Ugradjivanje radija u Peugeot 307

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 16 Jan 2022, 12:29

Pozdrav ljudi
Imam Peugeot 307 sa fabrickim radijom koji nema nikakve funkcije osim cd a a i na njega staje malo pesama. Hteo sam da kupim i stavim neki koji ima vise funkcija ali tu se javlja problem, posto gubim funkciju da podesavam sat i datum na monitoru a i ko zna jos sta. Da li postoji neki nacin da ja ovaj fabricki radio istovremeno koristim sa tim novim?
Taj fabricki sam razmisljao da ga stavim u fioku i da korisitm samo one tastere za podesavanje, bez zvucnika ili antene..

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od lami » 16 Jan 2022, 12:49

A da probas da nadjes neki noviji pezo radio da ubacis? Naravno, tamo bi morali da ga preko dijagnostike aktiviraju, kako ne bi pistao.
Za ovu tvoju varijantu bi morao da nadjes semu, da vidis koji je prikljucak za sta.
Teoretski, ti imas prikljucak koji ide u BSI i prikljucak za displej, pa njih ostavis na starom, ali moras onda da imas napajanje za oba radija, sto bi znacilo da budzis instalaciju i tamo gde je bio jedan radio, sad stavljas dva.
Nisam elektricar, pa ne bih sad da nagadjam da li to moze da napravi problem na autu koji je ipak preko 15 godina star.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od ljubitelj » 16 Jan 2022, 14:25

Ne razumem baš kako radio nema funkcije?
Kod mene na 307 fabrički radio ima sve funkcije koje uopšte i inače postoje za FM radio.

U 307 je ugradjivan i fabrički radio sa navigacijom i kolor ekranom pa može i to da se ugradi, plug and play fabričko rešenje.

AKo možda želiš nešto više od radija postoji mogućnost da se ugradi komplet multimedije koji ima opet svoj set funckcija, poput kamere za vožnju unazad, GPS navigacije, SD/USB ulaza, surround ozvučenja, video plejera, TV prijemnika, board kompjutera, dijagnostike/ čitača kodova, itd itd...neki i uz DVD/CD čitače.

Uz zadžavanje komadni preko one desne palice pored volana sa komandama za radio a onaj displej od radija može da ostane a i nepotreban postaje jer je sve na tač ekranu multimedije uključivo i sat/ datum.

U paketu sa multimedijom ubacuje se i interfejs prema instalaciji mreže od vozila (koja tačno verzija zavisi od konkretnog modela 307- godišta i verzije BSI kojih ima čini mi se 6 različitih podtipova).

Ugradnja nije komplikovana, može praktično svako sam da uradi pošto se uz multimediju dobija komplet svih potrebnih konektora i sve kablaže.

Ponuda multimedija je prilično velika za 307 ali u sadašnje vreme problem bio mogla biti cena zbog troška isporuke ako sam uvoziš, mislim na kupovinu preko Alija.

Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 16 Jan 2022, 14:48

Znas kako, za te skuplje multimedije nemam pare a one resavaju problem. Meni treba samo da podrzava aux, Bluetooth i sd karticu za muziku. Drugo mi nije potrebno, sci imamo android telefon, sta ce mi i android uredjaj u autu.
Samo mi je bitno da mi ostane onaj sat gore na displeju.
Imaju fabricki sa svim tim, ali ispod 100e nema polovan, a li posle moram i displej da menjam. Zato me interesuje neko jeftinije resenje
Jedino da prikacim ovaj stari radio da se pali na ulaz od upaljaca po potrebi kad treba da namestim sat i datum

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od cozmo » 16 Jan 2022, 16:15

Microlink 2 USB MP3 CD Sarzer Emulator - 45e.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od ljubitelj » 16 Jan 2022, 16:28

Zato sam i pitao o kojim funkcijama FM radija se radi, sada je jasnije da nije pitanje radija već dodatnih želja.

Bolja, intergrisama varijanta bilo na bazi Androida ili na bazi Windowsa CE košta reda 200-600 evra komplet sa sve isporukom i našim porezom i to jeste skupa zanimacija ali i najkomfornija.

