogu nekome da zabrane uvoz/prodaju bilo čega, to su gluposti. Ni sam Ravenol ne može da odbije prodaju robe drugom distributeru, ali može da ponudi manje povoljne uslove, to je njihovo pravo.

Ovo se ne odnosi na tzv. grey import, šverc, falš proizvode itd. što je protiv zakona, ili na situaciju gde fizičko lice privatnim kanalom dotera ulje za ličnu upotrebu, što ne bi trebalo da utiče na ukupan uvoz i prodaju.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Motorna ulja

Post od ljubitelj » 22 Jan 2022, 22:06

Baš tako, cenama se vrši usmeravanje prodajnih kanala od strane principala i time favorizuje distributer sa više obrta.
Odlično si opisao a znam iz iskustva sa takodje firmom iz Nemačke da se tako radi.

Kako sam imao jedan po značaju veliki projekat onda sam uz dogovor (obaveštnje distributera) i po proceduri za takav posao zaobišao distributerske cene i direktno od proizvodjača (sedište u Nemačkoj) dobio cenu robe koja je bila solidno niža od cene koju je do tada mogao dobiti distributer od tog istog proizvodjača.

Komplet uvoz i prodaju krajenjem kupcu je uradio distributer ali po cenama i uslovima specijalno odobrenim za taj projekat, cirka 60% rabata u odnosu na preporučenu maloprodajnu cenu. Taj projekat je i završen po tim posebnim cenama i više nikada se nije pojavio sličan projekat sa takvim rabatom.


Poenta je da za ovakvo ponašanje opisano u porukama u EU bi moglo dovesti do žestokih kazni a možda i krivične odgovornosti, to već ne znam dovoljno kakve su moguće kazne za takvo ponašanje.

Sivi uzvoz tj unos kroz šverc nastaje obično kada je nesklad ovdašnje cene sa cenama iste robe u okruženju.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Motorna ulja

Post od dragvorl » 23 Jan 2022, 17:14

Sto se tice cene, evo slucaj Shell HX8 5w40, u Madjarskoj 4l 2200din, kod nas 3600 700 sto sam nasao :pop: .
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Motorna ulja

Post od Uroš S. » 23 Jan 2022, 23:26

30% popust na ulja je svake srede na svim Shell pumpama. Tako mi rekoše u petak na Shellu kod Preljine. Jače su redovne cene rekao bih, ali sa tih 30% je verovatno i više nego korektno.

Znam da sam ranije gledao neko ulje za motore obična polusintetika 10-40, oko 1600 dinara je bilo. Pa sam uzeo Bardahl 10w-30 sintetiku za pola od toga.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Motorna ulja

Post od dragvorl » 24 Jan 2022, 01:13

Ima popust, ali na pumpi je obicno i ulje skuplje kad je redovna cena nego u radnji. Sve i da odbijes 30% od cene koje sam naveo kod nas opet je u HU povoljnije 300 din.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Motorna ulja

Post od carov2 » 24 Jan 2022, 15:28

Konačno, nakon toliko godina... SlikaSlika

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Motorna ulja

Post od Markoni » 24 Jan 2022, 15:59

Meni baš danas stigao paket, VMP 5W30 i AWD-H.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Odgovori