Android Auto/Car Play

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto

Post od noodles » 18 Maj 2023, 21:54

Saša je napisao:
17 Maj 2023, 19:53
Proradilo. Resetovao multimediju. Izgleda da sam to trebao uraditi odmah posle update-a mapa i multimedije. :)
Da li si probao prosto brisanje dodatog automobila kroz AA podešavanja na samom tel, pa ponovno dodavanje?
Možda je lakša/brža procedura kod tih čudnih zaglupljivanja.

Video sam negde i preporuku za AAWireless, slično/isto kao i Motorola MA1. I cena skoro ista. Šalju za Srbiju germany dhl-om (7e), a osnovna cena 80e.
Sa carinom i pdv-om, plus "špedicija" dhl-a, ne isplati se.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto

Post od Saša » 18 Maj 2023, 22:48

Jesam, obrisao sam ga ali onda više telefon nije mogao da ga pronađe (R-Link 2). :D

Resetovao sam dakle multimediju i opet je sve proradilo, telefon je momentalno opet pronašao R-Link 2. Tražene su dozvole za aktiviranje (i na telefonu i na multimediji) i sadržaj telefona se "preslikao" na ekran. I više mi ne traži nikakve dozvole, odmah se pokreće kada se telefon priključi na kabl.

Još nešto, probao sam kasnije još jednom da budem siguran da li sve to zaista radi ili ne i... opet nije htelo. Palo mi na pamet da prekinem bluetooth vezu i... momentalno sve opet proradilo (ranije nije pomoglo gašenje bluetootha, definitivno je trebao onaj "factory reset"). Ima i logike - šta će tu bluetooth veza kada je na kablu? Telefonu u tom slučaju ne treba takva veza jer sve radi preko kabla.

Treći put/treća provera, opet malo kasnije, isključen bluetooth pre toga - pokreće se momentalno. Čak se na Google Maps navigaciji pojavila podešena neka adresa koju sam dobio malo ranije na SMS i pita me hoću li tamo... :D

p.s. Promenite naslov ove teme na "Android Auto - Car Play"

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Android Auto

Post od lami » 18 Maj 2023, 23:01

Promeni kabl. Kod androida los ili predugacak kabl pravi problem.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto

Post od Martin Mystere » 18 Maj 2023, 23:06

Ja sam recimo u startu imao probleme sa svim brendiranim kablovima i onim koji su došli uz telefon jer AA sa njima nikako nije hteo da radi da bih naposletku kupio neki no name kabl u Pepku za 150 dinara i jedino je sa njim ostvarivana konekcija.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto

Post od Saša » 18 Maj 2023, 23:10

Imam 3 različita kabla i sa svima radi isto. Sve je ok sada. Onaj moj update mapa, aplikacija i svega što sam mogao da skinem je očigledno bio poremetio nešto u konekciji.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od noodles » 19 Maj 2023, 08:29

Ako se dobro sećam, kod mene mora bluetooth da bude uključen. Čak i kada ne uključim na tel, prilikom pokretanja AA, uključuje ga autom, ili mi kaže da će ga sam uklj :-)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 19 Maj 2023, 09:43

Kako pokrećete Android Auto na Android telefonima? Pretpostavljam da morate instalirati aplikaciju pa nju pokrećete? Ili se sve samo startuje kada bocnete kabl?

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 435
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Martin Mystere » 19 Maj 2023, 09:45

Na ovim novijim došao je preinstaliran i ne vidi se u Apps nego mora da se ide u settings/connected devices i tu se nalazi.

Inače sam se startuje - bar je kod mene bilo tako.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Android Auto/Car Play

Post od Saša » 19 Maj 2023, 10:04

Na mom bivšem S9 Plus se isto Android Auto sam pokrenuo kada je prvi put povezan na kabl u autu. Car Play je takođe već deo iOS-a i ne mora se ništa instalirati niti pokretati, samo bocneš kabal (ako si ranije dao sve dozvole). A isključivanje bluetootha pre korišćenja Car Play-a je meni sada vrlo zgodna stvar jer se bez toga neće pokrenuti a to je odlično ako recimo želim samo da punim telefon u vožnji... A bluetooth mi i ne treba jer audio vezu imam i kablom.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19348
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Android Auto/Car Play

Post od Heinz » 19 Maj 2023, 10:16

Nemaš aj voč?

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Android Auto/Car Play

Post od lami » 19 Maj 2023, 10:18

Malo je to lose reseno, jer valjda trebas bez problema da ulazis u vozilo i sve samo da se poveze. Sta ako imas bezicne slusalice ili recimo menjas kola, pa u sluzbenom nemas AA, vec samo handsfree.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Android Auto/Car Play

Post od Saša » 19 Maj 2023, 12:04

Sve što mi najčešće treba se i poveže samo bluetoothom. Car Play retko koristim jer mi i fabrička navigacija u autu odlično radi. Kad mi baš treba Car Play bocnem kabal i to je to. I u službenim automobilima mi je svuda podešen bluetooth i isto imam uglavnom fabričke navigacije tako da i tamo ništa ne radim i to je to. Sluške ne koristim nikada u autu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Android Auto/Car Play

Post od lami » 19 Maj 2023, 12:18

Nisi nas shvatio, poenta je da bi trebalo kad se pojavis u prostoriji, autu... gde imas zapamcene BT uredjaje, ne ukljucujes/iskljucujes BT, vec da sve ide automatski, ali tebi ne smeta, tako da sve OK.

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Android Auto/Car Play

Post od Saša » 19 Maj 2023, 14:34

I jeste tako, ne diram ništa, uđem u auto i vozim, sve se samo poveže. Car Play mi nije bežični i tu jednostavno mora biti povezivanja kablom, pri čemu se gasi bluetooth na telefonu i to je sve. I to samo tada i u tom slučaju i nikad/nigde više. Kada raskačim kabl i sledeći put ponovo uđem u auto sve se opet poveže automatski. Ne vidim tu ništa problematično. Pogotovo što Car Play koristim baš retko ali eto neka ga, bolje da i to radi kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Android Auto/Car Play

Post od noodles » 19 Maj 2023, 17:34

Saša je napisao:
19 Maj 2023, 09:43
Kako pokrećete Android Auto na Android telefonima? Pretpostavljam da morate instalirati aplikaciju pa nju pokrećete? Ili se sve samo startuje kada bocnete kabl?
Na android tel to nije klasična aplikacija da može kao i svaka druga da se pokrene :)
Naravno, mora da se instalira sa plej stora. Ulazi se (samo) u podešavanja preko "Settings/Advanced features/Android Auto".
Ima dosta korisnih opcija za uključ/isključ, kao i "developer options", možda za neki test određenih (naprednih) funkcija.
Ovako je barem kod mene na S10+ i androidom 12.
Ovako na tel se može pokrenuti samo dok nije povezan sa autom, posle povezivanja nije moguće.
Kada uđem u auto sa ukljuć. bluetooth-om na tel, na ekranu tel. mi se pojavljuje da je dostupan AA i da treba da povežem kabl da bi ga koristio :)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Odgovori