Vrlo jeftina, reda 5-6 do 20tak evra varjanta koja ima SD/Aux, BT kao spoljašni dodatak na postojeći fabrički radio je na drugom kraju sprektra što se tiče bogatih mogućnosti i komfora.

A ima i raznih emulatora koji imiitiraju CD changer koji su nešto izmedju po ceni.

Za ovo što si pobrojao može se uzeti već od 600 dinara a koji se stavlja u cigaret upaljač odakle se napaja.
Plug and play rešenje.

Ja imam 2 takva različita, onaj plaćen tipa 1,000 dinara funkcioniše ali i nije nešto a drugi sam direktno sa Alija uzeo za (skupih) 30tak evra sa sve 2 daljinca i povezivanjem sa telefonom i taj radi baš dobro povezano na Pioneer radio CD iz tamo negde 2002. godine koji ima odličan zvuk (Pioneer ga vidi kroz CD changer ulaz).

Mana je što su u upotrebi i dlajinac od Pioneera i daljinalc od ovog multi praktika mada opet stvar navike, meni nije neki problem jer ionako pustim štae želim i ne diram jer uredjaj pamti gde je stao pa nastavlja pri sledećoj vožnji.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od sebekkg » 16 Jan 2022, 16:39

Ja imam mikrolink i stvarno imam samo reči hvale za uredjaj. Može da se koristi usb, može kartica, uz doplatu može imati i Bluetooth modul pa da se koristi i za puštanje muzike preko bt, a i kao handsfree uredjaj. Doduše ja na fabiji nisam imao fabrički mikrofon pa sam dokupio i 3.5mm mikrofon na ali-ju i super radi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 16 Jan 2022, 19:41

ljubitelj je napisao:
16 Jan 2022, 16:28
Zato sam i pitao o kojim funkcijama FM radija se radi, sada je jasnije da nije pitanje radija već dodatnih želja.

Bolja, intergrisama varijanta bilo na bazi Androida ili na bazi Windowsa CE košta reda 200-600 evra komplet sa sve isporukom i našim porezom i to jeste skupa zanimacija ali i najkomfornija.

Vrlo jeftina, reda 5-6 do 20tak evra varjanta koja ima SD/Aux, BT kao spoljašni dodatak na postojeći fabrički radio je na drugom kraju sprektra što se tiče bogatih mogućnosti i komfora.

A ima i raznih emulatora koji imiitiraju CD changer koji su nešto izmedju po ceni.

Za ovo što si pobrojao može se uzeti već od 600 dinara a koji se stavlja u cigaret upaljač odakle se napaja.
Plug and play rešenje.

Ja imam 2 takva različita, onaj plaćen tipa 1,000 dinara funkcioniše ali i nije nešto a drugi sam direktno sa Alija uzeo za (skupih) 30tak evra sa sve 2 daljinca i povezivanjem sa telefonom i taj radi baš dobro povezano na Pioneer radio CD iz tamo negde 2002. godine koji ima odličan zvuk (Pioneer ga vidi kroz CD changer ulaz).

Mana je što su u upotrebi i dlajinac od Pioneera i daljinalc od ovog multi praktika mada opet stvar navike, meni nije neki problem jer ionako pustim štae želim i ne diram jer uredjaj pamti gde je stao pa nastavlja pri sledećoj vožnji.
Imam taj sto se gura u upaljac ali mnogo je los z uk a platio sam 2000, kad prodje neki drugi auto, isto gubi signal. Ima da aliexpresa za 40 multimedija bez androida a moze da se seruje ekran sa telefona, to sam hteo

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od ljubitelj » 16 Jan 2022, 22:43

Dodaj na cenu sa Alija trošak poštarine, i onda na sve to zajedno još naš porez, izadje na 200 glatko...

Ne znam o čemu pričaš, moj uredjaj jza upaljač e povezan sa kablom na radio i nikakav uticaj auta koji prolazi pored nisam primetio.

Zvuk je vrlo dobar, koliko to može da bude konmpresovani mp3 format i akustika kabine u autu.
Takodje je i razgovor preko BT vrlo jasan.

