Pedal Box

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Pedal Box

Post od Ogi » 08 Dec 2012, 19:54

Pretpostavljam da mnogi znaju da se nasa braca Hellboy i Zaxspeed bave prodajom spravice koja se zove PEDAL BOX (koliko sam upoznat, jedini u Srbiji to rade, uvoze iz Nemacke).

Pre neki dan zove me kolega i posto zna da volim automobile itd. pita me sta mislim o cipovanju benzinca. On vozi Megan 1.6, kaze treba mu malo snage pri nizim obrtajima, malo jace ubrzanje itd. Rek'o sto se cipovanja tice, ne razumem se nesto specijalno ali mislim da nema mnogo smisla cipovati benzinca, ne znam ni koliko se dobija, ni koliko je stetno za motor, ako ti se ne svidja moras opet da vracas staru mapu... i ja se setih njih dvojice, odmah ih spojim, dogovore se za pola sata, posalju mu to cudo u Uzice, ovaj namontira za 1 minut kod nekog prijatelja elektricara, sedne da proba i... odusevi se!! Zovem ga svaki dan od tada da ga pitam za utiske i uvek mi kaze - to je upravo ono sto sam trazio ! Ali taj ton iznenadjena kada je to rekao, neprocenjivo, ni sam nije verovao, nikada nije ni cuo za to pre nego sto sam mu ja rekao. A meni milo sto sam mu resio problem jednim pozivom, uslovno receno. I napravio posao dvojici nasih. :) Danas mi pise, imao je problem da izadje u 3-oj na uzbrdicama, sada kaze vuce samo tako... "takmicio" se sa nekim ortakom u polasku iz mesta, kaze auto leti... ja se odmah primio...

Ima 3 moda, EKO, sport i sport + pa posto je on iz Uzica, isao do Zlatibora da ga isproba, ukljucio sport + i u nekom momentu je, kaze, morao da iskljuci, malo se ukakio. :D Mene posebno zanima EKO mod koji regulise voznju po gradu, gde ja najvise vozim.

Da li je ovo resenje za nas koji vozimo male atmo benzince ?

Molio bih pomenutu gospodu da se ukljuce i da malo prodiskutujemo o ovome... ne bih da se ovo shvati kao reklama, pisao bih o ovome i da ovo prodaje bilo ko drugi, ovo je novitet na trzistu kod nas a vidim da niko nije pisao o tome a ocigledno je veoma, veoma zanimljiv proizvod.

Ono sto mene u citavoj prici najvise interesuje je - da li je ovo i koliko stetno za motor. Jer, koliko sam shvatio (tek cu sada da odem na sajt da malo proucim) ovo radi tako sto preko senzora gasa daje drugaciju sliku od realne tako sto pri odredjenom pritisku na papucicu, motor ne radi na koliko je "setovan" nego na vecem broju obrtaja. Da li utice na potrosnju ? U EKO modu bi trebalo cak i da smanji.

Sta vi mislite o ovome?

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Pedal Box

Post od djiuliju » 08 Dec 2012, 20:04

Jel kaze nesto za potrosnju? Koliko je platio to?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ogi » 08 Dec 2012, 20:09

Ovo je zvanican sajt:

http://www.pedalbox.com/en/

Za potrosnju mi jos uvek nista nije rekao, otisao je kolima u Austriju pre neki dan, pitacu ga kada se vrati kakvi su mu utisci...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pedal Box

Post od nidza » 08 Dec 2012, 21:43

Princip rada je inferiorniji od remapiranja, zar ne? Ako remapiranje ima malo smisla na benzincu, ovo čudo ima još manje. Ali, ako samo vara subjektivni utisak, tako što daje više gasa nego što stiskaš, onda je tek to šarena laža.

Ne verujem da je rizično po benzinca, jer je dobit svakako mala - možda obogaćuje malo smešu, jer više vazduha ne može da mu ubaci (za razliku od turbaka). Može možda da se igra sa paljenjem, a to onda ne valja. Kod turbo motora može biti rizično igranje sa tim stvarima.

