Evrodizel, gde je najbolji po vama

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od dragvorl » 20 Dec 2019, 13:48

Sad je gorivo jeftinije u H nego u Srbiji i to desetak dinara, tako da se isplati.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od TeaseR » 20 Dec 2019, 14:31

Kontam da cu ovde da natocim skoro do vrha, sipam neki aditiv i onda kad dodjem tamo na MOL-u. Mislim da je HU Shell isto Coral group kao kod nas, pa mi ne uliva poverenje. :mrgreen:

EDIT: My bad, pogresnu informaciju sam imao, nisu deo Croal-a kao kod nas.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2101
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od A170T » 14 Jan 2023, 12:52

Kakve su EKO pumpe što se tiče ED? Ima li razlike u odnosu na Nis? Ta pumpa je na autoputu, ali sad koliko znam svi moraju da imaju iste cene?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od guzva » 14 Jan 2023, 14:23

Nema razlike jer eko kupuje gorivo iz Panceva. Jedina pumpa u Srbiji koja ima uvozno gorivo je Mol sve ostale pazare u rafineriji tacnije Nisovo gorivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2101
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od A170T » 14 Jan 2023, 16:25

Znači i njih snabdeva Nis, mislio sam da su oni nešto kvalitetniji uz Mol.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5021
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od cozmo » 14 Jan 2023, 17:30

guzva je napisao:
14 Jan 2023, 14:23
Nema razlike jer eko kupuje gorivo iz Panceva. Jedina pumpa u Srbiji koja ima uvozno gorivo je Mol sve ostale pazare u rafineriji tacnije Nisovo gorivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MOL 90 procenata NIS gorivo... sad skoro i ne uvoze.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od guzva » 14 Jan 2023, 21:21

Kad odes na mol pumpu pitaj sefa pumpe da zelis da vidis zadnju otpremnicu bilo kod derivata sta im je stiglo pa kad procitas sta pise tu onda se opet javi da vidis cije je gorivo.

U skorije vreme je i Nis uvozio gorivo iz Bugarske i Rumunije jer rafinerija nije radila jedno vreme zbog renoviranja-modernizacije pa smo svi tada sipali eu proizvod.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

dpkg
Postovi: 234
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od dpkg » 17 Jan 2023, 12:57

Meni momak na MOL-u kaze da imaju pravo za ne-NIS gorivo samo jednu vrstu. To je kod njih dizel. I gas u bocama je Euro Petrol.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od pedja » 17 Jan 2023, 13:02

@Heineken Hajde, molim te, po ko zna koji put, valjda i poslednji, razjasni



TapaT


SrdjanNS86
Postovi: 19
Pridružio se: 12 Feb 2022, 21:39

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od SrdjanNS86 » 21 Jan 2023, 12:35

Sve pumpe moraju ugovorom da uzimaju odredjenu kolicinu derivata od NIS odnosno rafinerije.Provereno gledao fakture :)

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Heineken » 22 Jan 2023, 00:33

guzva je napisao:
14 Jan 2023, 14:23
Nema razlike jer eko kupuje gorivo iz Panceva. Jedina pumpa u Srbiji koja ima uvozno gorivo je Mol sve ostale pazare u rafineriji tacnije Nisovo gorivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Nije bas tacno.

cozmo je napisao:
14 Jan 2023, 17:30
guzva je napisao:
14 Jan 2023, 14:23
Nema razlike jer eko kupuje gorivo iz Panceva. Jedina pumpa u Srbiji koja ima uvozno gorivo je Mol sve ostale pazare u rafineriji tacnije Nisovo gorivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MOL 90 procenata NIS gorivo... sad skoro i ne uvoze.
Preterao si sa ucescem NISovog goriva u prodaji.
dpkg je napisao:
17 Jan 2023, 12:57
Meni momak na MOL-u kaze da imaju pravo za ne-NIS gorivo samo jednu vrstu. To je kod njih dizel. I gas u bocama je Euro Petrol.
Momak na MOlu ne zna bas o cemu prica :kezo:

@pedja
Borba sa vetrenjacama

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od guzva » 22 Jan 2023, 01:55

Ja radim u Nisu tako da vrlo dobro znam sta pisem zato sam vam i reko odite na mol i trazite prijemicu derivata tu vam sve pise ko je dostavljac.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Heineken » 22 Jan 2023, 02:22

@Gazu

Šta je sa Shellom ? Zar nisu i oni imali uvoz?

Otpremnicu teško da će iko dobiti na uvid od gostiju na pumpi tako da može tražiti koliko hoće :kezo:
Ne vidim zašto je problem što Mol kupuje gorivo od Nis-a, gorivo je dobro. Da nije ne bi ga Mol kupovao i reklamirao kao svoje :mrgreen:
U zadnje vreme uglavnom stiže iz uvoza ali čim malo zagužva sa poslom tu su braća iz Pančeva :D
Ja prvi sipam kod mene, a i kod konkurencije, dobro je gorivo :D

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od guzva » 22 Jan 2023, 04:59

Sto se tice Shella to nije Shell koji mi mislimo da je, to je firma Coral Srbija koja ima licencu da koristi bred pod imenom Shell (znaci ja sad imam pumpu i odem i platim da mi se pumpa zove Shell i dobijem licencu i sam biram od jod cu da kupujem gorivo) Isto tako u Srbiji i Nis daje pumpe pod franzisu koje im nisu rentabilne u nekom periodu, pa onda svi misle kako sipaju na nis a dobavljac mu je knez petrol i vlasnik neki privatnik i on vodi pumpu narednih nekoliko godina a ti mislis sipas na Nisu, jer marketing je cudo ako neko dobro plati za ime sto da ne kao sto je i primer sa Shellom ovde.... A sto se tice Shella to je klasican privatnik kao knez petrol. Sto se tice prijemnice svako od kupaca ima pravo da vidi uvid u prijemnicu na svakoj pumpi u Srbiji samo to ljudi ne znaju.
A sto se tice nisovog goriva a da ga mol reklamira kao svoje platio bi ogromnu kaznu kao sto je bila hajka 2018 cini mi se kad su primili dve cisterne iz Nisa pa je nastao haos. Jer to spada u klasicnu zabludu potrosaca. Reklamiras madjarsko gorivo a prodajes Srpsko.
I ne zaboravite da je nas gas na skladistu u Madjarskoj i nasa zemlja veoma saradjuje sa Madjarskom sto se tice derivata tj drzava ne pravi problem Molu.

Sve u svemu sipajte gorivo tamo gde vasem mezimcu najvise odgovara i to je to. Jer ovo je Srbija i svi muckaju. Toliko od mene pozdrav.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Evrodizel, gde je najbolji po vama

Post od Gazu » 22 Jan 2023, 08:15

@Heineken
Poruka sigurno greškom u kucanju upućena meni umesto @guzva-i, al si rekao ono što ja sve vreme mislim čitajući ovu temu. Nema teorije da mi na benzinskoj pumpi pokazuju otpremnicu.😀 A i druga stvar, i ja da sam radnik na benzinskoj pumpu, bilo bi mi teško smaranje da mi neko traži otpremnicu.😆 Delovalo bi mi to kao cepidlačenje...

Odgovori