Čak i kada se koristi FM predajnik mod nikada se nije dogodila bilo kakva smetnja od prolaska auta pored, mada to ne koristim odavno.

Preporuka je da se postavi predajnik na 87,5MHz, probaj. Kod nas se taj kanal na FMu ne koristi.

Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 17 Jan 2022, 10:48

ljubitelj je napisao:
16 Jan 2022, 22:43
Dodaj na cenu sa Alija trošak poštarine, i onda na sve to zajedno još naš porez, izadje na 200 glatko...

Ne znam o čemu pričaš, moj uredjaj jza upaljač e povezan sa kablom na radio i nikakav uticaj auta koji prolazi pored nisam primetio.

Zvuk je vrlo dobar, koliko to može da bude konmpresovani mp3 format i akustika kabine u autu.
Takodje je i razgovor preko BT vrlo jasan.

Čak i kada se koristi FM predajnik mod nikada se nije dogodila bilo kakva smetnja od prolaska auta pored, mada to ne koristim odavno.

Preporuka je da se postavi predajnik na 87,5MHz, probaj. Kod nas se taj kanal na FMu ne koristi.
Postavio sam na 87.5 mhz i bas je uzasan zvuk, moj radio nema aux pa da ga povezem kablom, da ima aux bilo bi lako.
Vec sam narucio , 5 e mi je postarina i carina ne verujem da ce biti veca od 10e, posto je uredjaj ispod 50e.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od ljubitelj » 17 Jan 2022, 11:02

Za tu cenu onda super.

Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 17 Jan 2022, 15:37

ljubitelj je napisao:
17 Jan 2022, 11:02
Za tu cenu onda super.
Samo se plasim da nece radiiti one komande za potrosnju i kilometrazu, nikada nisam pokusao da skinem radio.Ne znam kako funkcionise to

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od lami » 17 Jan 2022, 16:48

Pogledaj na rucicama za migavce i brisace. Trebalo bi da imas dugme na vrhu, probaj da kliknes. Bar je tako bilo na novijim.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od ljubitelj » 17 Jan 2022, 23:24

Displej funkcioniše preko VAN ili preko CAN protokola tj mrežnog razvoda zavisno od godišta 307.

Jesi li naručio uz novi radio i interfejs na mrežu? To bi svakako trebao da ima model radija namenjen za ugradnju u 307.

A inače te podatke za BC obradjuje BSI koji komunicira preko CAN sa ECU motora a delimično je povezano i sa BSM (napajanje).

Generički radio nije pogodan za povezivanje na mrežu u 307 a što je uslov da bi se zadržale već postojeće fabričke funkcije.

Radio se samo izvuče, kao fioka, čim se oslobode graničnici levo i desno sa adekvatnom alatkom.

Lazar996
Postovi: 125
Pridružio se: 03 Apr 2021, 15:41

Re: Ugradjivanje radija u Peugeot 307

Post od Lazar996 » 18 Jan 2022, 22:49

ljubitelj je napisao:
17 Jan 2022, 23:24
Displej funkcioniše preko VAN ili preko CAN protokola tj mrežnog razvoda zavisno od godišta 307.

Jesi li naručio uz novi radio i interfejs na mrežu? To bi svakako trebao da ima model radija namenjen za ugradnju u 307.

A inače te podatke za BC obradjuje BSI koji komunicira preko CAN sa ECU motora a delimično je povezano i sa BSM (napajanje).

Generički radio nije pogodan za povezivanje na mrežu u 307 a što je uslov da bi se zadržale već postojeće fabričke funkcije.

Radio se samo izvuče, kao fioka, čim se oslobode graničnici levo i desno sa adekvatnom alatkom.
Ma sve sto je oko Pezoa je komplikovano napravljeno, taj deo za kontrolu displeja kosta 7000 din.. Stigao radio a sad moram da kupujem jos i onaj neki adapter posto glupi francuzi stavljaju iso konektor. Majke mi , nikad vise francuza necu uzeti, j*bala ih elektronika..

Odgovori