Tapatalk

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Pedal Box

Post od sebekkg » 08 Dec 2012, 22:01

:plusone: ne moze on na atmobenzincu da napravi cudo, kada sam chiptuning, ne daje vise od 10ks, i opet se ne oseca neki boljitak, osim mozda na max brzini. ovo je po mom misljenju neka jebada paljenja, i smese, i moze dobrano da pokrndasi svasta. a te varijate, aj probaj pa ako ti ne bude onda ce vratimo. ljudi taj dunsterluk ne sme postojati na takvoj trgovini, a nisu to patike, ili kao da se kupuju gace ili pantalone na pijacu, pa ako ne bude to to, vrati. :kuku:
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ogi » 08 Dec 2012, 22:10

Ovo se kaci samo na senzor gasa, ne znam kako bi to uticalo na smesu, paljenje itd. ??

A princip "kupis pa ako ti se ne dopadne vratis za 15 dana a mi ti vratimo pare" po meni je fantastican i kamo srece da on vazi i u mnogim drugim trgovinama.

Ja sam vam preneo iskustva coveka koji je to stavio na svoj 1.6 benzinac a nadam se da cu uskoro imati priliku i sam da probam.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pedal Box

Post od nikaragva » 08 Dec 2012, 22:51

Da li uopste ima smisla cipovati nesto sto nema turbinu, da li se time ista dobija?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ogi » 08 Dec 2012, 23:01

Ovo nije cip. Da li si pogledao sajt ?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pedal Box

Post od nikaragva » 08 Dec 2012, 23:22

Pa dobro, meni je kao i svakom drugom balkancu cipovanje sve sto ima veze sa modernim budzenjima automobila u pravcu da oni bolje idu i/ili manje trose.
Pa citao sam sajt i koliko ja vidim taj pedal to the medal ti za tvoj mali pritisak pedale pretvara kao da si je malo jace stisnuo. Iako ima odgovor na ovo moje pitanje na sajtu, ne vidim poentu toga i kako to moze preko senzora pritiska pedale ili ti potenciometra da ucini da auto ide bolje.
Mislim da to samo utice na sujetu vozaca, da kao on malo pritisne pedalu, a auto odskace :)
Meni je to samo razlicit put do iste stvari.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 08 Dec 2012, 23:30

Retko vidjena budalastina.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Kuzmanovic » 08 Dec 2012, 23:39

Ovde, i u narednim postovima je Hell objasnio kako radi pedalbox. Ko nije procitao, neka procita.

viewtopic.php?f=2&t=851&p=95421&hilit=p ... uls#p95421

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 08 Dec 2012, 23:44

Nista nije objasnio, kao sto ni na njihovom sajtu nista nije objasnjeno, cak ni sta bi trebalo da se dobije nisu znali da objasne, koristili su na par mesta recenice bez objekta...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pedal Box

Post od trojanac » 08 Dec 2012, 23:47

Ja se ne bi složio da je budalaština, kad očigledno radi posao, bar po ovome što je Ogi napisao. E sad, da li i koliko može negativno uticati, to je već za diskusiju, ali nisam iz te struke i ne razumem se da bi mogao tvrditi nešto.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pedal Box

Post od nikaragva » 09 Dec 2012, 00:12

Pa zar npr. jedan mercedes nije znao kako da resi turbo rupu godinama, dok neko nije izmislio neko parce elektronike :)
Ne znam kakav impuls ta sprava moze da ubrza. Elektricni signali kroz elektricnu mrezu automobila prakticno "putuju" brzinom svetlosti, a ako ih on ubrzava to dovodi do obaranja nekih teorija ... hm :)
Ono sto ja mislim jeste da ta sprava tvojih 5% pretvara u 20% i to je to. 0% ce uvek biti 0% i 100% ce uvek biti 100%. A izmedju toga se krecu razlicitim putem sa i bez pedal box-a.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ji 4Tze » 09 Dec 2012, 00:27

Ako nalepe par dupeta na slike proizvoda onda tek ide još bolje :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori