THULE krovni koferi i nosači

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

THULE krovni koferi i nosači

Post od BAJKER » 03 Feb 2013, 01:04

Thule dobro poznata i renomirana firma koja je inspirisana potrebama savremenih vozaca. Pored dobrog aero-dizajna i robusnosti njihovi krovni koferi se odlikuju i kvalitetom izrade. Vec drugu sezonu posedujem Thule Pacific 100 krovni kofer sa aluminijumskim aero barovima i nosacima prilagodljivim za Zukija. Kofer je dimenzija 140x90x39 370 litara a namerno sam izabrao ovaj model koji je malo siri da bih mogao stvari veceg gabarita ubaciti u krovni kofer.

Slika

U praksi kofer se veoma lako montira, prvo je potrebno namontirati krovne nosace sa aero barom. U kompletu se dobije i alat za montazu (imbus i okasti kljuc)
Slika

Zatim se kofer postavi i pozicionira te se sa unutrasnje strane kofera postave 4 nosaca koji obuhvataju same aero barove, da bi se kofer fiksirao za barove na samim nosacima je mehanizam koji se rukom zavrce u smeru kazaljke na satu te se tako sa dve "stipaljke" obuhvataju oko barova.

Slika

Na http://www.thule.com mozete pogledati u konfiguratoru za vas auto koji nosac i krovni kofer bi bili naj idealniji.
Samom krovnom koferu se pristupa sa strane suvozacevih vrata (ovde se prevashodno mislilo na bezbednost onoga ko otvara kofer da se ne nadje pri tom na strani prometne ulice). Sam tovar se moze fiksirati i u samom koferu jer uz nosace koji fiksiraju kofer dolaze i dve trake sa mehanizmom za kopcanje.

Slika

U toku voznje zbog dobrog aero dizajna nije primecena pojacana buka od strane vetra pri brzinama od 100-120 km/h. Doduse ni sam auto nije bas tih pri vecim brzinama tako da se dodatna buka i ne primeti. Kod manjih brzina gotovo se uopste i ne oseti da se nesto ima na krovu. Sto se potrosnje tice ona jeste veca nego bez kofera, sto opet zavisi i od ceonog vetra, do 100km/h je oko 3-5 %.
Par puta sam vozio po kisi koja me je dobrim delom puta bukvalno zalivala, bojao sam se da ce voda pri tom uci u kofer ali na moje iznanadjenje to se nije desilo jer kofer dobro zaptiva.
Slike Zukija i krovnog kofera :D
Slika SlikaSlika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od trojanac » 05 Feb 2013, 09:45

Odlična tema Bajkeru. Bilo bi lepo da i ostali vlasnici Thule krovnih kofera i nosača napišu svoja iskustva.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od RobiNS » 05 Feb 2013, 10:34

Ja koristim THULE, mislim već jedno 4 godine (nosači, alu barovi - Ocean 100)
i zadovoljan sam.
Moraću samo da promenim nosače da bih ga i dalje koristio (na SX4)
Dopadaju mi se ti aero barovi - moji jesu alu ali nisu tako pljosnati....

Nema šanse da prokišnjava, lagan je i pouzdan, kad negde putujemo sav prtljag nam stane u njega...

Video sam na putovanjima da neke kofere vežu kaiševima ??? (nisam video marku kofera)
malo sam se zamislio - dal to treba tako ili su to neke jeftinije varijante...???

thule.jpg
ovo je na mom Getz-u
E, BAJKER - odlične su ti fotke.... (ja sam mislio da ja najbolje fotkam ;) )
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od BAJKER » 05 Feb 2013, 10:44

Pa ako ne moraš što bi dokuplivao nove barove samo zato što su ti ovi pljosnati lepši!?
Vidjao sam i ja da stavljaju gurtne i kajševe ali nisam video da je i jedan kofer bio Thule sa tim "dodacima" :kezo:
A za fotke, ma daleko sam ja od profi fotografa, ja sam samo fotografski amater sa boljim predznanjem o fotografiji :)
Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: THULE krovni koferi i nosači

Post od Sloba » 05 Feb 2013, 10:55

Treba proveriti može li se stariji tip barova kombinovati sa novim glavama namenjenim za uzdužne šine. Barovi nisu malo para pa bi bilo dobro ako se ne moraju menjati.

Četiri godine koristim Thule Ocean 80 i nosače sa aero barovima. Povećanje buke je zanemarljivo. Par puta sam na auto-putu čuo fijuk koji je očigledno bio povezan sa bočnim vetrom. Povećanje potrošnje goriva je neznatno na umerenim brzinama, hajde da kažemo pri vožnji po organičenjima. Nisam dodatno utvrđivao kofer, niti mislim da postoji potreba. Oni koji to rade, verovatno znaju zašto to rade. Ako kofer nije pretrpan i ako je teret utvrđen gurtnama unutar kofera, spoljne gurtne su višak. Sa koferom sam vozio i do 170 km/h, prosto se vremenom izgubi osećaj da se nešto vozi na krovu. Kofer je dobre izrade i to se vidi na svakom detalju. Pre kupovine sam pogledao i druge kofere (Cam, Hakr i sl.) i nije bilo dileme, pogotovo što sam ovaj dobio po super ceni.


