Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Misha » 14 Jul 2012, 23:04

Moja prva pomoc je Galenikina i mislim da je slicne velicine kao ova sa slike (nisam merio ali mi tako deluje). ;)
Ja cu svakako kupiti ovu mrezicu jer imam puno sitnica koje bih rado u nju stavio. :doubleup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Texonja » 14 Jul 2012, 23:05

Nisam nikad imao krovni nosac, ali sam prilicno ubedjen da auto trosi znatno vise sa njim kada aerodinamika dodje u igru, dakle preko 80km/h. Primer:

- 320d limuzina na 80 km/h trosi 4.5 lit , X3 sa identicnim motorom trosi 5.5 lit jer je tezi i ima xdrive. Dakle, litar vise ili oko 20%.
- 320d limuzina na 140 km/h trosi 6 lit, X3 sa identicnim motorom jebenih 9.5 lit, samo zbog toga sto ima losiju aerodinamiku 3.5 litra vise iliti 58% vise! :uf:

Kofer kvari aerodinamiku sigurno i mora auto trositi vise. Po gradu se sigurno ne oseti, kao i na brzinama do 80km/h, ali preko toga sto brze ides to ce procentualno vise da trosi u odnosu na bez kofera.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Sloba » 14 Jul 2012, 23:07

misha je napisao:Moja prva pomoc je Galenikina i mislim da je slicne velicine kao ova sa slike (nisam merio ali mi tako deluje). ;)
Ja cu svakako kupiti ovu mrezicu jer imam puno sitnica koje bih rado u nju stavio. :doubleup:
Sudeći po udubljenju tapacirunga u koju se ova prva pomoć sa slike ušuškala, a čije dimenzije su mi poznate... nisam optimista. Tolika je naša motoraška prva pomoć, a ove u plastičnim kutijama za kola, kakvu i ja imam, su dosta veće. Zato i hoću da vidim može li stati jer mi samo za to i treba.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Xepoj87 » 15 Jul 2012, 04:48

Texonja je napisao:Nisam nikad imao krovni nosac, ali sam prilicno ubedjen da auto trosi znatno vise sa njim kada aerodinamika dodje u igru, dakle preko 80km/h. Primer:

- 320d limuzina na 80 km/h trosi 4.5 lit , X3 sa identicnim motorom trosi 5.5 lit jer je tezi i ima xdrive. Dakle, litar vise ili oko 20%.
- 320d limuzina na 140 km/h trosi 6 lit, X3 sa identicnim motorom jebenih 9.5 lit, samo zbog toga sto ima losiju aerodinamiku 3.5 litra vise iliti 58% vise! :uf:

Kofer kvari aerodinamiku sigurno i mora auto trositi vise. Po gradu se sigurno ne oseti, kao i na brzinama do 80km/h, ali preko toga sto brze ides to ce procentualno vise da trosi u odnosu na bez kofera.
Brate,9.5l na 140? Da ga ne pretera malo ti? :)
ML 280 CDI,3.0 V6 dizel trosi manje od toga...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Texonja » 15 Jul 2012, 10:34

Ako laze kazaljka za trenutnu potrosnju, lazem i ja. U svakom slucaju, mogu napraviti fotografiju sledeci put. Stavim na tempomat 140km/h i uslikam.
(a ne deluje da laze jer na 80km/h pokazuje 5.5 lit sto je tacno tako) , oba merenja sa ukljucenom klimom. Veliki retrovizori, visok auto, velik otpor, tj losa aerodinamika... :pravilnik:
Taj ML ima slicnu aerodinamiku, tj verovatno i losiju, ali opet ima V6 dizela kojem je to manji broj obrtaja i samim tim lakse.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dr Pavlovic
Postovi: 32
Pridružio se: 04 Mar 2012, 20:01
Garaža: Suzuki SX4, GS 4x4

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od dr Pavlovic » 15 Jul 2012, 14:00

Slobo: mrezica je sasvim OK velicine. evo kako izgleda to kod mene. ubacio sam PP i jednu flasicu za vodu (o.5 l )
Prikačeni fajlovi
M1.jpg
M1.jpg (56.41 KiB) Pogledano 2238 puta

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Sloba » 15 Jul 2012, 14:05

Hvala ti na brzom odgovoru. Biće da svi imate mala i meka pakovanja PP.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Misha » 15 Jul 2012, 14:09

Dr.Pavlovicu mrezicu ste kupili u Euro Sumaru ? Koliko ste cekali na isporuku ?

Slobo vidis da sam bio u pravu,staje Galenikina PP. :D
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
dr Pavlovic
Postovi: 32
Pridružio se: 04 Mar 2012, 20:01
Garaža: Suzuki SX4, GS 4x4

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od dr Pavlovic » 15 Jul 2012, 14:12

@misha: mrezicu sam kupio u Beta Motors (Novi Sad) gde sam i kupio auto. cekao sam oko 15-ak dana da mi stigne. ali ja sam narucio mrezicu i nosace. mozda samo mrezica stize brze ?

@Sloba: pa kakvu ti to PP imas ? sve PP sto sam vidjao su ovog formata .

Inace, krovne nosace sam imao sam 1 dan, i skinuo ih.

naime, vec preko 80 km/h se cuje brujanje vazduha, sto me malo nervira, a obzirom da skoro svaki dan vozim auto-putem i idem preko 80 km/h, ne prija mi bas da to slusam svo vreme :) ..da, imam radio/cd. slusam i muziku, ali mi smeta malo taj brooom od nosaca.

pozdrav i hvala svima na diskusiji

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Sloba » 15 Jul 2012, 14:16

Lepo, samo ja nemam Galeniku već onu slovenačku u velikoj tvrdoj kutiji. Mada, mogu tu držati adapter za auto-gas, ako ne stane PP.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Misha » 15 Jul 2012, 14:17

dr Pavlovic je napisao:@misha: mrezicu sam kupio u Beta Motors (Novi Sad) gde sam i kupio auto. cekao sam oko 15-ak dana da mi stigne. ali ja sam narucio mrezicu i nosace. mozda samo mrezica stize brze ?
Hvala,istu informaciju sam dobio u Sumaru. 15 dana je rok isporuke,bar sto se tice dodatne opreme.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Da li krovni nosači povećavaju potrošnju

Post od Xepoj87 » 15 Jul 2012, 15:54

Sloba je napisao:Lepo, samo ja nemam Galeniku već onu slovenačku u velikoj tvrdoj kutiji. Mada, mogu tu držati adapter za auto-gas, ako ne stane PP.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Tu je i meni cale kupio,pa sam ja ceo sadrzaj prebacio u koznu Mercedesovu sto sam imao u automobilu :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori