Antifriz

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Antifriz

Post od carov2 » 21 Feb 2024, 15:28

Saša je napisao:Dovoljno je da država izda nalog da takvo ulje (uz određenu finansijsku nadoknadu, naravno) mora da primi bilo koji registrovani servis automobila - jer oni ionako moraju da vode računa o zbrinjavanju istog takvog svog otpada. Ili, da to iskorišćeno ulje i antifrize moraju da prime oni - koji i prodaju takve stvari... I da se pritom izbegne preterano filozofiranje, traženje kojekakvih uverenja i slično, odnosno da se sve maksimalno pojednostavi - e, to je ono što nama fali u mnogim segmentima života, a država odnosno njene institucije mogu to vrlo lako i brzo da urade, samo ako žele.
Skoro mi priča jedan inspektor, jedan servis u Nišu je "uhvaćen" kako "nepravilno" postupa sa "otpadnim" uljem, digla se frka, tužbe, advokati, izgleda da će da najebu, da prostite.

Za sve po P.S.u treba ugovor sa odgovarajućom firmom, a kažu da to dosta košta, zato je većina servisa u prekršaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Antifriz

Post od OMP » 21 Feb 2024, 15:35

Bila je pre 2 god akcija kontrole servisa zbog odlaganja otpada

https://www.rts.rs/lat/magazin/priroda/ ... uljem.html

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19278
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Antifriz

Post od Heinz » 21 Feb 2024, 15:53

Dosta njih je izgubilo dozvole, nove nisu još dobili i sl.
Najteže je kad hoćeš da budeš legalan, zato sve ide na crno.
I živimo gde živimo. Ljudi plaćaju mislim oko 70 din litar ovi koji ga lože, tako sam čuo, nešto se prepravi gorionik i cepaj. Pa se čudimo posle odakle zagadenje.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Odgovori