Evrodizel, gde je najbolji po vama

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od trojanac » 16 Jun 2012, 01:19

Info za novosađane. Od ponedeljka na Futoškom putu se otvara nova MOL pumpa.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od Sh@rance » 22 Jun 2012, 21:40

Da ne otvaram drugu temu hteo sam nesto da pitam. Krecem u Grcku na letovanje za 6 dana to mi je prilika da malo produvam masinu na auto putu. Dali u evrodizel da sipam onaj wynns za ciscenje dizni auto je presao 21000 km znam da je novo i da nema potrebe ali cisto preventiva. Sto kazu ljudi bolje spreciti nego leciti. Sta vi mislite o tome?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od bane valjevo » 22 Jun 2012, 21:48

Iskreno, mislim da nema potrebe...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od perfiko » 22 Jun 2012, 22:44

Mislim da nema potrebe, ali da škodi ne može, a što ne škodi...
Ako več misliš da sipaš, sipaj pred duži put (idealno autoput), bolji je efekat.
Inače danas sam prvi puta sipao u Cromu Avio Dizel. Trenutni mi je utisak da ide isto a troši kao avion (10,5l) :nesvest: . Doduše mala je kilometraža....videćemo...
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od Kuzmanovic » 23 Jun 2012, 03:49

Danas sam definotivno odlucio da moj auto vise nece videti Luk Oil pumpa.
Pre nekih nedelju dana, sipao sam evro dizel na LO pumpi i posle nekih 30ak km sam primetio da auto, pri konstantnim obrtajima, se blago cima napred-nazad, ne bih mogao da vam objasnim tu pojavu preko tastature. Otprilike kao da blago pritiskam i pustam gas. Sutradan, kada se auto ohladio, poceo je da se gasi na leru tako sto krecu da padaju obrtaji, motor se muci da podigne obrtaje i jednostavno se ugusi. Mnogo neprijatna stvar, pogotovo ako sam u pokretu i drzim malo duze kvacilo pa moram da razmisljam da li ce da se ugasi.
Kada sam istrosio to gorivo, sipao sam evro dizel na Zmaju u smeru ka Zagrebu(i ona je renovirana) i nisam imao nikakvih problema, nije trezao, cimao, dimio itd.
Ista ta situacija mi se i veceras desila, sprzio sam celo sipano gorivo pa cemo videti sta ce sutra biti.
A lepo mi je cale govorio da je jos ranije primetio da gorivo na doticnoj pumpi nije dobro i da ne sipam tamo, ja sam naravno mislio da je sve to isto pa je i doslo do ovoga.
Sad sam i povezao onu pricu gde se jedini Luk Oil zalio na uvodjenje akciza za loz ulje. Ko zna na sta ide ovaj muceni dci. :glavomuzid:

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

blue
Postovi: 9
Pridružio se: 28 Jun 2012, 11:06
Lokacija: po

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od blue » 30 Jun 2012, 17:58

nema pravila vise, ja sam sipao dugo na omv pumpama dok se meni nije desilo isto kao kod tebe apsolutno isti simptomi,dosta sam sipao i na eko takodje jednom mi se to desilo,sada sipam na luk oil pumpi gde sam mislio da je najgore,ipak radi solidno,na nisovim pumpama od kolege sam cuo takve situacije ... ,nema pravila kod nas jer nema kontrola kvaliteta kao u ostalim zemljama...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od NexT » 30 Jun 2012, 19:07

ja sipam na Zmaju i Nacionalu (mada cu tamo prestati) i nemam problema... Doduse, ovaj moj bi verovatno popio i ulje iz friteze xD

Korisnikov avatar
Destiny
Postovi: 62
Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:48
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Destiny » 01 Jul 2012, 13:01

Ja sam do sada sipala iskljucivo na Luk Oil. Pre par godina je bila prica da samo oni uvoze a svi ostali prodaju Nis-ov.

E, sad. Tip od koga sam kupila auto kaze da je sipao iskljucivo na Mol-u i koliko vidim vecina ovde je bas zadovoljna Mol-om. Ja Mol nemam nigde sa ove strane reke (NGB, Zemun...) pa sam nastavila da sipam na luk Oilu.
Medjutim prosle nedelje sam isla nekom uzbrdicom, drug je isao iza mene i rekao mi je da je moje auto ispustao crn dim. Kontam da je to od loseg benzina (ne verujem bas da je turbina), bio je visok broj obrtaja i ukljucena klima, a citala sam negde da u evro dizel dodaju ulje, pa da se bog toga javlja crni dim (ne moze da ga sagori)

Sad sam smislila da cu da se prebacim na Eko na NBG, da probam onu skuplju varijantu.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od swemir » 01 Jul 2012, 13:15

Moj savet je mol i nis...


verovatno je i eko tu negde, mada ja licno tamo ne sipam, :)

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od stefanan » 01 Jul 2012, 13:23

Ja ne obracam paznju bas na to gde sipam,trudim se da izbegavam knez petrol i kompaniju,a vecinom je to omw i eko,mol kad naletim.Na nisu sam 2 puta sipao i oba puta mi se cudno ponasao auto pa sam prestao

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Xepoj87 » 02 Jul 2012, 05:27

Meni se ok ponasa samo na EKO i na MOL-u... Na ostalima ili slabije ide ili se trese ili je glasan motor,sta je i kako je,nebitno,ali je drugacije.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od mr.Big » 02 Jul 2012, 11:46

BTW, meni se čini da je na ELP kod SC sasvim OK :)

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Kuzmanovic » 02 Jul 2012, 11:59

Ja se vratio na EKO i vec 2 nedelje nemam nikakvih problema.

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od noob » 20 Jul 2012, 14:34

MOL, od sad i ubuduće dok se nešto ne promeni u državi, definitivno MOL ima najbolji ED. Najviše km se prelazi sa njihovim ED i nema crnog dima na auspuhu. Testirao sam sve pumpe sa 1.4HDi u identičnim režimima vožnje, jeste mi MOL dalji ali se isplati malo provozati i napuniti pun rezervar.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Evrodiesel, gde je najbolji po vama

Post od nikaragva » 20 Jul 2012, 14:51

trojanac je napisao:Info za novosađane. Od ponedeljka na Futoškom putu se otvara nova MOL pumpa.
Dodao bih nova stara. Vec je bila tu, samo su je renovirali.

Odgovori