Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od nidza » 21 Dec 2022, 14:35

Ja sam sa Herzovim Fordom u Rostoku uspeo da izađem i na autoput, znači par km je prešao dok se nije ugasio. Takođe je postupno umirao - verovatno je na dnu teži dizel bio i dok se nije izbućkao malo i povukao benzin, on je koliko-toliko radio normalno. Podmuklo te izda, umesto odmah da je crkao i spasao mi dan.

Prethodni vozač koji je najmio vozilo ga je napunio benzinom do vrha i tako vratio.

Nezamisliv užas sam doživeo, jer Herzove kontakt linije (tad) nisu prihvatale poziv sa telefona u roamingu, i ja sam kampovao ko kreten na autoputu, dok nije stao neki vojnik i pozvao ih telefonom da dođu po vozilo i meni dovezu novo. Pojavljuje se ADAC, burgija, burgija, burgija, izdrnda nešto na nemačkom i ode, ja ostajem ko majmun ponovo. Pojavljuje se uskoro Fordov šlep, ali onaj mali, kači rudu i kaže mi da sednem da ga vozim. Znači, na kraju sam im odvezao i propali Ford u servis, pa čekao satima da me neko odveze po drugi auto. Trivijalnost odlaska iz Rostoka u Berlin se pretvorila u celodnevnu avanturu, bez hrane i pića. :D

Nisam ušao u Herz posle toga u životu, ali posle sam ukapirao da je to više tipično za Nemačku, nego za Herz...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od OMP » 21 Dec 2022, 15:52

kako si provalio da je pogresno gorivo bilo ili su to tek u servisu konstatovali?

trosi ono gorivo koje mu je ostalo u sistemu van rezervoara i ide dok toga ima, kad krene da ulazi u sistem ono pogresno gorivo ili pomesano tako i motor jenjava i staje kao i kad ti nestane benzin.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Sipano pogrešno gorivo! Šta činiti?

Post od nidza » 22 Dec 2022, 13:41

To je taj simptom. Svakako postoji neka šansa i da je nešto drugo, ali to bi bilo to. Polako je posustajao, na kraju kotrljao na leru dok se nije ugasio. Pri pokušaju da se upali skoro da ga sastavi, ali ne uspe.

Nikakve drame nije bilo niti grešaka na bordu.

Odgovori