Pedal Box

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Xepoj87 » 27 Apr 2013, 20:32

Hahahhahahahahhahahaha,covek je pobedio :rofl:

I ja imam patike za bolje ubrzanje... Kada obucem moje Paccioti,bolje mi ubrzava auto nego u ostalim patikama...
Ako mi ne verujete,napravicu snimak ;) Isto pouzdan kao ova 2 snimka pre 2 strane :D

Decko prica neke stvari koje se kose sa svakom logikom racionalnog razmisljanja, da ne uplicemo zakone fizike,sto znaci da covek ne treba biti ni preterano obrazovan da bi skapirao nelogicnost ovih tvrdnji :D
Osecam da mi je IQ opao za 20 samo ucestvovanjem u ovoj "raspravi" :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 28 Apr 2013, 00:45

grujicd je napisao:Ja bi pre probao PowerButton, jednom kad Laki javi da je gotov :kezo:

U ebem ti, dobro si me podsetio, potpuno sam zaboravio na to! Bacam se na development.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od ftj » 28 Apr 2013, 01:04

Dosta sportskih motora ima opciju da se pojača odziv gasa bez ikakvog menjanja snage ili bilo čega, isto je i recimo sa bmw e92 m3 a pretpostavljam da ima na još nekim kolima. To je super stvar za vožnju na stazi ali ovako u nekim totalno civilnim varijantama i nema mnogo poente.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ogi » 01 Maj 2013, 19:47

Evo koje je moje tumacenje ove sprave, proucavao sam malo ove snimke i isprobavao gas kod mene na autu i gledao obrtaljku... kada pritisnem gas do daske, obrtaljka sporije povecava obrtaje nego sto ja potopim gas, dakle brzina podizanja obrtaja nije jednaka brzini potapanja gasa... pogledajte Milosev drugi klip... on cim dotakne gas obrtaljka ode na preko 4k sto nogom nije moguce uciniti tako brzo... e u tome je stvar... nista ovo ne dodaje konje niti sta ti ja znam vec omogucava dostizanje visih obrtaja za krace vreme... nadam se da ovo pije vodu, da li je ovo tehnicki moguce? Ovo je jedino objasnjenje.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 01 Maj 2013, 19:50

Znas Ogi, ti mene stalno prozivas kako ja pricam da je ovo besmisleno jer vozim BMW, veruj mi da sigurno ne bih vozio BMW kada bih tako bacao pare na ove gluposti...
Ovo sto si objasnio je opet besmisleno, ali nema sanse da pocnem da objasnjavam zasto..

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Pedal Box

Post od djiuliju » 01 Maj 2013, 19:51

Kad pritisnes gas, obrtaljka sporo raste jer motor nema dovoljno snage i obrtnog momenta da brze savlada sve otpore koji postoje (otpor vazduha, kotrljanja itd)

Dalje zakljuci sam sta je potrebno da obrtaji brze rastu, jer tockovi nisu u vazduhu

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 01 Maj 2013, 19:57

Nego da vam objasnim o cemu se radi:


viewtopic.php?f=2&t=1066&start=105

Evo ovde je Codemaker tvrdio da mu auto bolje ubrzava kad to radi preko tempomata nego preko papucice gasa. Na kraju kada je izmerio ispalo je da to nije ni najmanje tacno.
E sada, to resume dugme na tempomatu je nista drugo nego moje patentirano "Power Button". Samim tim Code je dokazao da moj pronalazak radi i da se zaista dobija bolji subjektivni utisak ubrzanja :) E sad power button je onda ipak zanimljiv samo vozacima kola koja nemaju tempomat...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Ogi » 01 Maj 2013, 20:01

Ma ne prozivam ja tebe sto ti vozis BMW radi njega nego kako da ti objasnim :) plasim se da nisi u fazonu da potcenjujes druge koji voze slabije automobile jer realno nasa kola su smejurija u odnosu na tvoj, je li tako.. i onda nekada imam utisak da potcenjujes napore nekoga ko nema para za BMW vec pokusava da od svog auta napravi nesto... izvini ako sam stekao pogresan utisak, nisam u fazonu da se svadjam sa bilo kim, dakle peace !! :pivo:

