Evrodizel, gde je najbolji po vama

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od CR7 » 26 Jan 2014, 21:22

citam i ne znam sta da mislim,neko hvali mol,neko omw,neko nis,ko ce ga znati

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od stefanan » 26 Jan 2014, 21:29

Pa izbegavaj sve male pumpe,to je neki opsti savet. Moje misljenje je da sa mol/ eko avio/omw maxmotion/vece nis pumpe neces imati nikakvih problema bez obzira na kojoj sipas. Ali imamo i clanova koji predju pola grada da sipaju na istoj pumpi... sam odluci

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Kuzmanovic » 26 Jan 2014, 23:03

Moje preporuke su Nis pumpe Zmaj i kod TC Usca, bilo koji MOL i Euro Petrol, posto oni uvoze gorivo od Mola.

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Blackshadow » 27 Jan 2014, 01:21

Gorivo se kupuje kod velikoprodavaca i obicno kod onoga koji u tom trenutku ponudi najbolje uslove placanja (cena/rok placanja)...kad smo vec kod europetrola,
mom kolegi "umro" motor od njihovog Ed, u pitanju nova B klasa 180 cdi! :besan:
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od gazza » 21 Feb 2014, 16:18

NIS je u januaru imao ocajan ED, meni je na astri H 1.9CDTI bukvalno motor radio kao kombajn a tako ne radi ni na -15C, mislio sam da mi se cuju hidropodizaci ili su mi otisle dizne, na kraju sam slucajno sipao gorivo na MOL-u i motor opet prede. jebes 3 dinara vise ako je to cena da unistim motor, ne jebem vise ruske prevare. bili su super jedno vreme ali sada vise nisu.

CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od CR7 » 06 Mar 2014, 16:15

kod novog bmw,kad se otvori poklopac pise na onom drugom poklopcu plasticnom dizel ali ispod pise no aditives valjda?pa me sad buni jel sme da se sipa onaj max motion ili lukoil onaj ecto ili mol sto ima sa aditivima dizel??? evo slike

http://www.team-bhp.com/carpics/BMW%203 ... ies-20.jpg

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Floyd » 06 Mar 2014, 18:21

Moze ;)

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
DS9
Postovi: 850
Pridružio se: 18 Nov 2013, 11:35
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od DS9 » 04 Apr 2014, 14:17

gazza je napisao:NIS je u januaru imao ocajan ED, meni je na astri H 1.9CDTI bukvalno motor radio kao kombajn a tako ne radi ni na -15C, mislio sam da mi se cuju hidropodizaci ili su mi otisle dizne, na kraju sam slucajno sipao gorivo na MOL-u i motor opet prede. jebes 3 dinara vise ako je to cena da unistim motor, ne jebem vise ruske prevare. bili su super jedno vreme ali sada vise nisu.
meni se čini da sam u januaru imao slično iskustvo, ali sam onda sipao lukoilov ecto diesel i od tada samo sipam to.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od dag81 » 07 Apr 2014, 00:32

I meni je Audi pd isto cudno radio a sipao na NISu. Jos ja mislio da je popustio neki nosac motora jer je tresao u leru i bio dosta bucniji na 130-150.
Od kraja februara sipao na OMW i vibracije su prestale i opet je kao pre prijatan na visim brzinama.

Послато са GT-I9195 користећи Тапаток 2

mazdapremacy
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:56
Lokacija: Leskovac

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od mazdapremacy » 26 Apr 2014, 02:22

