Problem sa muzikom

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
igorzett
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Jan 2013, 18:29
Lokacija: Kovin

Problem sa muzikom

Post od igorzett » 02 Jan 2013, 18:40

Od pre par dana kad ukljucim player grune neki piskav zvuk iz svih zvucnika i pojacalo ukljuci zastitu... Ranije se cuo slican zvuk kad ukljucim ali mnogo slabije... Sad se jace cuje i nece da radi nista. Imam pojacalo preko koga sve ide, woofer ima 900w i nakacen je na bridge a visokotonci i basovi su nakaceni na skretnice preko pojacala takodje. Imam i kondenzator od 1F. Ozvucenje je radilo u proslom autu super 3 godine i nikad mi se nije cuo taj zvuk kad ga ukljucim. Za novi auto sam morao da kupim drugi player i u pocetku se nije culo nista kad ga ukljucim, ali od letos je poceo taj zvuk da se cuje. Nekad kad se cuje slabije, pojacalo ne ukljuci zastitu i sve radi normalno, ali cim cujem da je zvuk jaci kad ga ukljucim, odmah znam da nece da radi... + i - za player sam izvukao direktno sa akumulatora. Deluje mi da je problem sa playerom, kao da da neki los signal preko cinceva pojacalu pa ono ukljuci zastitu... Nemam nikog ko ima player sa 4 izlaza za pojacalo da bih mogao da probam. Pojacalo se ukljucuje preko remote (ona plava zica na playeru). Juce sam ukljucio player, nije se cuo pomenuti zvuk i sat ipo je radilo bez problema... Pomagajte ako znate...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa muzikom

Post od trojanac » 04 Jan 2013, 08:43

Ja bi potražio nekog dobrog električara.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Problem sa muzikom

Post od McGruja » 04 Jan 2013, 09:07

Proveri zice od zvucnika do pojacala, moguce je da negde dodiruju masu

TT Post

igorzett
Postovi: 5
Pridružio se: 02 Jan 2013, 18:29
Lokacija: Kovin

Re: Problem sa muzikom

Post od igorzett » 04 Jan 2013, 10:33

Elektricara u Kovinu nema za te stvari... A nece ni da se cimaju za takve stvari, vec pitao... Probacu kad se malo smiri vetar da povadim cinceve iz pojacala pa da aonda uklkjucim player, da vidim da li ce da upali zastitu pojacalo... A sto se tice zica od zvucnika, ako opet skinem lajsne sa pragova, više ih niko ne vrati... :D Jedva da je jedna zabica ostala na lajsni jer je zesce za'eban sistem za skidanje... Meni sve deluje da ta remote zica pravi problem, odnosno player preko nje...

Odgovori