Ako je ovo sto sam objasnio besmisleno onda OK, ne kazem, zato sam i pitao DA LI PIJE VODU jer ne razumem tehnicki princip rada, elektroniku itd. U svakom slucaju, ja nemam objasnjenje, ono sto znam je da Milos i moj kolega su ajde da ne kazem odusevljeni ali u najmanju ruku zadovoljni. U najmanju ruku ! Obojica imaju Megan 1.6. Dakle, postoje 2 varijante:

- obojica lazu
- u pitanju je auto sugestija

Prema vasem misljenju, ne postoji nista sto bi ova sprava mogla da radi, dakle nema trece.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Pedal Box

Post od Laki021 » 01 Maj 2013, 20:09

Tako je, nesto od ta dva je.
A meni ne pada napamet da potcenjujem nekoga jer vozi losiji auto od moga. Ako cemo iskreno moj auto trenutno vredi oko 8000e, sto ga ne cini bas nekim posebnim i skupim autom...

A ovo za pedal box vam dobronamerno kazem jer nisu male pare da bi ih bacili.


Procitaj Codemaker-ov topic.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21091
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pedal Box

Post od nidza » 01 Maj 2013, 20:29

Niko ne laže, u pitanju je placebo.

U prevodu: poslušajte Lakija i potrošite te pare na nešto korisnije, alkohol i cigarete recimo...

Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od Xepoj87 » 01 Maj 2013, 20:36

Upravo tako...
Ako neko ne ume sam brzo da stisne gas do kraja(u pitanju mogu biti razlike u delicima sekunde),ne znam sta da mu kazem...
Zasto bi sebi oduzeli finu nivelaciju gasa skracivanjem hoda pedale gasa,a upravo to ovaj uredjaj radi?
To jest,ja cenim da on samo na 70% polozaja papucice gasa sada daje pun gas,kao da je papucica pritisnuta 100%,sto znaci da em 30% stiskate pedalu bzvz,em gubite preciznije nivelisanje gasa koje imate sa duzim hodom...
Da vozite Rally,pa da stalno cepate gas,kocnica,medjugas u delicima sekunde,pa da razumem... Ovako je bzvz.
Pitanje je koliko i tako stalno naglije dodavanje gasa steti motoru...

Da brze auto povecava obrtaje van lera,morao bi i bolje da ubrzava.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Pedal Box

Post od Uroš S. » 01 Maj 2013, 20:41

Ogi to što u leru ne povećava obrtaljka obrtaje u istom trenutku kada ti potopiš gas je u velikoj meri do elektronike, da je sajla u pitanju instant bi skakala kazaljka.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21091
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Pedal Box

Post od nidza » 01 Maj 2013, 20:52

Potpuno je nebitno ako se ne odražava na realnost. Ja volim da je gas što dublji, da mogu da doziram. Mrzim kola kojima je sav gas pri vrhu, a posle džabe stiskaš.

Istu takvu i kočnicu volim, tj ako je samo liznem da malo koči, a ako hoću da kopa da je stisnem sa 50 kila barem. Odlepim kada poljubim šoferku na svako pipanje papučice. Zato volim Alfu.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pedal Box

Post od Sloba » 01 Maj 2013, 21:01

To kada kočnica odmah zalepi većina vozača doživljava kao dobre i "ubedljive" kočnice, iako se radi o, za moj ukus, prenaglašenoj servo asistenciji, ne o boljim kočnicama. I ja više volim kada je za kočenje potreban nešto jači pristisak.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pedal Box

Post od ftj » 01 Maj 2013, 21:19

Ukoliko pedalbox nigde ne tvrdi da pojačava snagu motora ne vidim zašto bi se sad govorilo da to ne treba da se kupuje. Ko hoće da ima bolji odziv na papučicu gasa, samo napred, naše je eventualno da objasnimo da to ima ili nema mnogo smisla a ko šta voli.

Odgovori