Ja moj Premacy DiTD vozim 4 godine, u pocetku je sipano na eko samo auto je normalno isao nije se zalio malo je trosio, posle 2 godine vecinom je sa NIS-a gorivo, nije neka primetna razlika, jedino sto sam razliku primetio da je auto posle 3 4 meseca letos voznje sa omv MaxxMotion plus dugacka voznja do juga MK i nazad sa tim gorivom, auto je drugi od tad potrosnju ne znam ali ne bi rekao da je veca od 8l s klimom zimi mozda do 8.5 po gradu pri tom u mom gradu je manje vise svaka voznja 3 km max moze najvise do 6 7 da se rastegne ali to je retko bas ako se ide s kraja na kraj tako da potrosnja bas i nije realna verovatno bi malo manja bila da se vozi u BG na primer ali tamo su guzve pa opet ne znam sve je to diskutabilno. Bitno je da kad sam jednom prilikom sipao 20 l na Euro Petrolu nekom u BG blizu Tempa onog kad se krene gazelom ka zemun polju pa se pre skretanja za taj put ide levo a ne desno( nisam iz BG ne znam kolko je ovo jasno bas), auto je sve do Leskovca isao kljakavo i potrosio svih tih 20 litra do Leskovca sto bas nije realno s obzirom da sam isao polako nisam presao 120 130 bas lagana voznja. MOL nemam prilike da probam jer ih nema u mom kraju kad budem isao gore negde sipacu kolko stane u rezervoar bas da probam. Rodjak sa c4 hdi 1.6 kaze da ako sipa na EKO odmah se pali check engine i auto poludi sipa na NIS kaze da nema problema. :zbunjen:

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Velja » 20 Maj 2014, 18:26

Ineresantna stvar mi se desila pre nedelju dana. Uvek sipam ED na EKO ili Petrolu i motor ne pravi razliku, ali upali mi se rezerva u nekoj frci u gradu i natočim na Dejtonki 10 l računajući da je tamo OK gorivo.
Posle par km počne da mi kasni odziv na stiskanje papučice gasa. Tek kad krene turbina na oko 1700 obr. sve bude k'o ranije i povuče kako treba. Nisam odmah ni povezao sa gorivom, već mi sve padala neka creva na pamet i sl.
Pošto sam taj dan sabio to gorivo i vratio se u kraj, naspem 20 l na uobičajenom mestu i posle 5 minuta sve se vrati na normalu. Gas odreaguje trenutno i na 1400 obr, vuče tečno, đipa kad ga nagazim itd.
Potrošnja mi je bila ista i sa NIS-ovim ED, kao i snaga preko 2000 obrtaja. Jedino taj odziv i turbo rupa. Od tada mi se nije ponovilo ni jednom.
Da li je moguće da se motor navikne na jedno gorivo i da tako vidno reaguje na promenu ?

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Floyd » 21 Maj 2014, 00:07

Au koja je to brlja kad je ni Golf ne vari :kezo:

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Velja » 21 Maj 2014, 09:28

Vidi, ne tvrdim ja da je NIS-ov ED loš. Čak šta više, TDI mi se sa njim ponašao kao Mjet 16v u Alfi - nije dimio, potrošnja OK, ima snage od 1700 - 4 000 obr... Samo što je to skroz drugačije u odnosu na EKO, Petrol i Mol koji sam zaboravio da pomenem.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Gaginh0 » 21 Maj 2014, 10:41

Moj cale ima teoriju da se auto navikne na gorivo. On je u Skodu prvih 100k km sipao samo na Radun Avia, i sad posljednjih 50k km sipa na NIS-u. (sa izuzetkom dugih putovanja) :nemampojma:

Ja uglavnom sipam na NIS-u, sem kad mi se dogodi da sam negde gde ga nema pa moram sipati na nekoj random pumpi...
A sto se tice potrosnje, to je meni sve relativno. Ovaj moj motor trosi litru goriva vise na 120km/h u odnosu na 110km/h, tako da ako sam malo nervozniji ili zurim... :masem:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od gazza » 22 Maj 2014, 19:08

e sto srbin moze da usvoji budalastinu, pa to je cudo.
ti sto misle da se auto navikne na gorivo, poslao bi ih za pocetak preko grane, u hrvatsku. gde je ED mnogo kvalitetniji nego ovde. odmah tisi rad i manja potrosnja, a situacija se dodatno popravlja kako se ide na zapad, slovenija pa austrija. kada posle srbije sipam ED u austriji, automobil se ne prepoznaje, moja astra H prede kao mala maca a vuce kao tajfun. potrosnja do 20% manja.
tesko djubre nam i dalje valja NIS. mozda ne onoliko kao pre rusa ali daleko od dobrog ED. moze im se...... jebo im ja mater.

Odgovori