Reparacija/poliranje farova

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od member » 25 Jul 2022, 13:19

Pasta Vademecum herbanešto, i četkica za cipele (neupotrebljavana!) .

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od Gazu » 25 Jul 2022, 13:41

member je napisao:Pasta Vademecum herbanešto, i četkica za cipele (neupotrebljavana!) .
To, da se malo i ja poigram jednom u ladovini.SlikaSlika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od BigMazzy » 25 Jul 2022, 15:43

Gazu je napisao:
member je napisao:Pročitao sam zadnjih nekoliko postova i jutros iz zajebancije istrljao jedan far sa pastom za zube ,možda 2-3 minuta, i stvarno radi posao. Vidi se razlika. Svaka čast za ideju.
A to si uzeo pastu za zube i običnu meku krpu samo, pa trljanje? Bez ovih šmirgli?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Šmirgle samo malo postoje duboki risevi ili kad je baš zapušten far do te mere da je skroz požutela plastika istog.

Korisnikov avatar
Palić
Postovi: 131
Pridružio se: 02 Sep 2017, 20:12
Garaža: Mercedes C35 Amg
Lokacija: Zagreb-Dubrava

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od Palić » 05 Avg 2022, 00:36

OMP je napisao:
24 Jul 2022, 10:07
Palić je napisao:
24 Jul 2022, 00:45

tesko ces spasiti far sa 3 razlicite gradacije brusnog papira, to su onda stvarno jako malo osteceni farovi

3 vrse posao ako je manje matiran kakvi meni inace dolaze (ne bavim se ovim profi nego radim na automobilima koje uvozim i ponekom drugaru, komsiji i sl.) tako da se nisam sretao sa bas bas losim farovima, najgore sto sam radio je bilo granulacija 500
sreca tvoja, meni dolaze bas ubijeni. ovo sam radio nekidan
Slika

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8032
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od OMP » 05 Avg 2022, 08:05

mene bi sad vise nerviralo ovo trunje sto je ostalo u faru a koje se nije toliko videlo dok je bio zamucen :D

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od programer » 11 Jul 2023, 22:36

Imate li preporuku za neki uv otporan sprej da se zaštite farovi od sunca?

Uzeo sam u uradi sam pentico transparentni sprej, međutim tek kad sam probao primetim da je nažalost mat... Srećom nisam na faru probao. Hoću nekim sprejem da pređem to, da ne moram ponovo da šmirglam za par meseci.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od carov2 » 12 Jul 2023, 07:10

Ovo su meni preporučili, ali nije jeftino, a vrlo malo ti treba.
Možda da odeš kod nekoga ko se bavi poliranjem, a koristi ovo, pa da ti zaštiti.

https://gyeon.co/product/trim/

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od pedja » 12 Jul 2023, 07:23

Imaš ovo, može da se kupi na kesicu (290,00rsd).
Nije sprej, ali ajde sad.Slika

TapaT


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od carov2 » 12 Jul 2023, 10:41

To je još bolje...

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8032
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od OMP » 12 Jul 2023, 10:52

ja sam skoro stavio ovaj sonax na farove, primecuje se pri pranju kako se voda lakse sliva i onako je mazno pod rukom e sad da li i koliko stiti od UV upitno je, kako sam negde cuo ili procitao godinu dana nema vajde ali nekih 6 meseci je ok mada je jeftino i pretekne ti dosta pa mozes kroz 6 mes opet da namazes, od jedne kesice imas sigurno 3 auta da odradis, ja sam kod mene i stopke mazao.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od programer » 12 Jul 2023, 11:42

Hvala momci! Ma neka traje i pola godine, za te pare je više nego ok. Baš se zeznuh sa ovim sprejem, jer videh da recimo chrisfix na yt stavlja sprej, ali covek očigledno ima sjajni tj. nije mat.

Doduše ne znam da li uopšte ima poente probati sa sprejom na farove, a bez ovog prajmera, da ne počne da se ljušti.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8032
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od OMP » 12 Jul 2023, 13:55

Ako mislis na providan lak da udaris i time stitis far onda ne mozes nikakvo sredstvo pre laka, nego se far osmirgla i pripremi kao za poliranje samo se umesto poliranja lakira a posle preko laka moze ovaj sonax, realno ako udaris lak to bi trebalo i najduze da stiti far jer i fabricki farovi uglavnom imaju svoj sloj laka ali treba kupiti kvalitetan lak (neki su cak koristili i keramicke lakove mada ne mora) i naneti ga pistoljem ovi u spreju nisu bas neki kvalitet, probao sam ih razne mada mogu da zavrse posao ali ja uvek biram pistolj kad je lakiranje u pitanju.
Moj burazer koji se bavi detilingom uopste vise ne polira farove (sem na insistiranje klijenta) vec samo lakira i to ozbiljne automobile radi.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od programer » 12 Jul 2023, 16:10

Plan mi je bio da išmirglam far, zatim polir pasta i na kraju par slojeva providnog laka u spreju, s tim što bih čekao da se dobro osuši između slojeva. Ovaj lak htedoh da uzmem https://uradi-sam.rs/nitro_150/sprej-p- ... 400ml.html

Međutim pošto mu je drugačija boca uživo, greškom uzmem transparentni plastik prajmer. Prsnuh sprej na plastičnu flašu i odmah videh da je mat sprej u pitanju, dakle zamagliće far, pa sam odustao od njega.

Nažalost ne znam nikoga da ima pištolj pa mi je ovo jedina varijanta.

Verovatno ću samo naneti ovaj sonax i odustati od spreja.

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od ljubitelj » 12 Jul 2023, 17:37

Prajmer i (završni) lak su sasvim razičite stvari, samo da primetim.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8032
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Reparacija/poliranje farova

Post od OMP » 12 Jul 2023, 18:30

Rekoh vec koji postupak ide, ne mozes da poliras far i preko da udaris lak jer to ne moze da drzi, nema za sta lak da se uhvati, oljuskace se na prvom pranju, on trazi matiranu povrsinu zato se sve pre farbanja mora prvo omatirati pa lakirati sem kad se nanese baza koja je sama po sebi podloga za lak ali to je druga prica.
Ako hoces da lakiras far onda ga dobro osmirglaj svim granulacijama redom koje idu kao za poliranje (pisano je o tome vec ovde) i onda odmah lakiras plastiku ali to ne mozes ovim lakovima tipa happy color, pentico i sl. koji nisu za te svrhe i nisu postojani vec mora kvalitetniji lak koji se profesionalno koristi za farbanje automobila a izbor je veliki i njih mogu da ti napune u bocu spreja ne mora pistolj samo sto se pistoljem to lepse uradi nego prejom ali dobro moze i ovo da zavrsi posao

Odgovori