Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Iskustva sa gorivima i uljima
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od havijer » 08 Nov 2020, 11:42

Ekologija...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od gazza » 24 Maj 2021, 23:37

12km posle Gevgelije sa obe strane nova Shell pumpa

Kažu grčki ED, rekao bih da je to isti kao na svakoj drugoj makedonskoj pumpi.

Mada sam lepo prošao sa potrošnjom, 750km sa punim tankom od 42 litra.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od gazza » 25 Maj 2021, 10:17

Inače, pošto se na temi o domaćem gorivu pominje DPF regeneracija kao simptom lošeg goriva, moram da kažem da mi se to nikada nije upalilo ni sa gorivom sa bugarskog Shella (poslednja pumpa pre Promahonasa sa desne strane, strogo V-Power ED) ni sa gorivom iz Makedonije (i tamo prelazim na Shell pomenut u prethodnom postu). Istine radi nije ni sa grčkim gorivom kada sam dopunjavao.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od klisko » 25 Maj 2021, 11:23

Meni se palilo i sa DE i AT gorivom.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Vladapetr » 11 Jul 2022, 13:33

Videli ste sigurno da NIS ima aplikaciju Drive.Go preko koje odmah nakon sipanja možeš da platiš, bez odlaska na kasu. Nisam je do sad koristio jer mi treba račun za firmu, a to se na ovaj način ne može dobiti.

Pre neki dan stigne mejl da sad može i za firme, izdaju račun automatski. Super, unesem PIB u aplikaciju i odem na pumpu, sipam i probam da platim. Sve odradi u sekundi, za minut stigne račun na mejl, extra.

Pričam sa burazerom o tome, kaže da je probao aplikaciju pre neki mesec ali baguje, zayebava itd... Rekoh, ne umeš da koristiš :rofl:

Sinoć oko 22h odem kod mene na pumpu, natočim rezervoar i pokrenem plaćanje preko aplikacije. Vrti u krug i nikako da izbaci ekran da je sve ok, kad mi stigne sms da su pare skinute sa kartice. Ostavim da vrti, prođe minut, prođe još jedan, na kraju aplikacija zabaguje. Na točionom mestu svetli lampa kao da nije plaćeno, njoj na kasi stoji da nije plaćeno ali je kasa za taj pištolj zabagovala i ne može da je resetuje.
Zove nekog šefa, ovaj će to kao da reši, stojim 15 minuta kao kreten ali ništa. Na kraju se ovaj javlja u fazonu "nemoj da brinete, pare neće biti skinute sa računa tj. samo su rezervisane". Kad će biti vraćene, ne zna. Sad mogu da platim samo kešom. Naravno da neću da platim kešom, niti bih u nedelju veče išao da vijam bankomat sve i da želim da im pomognem.
Na kraju mi pukne film, pokupim se i odem. Ostavim broj telefona da me pozovu kad reše problem.

Malopre me zove radnica sa pumpe, na kraju su "rešili" ali tako što su resetovali sistem pa je to morala da provuče kroz keš. I sad moli da dođem i platim kešom, inače će imati manjak u kasi. Pa jbt...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od ftj » 11 Jul 2022, 13:47

Meni se redovno dešavalo da zabaguje aplikacija i rešavao sam tako što restartujem aplikaciju i ponovo skeniram kod nakon točenja. I sad je koristim tako što uopšte ne idem ono započni kupovinu i to nego završim redovno točenje i onda tek skeniram kod i tako prođe.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od AleksandarAca » 11 Jul 2022, 13:55

Da ja isto skeniram tek 30ak sekundi po zavrsetku sipanja, sve ostalo povremeno generise kojekakve bagove.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Gazu » 11 Jul 2022, 13:57

Ti baš nisi imao sreće. Ja koristim stalno, i nikakvih problema - da kucnem u drvo.

Ali ja od samog početka koristim baš ovako kako je @ftj opisao. Nije mi ni jasno koji je moron smislio da ono onako stavi u uputstvo: da skeniram pre točenja, pa da natočim, pa onda nešto. Pa prvi bi se moj telefon zaglupio za to vreme, nešto refreshovao, ili ko zna šta. Šta, da skeniram, pa stavim telefon u džep, pa točim, pa onda opet palim ekran, i onda završavam. Koje majmunisanje. Mislim, i da nije tako skroz kao što sam rekao, samo se komplikuje priča tim skeniranjem QR koda unapred, i nadaš se da se sistem neće zaglupiti dok ne sipaš gorivo. Ovako sve instant.

To tako sa skeniranjem nakon točenja kad baš i plaćam mi je do sad super funkcionisalo.

A super je što sad napokon šalju baš fiskalni račun na telefon. Oni su ranije i ono prethodno nazivali fiskalni račun, ali ni to njihovo nije sadržalo sve podatke koje bi fiskalni račun morao da sadrži.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Vladapetr » 11 Jul 2022, 14:09

ftj je napisao:Meni se redovno dešavalo da zabaguje aplikacija i rešavao sam tako što restartujem aplikaciju i ponovo skeniram kod nakon točenja. I sad je koristim tako što uopšte ne idem ono započni kupovinu i to nego završim redovno točenje i onda tek skeniram kod i tako prođe.
Tako sam i uradio, nisam znao da postoji mogućnost ranije da se skenira. Kad sam je prvi put probao radnik mi rekao da skeniram tek kad završim, tj. kad se upali lampa iznad točionog mesta.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Uroš S. » 11 Jul 2022, 22:04

Jel imao neko iskustva sa pumpom Infas Gas u BG? Prekoputa 'Laste', kod ulaska na AP u pravcu ka NBG. Danas prošao, uredno izgleda, BMB95 171 rsd.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Opšta tema o gorivu - cene, kvalitet itd.

Post od Saša » 12 Jul 2022, 08:36

Malo je sumnjivo niska cena, pogotovo u situaciji kada pumpadžije kukaju na sav glas da su u gubicima po ceni i od 205 din za litar...

Odgovori