SlikaSlikaSlika
SlikaSlika

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od BAJKER » 05 Feb 2013, 11:57

Sloba je napisao:Treba proveriti može li se stariji tip barova kombinovati sa novim glavama namenjenim za uzdužne šine. Barovi nisu malo para pa bi bilo dobro ako se ne moraju menjati.
Koliko sam vide na sajtu moze, moze da bira ima dva tipa glava koje moze da stavi na šine to su Rapid sistem 757 i 775 razlikuju se samo po visini, prvi su 7,7 cm visoki a drugi je 5,5.


Ako uzima sledece: tip glave tip barova
Rapid sistem 757 aero bar 861, wing bar 961
Rapid sistem 775 aero bar 869, wing bar 969

Rapid sistem 757 sa aero barom 861Slika

Rapid sistem 775 sa aero barom 869Slika

Rapid sistem 757 sa wing barom 961Slika

Rapid sistem 775 sa wing barom 969Slika
Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Misha » 05 Feb 2013, 12:21

Rapid sistem 757 sa wing barom 961Slika Takav je kod mene na SX4. :doubleup: Kazu mi momci iz Trinitija da odgovara i Zafiri.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od NexT » 05 Feb 2013, 12:50

Jel ste primetili da samo na SX4 kacite kofere? :D Jel toliko mali gepek? :mrgreen:

(sad ce mrak da me pojede)


Drugar ima najveci Thule kofer na Sciroccu, koji je mogao da stane. CIni mi se kao Bajkerov, ili tako nesto slicno. Zapravo izgleda extra s njim, a stvarno se ne povecava buka koliko sam ocekivao.
Najveci problem sa Thule, pored cene moze da bude gde ga drzati kada nije na kolima...

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od sasa lbg » 05 Feb 2013, 12:59

Zaista su lepi Thule nosaci nema dileme
Ja u poslednjih 7 godina neprekidno imam nosace na autu ali moram priznati najsrecniji bih bio da ih nemam :)

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od BAJKER » 05 Feb 2013, 13:05

NexT je napisao:Jel ste primetili da samo na SX4 kacite kofere? :D Jel toliko mali gepek? :mrgreen:

(sad ce mrak da me pojede)


Drugar ima najveci Thule kofer na Sciroccu, koji je mogao da stane. CIni mi se kao Bajkerov, ili tako nesto slicno. Zapravo izgleda extra s njim, a stvarno se ne povecava buka koliko sam ocekivao.
Najveci problem sa Thule, pored cene moze da bude gde ga drzati kada nije na kolima...
Nije toliko mali da ne moze da se stave stvari nego je samo pitanje koliko stvari imas viska koje poneses :mrgreen:
Moj nije najveci (kofer). Pa ima se gde, napravljena galerija u garazi pa moze iznad da stane i ne samo to nego i komplet guma itd.
Slika

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od AcaKayak » 05 Feb 2013, 15:17

Koristio sam mali milion krovnih nosaca i sa svima sam bio zadovoljniji nego s Thule-om.

Svi krovni nosaci koje sam koristio bili su prakticniji. Najsporije ga namestam od svih jer ima vise delova od ostalih. Jedini on mi se cuje kada vozim jer moraju sve rupe da se popunjavaju inace se cuje nenormalno pistanje vetra koje je kao da ti neko svira frulu na uvo non stop. Trazio sam po netu o ovome i treba da se zapuse svi otvori za sta jednostavno nema dovoljno materijala u paketu. Probao sam da ih prelepim trakom i osim sto izgleda odvratno, radi posao.

Najbolji nosaci koje sam imao bili su za A6. Najlaksa montaza i bez buke potpuno. Hiljade kilometara sam presao i sa nosacima na Sabu i Skodi, neke leve marke, najjeftinije moguce, takodje mnogo tise od thule-a. Inace thule koji imam je wingbar, ironija je sto sam ga i uzeo jer je "tih".

Evo slika M3 sa krovom, dodatkom za camac i camcem. Jedino sto valja su M3 i camac :D

http://statigr.am/p/375201724636353682_50426044

P.S. kvalitetni su i ti Thule zatezaci (kanapi).

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od RobiNS » 05 Feb 2013, 15:52

BAJKER je napisao:Pa ako ne moraš što bi dokuplivao nove barove samo zato što su ti ovi pljosnati lepši!?.
Napisao sam, - ostavio bih mom matorom da stavi na atosa kada nešto nosi - ako odgovaraju
inače u pravu si nema potrebe da menjam barove.
sasa lbg je napisao:Jel ste primetili da samo na SX4 kacite kofere? Jel toliko mali gepek?
He, he NexT - gotov si... :kezo:

vidi, nama ce čini da je praktičnije jednom - dva puta godišnje staviti KOFER, nego cele godine voziti PRAZAN GEPEK :kafa:
osim ako se ne baviš nekim poslom - pa ti možda alat zauzima gepek... ;) serviser bele tehnike i sl...

Kažem "čini nam se"

NexT - preživeo si ;)
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: THULE krovni koferi i nosači

Post od sasa lbg » 05 Feb 2013, 16:27

Velik gepek je zakon bilo da je prazan bili da je pun 8-)
ali krovni nosaci su takodje ekstra stvar jer od malog i slabo upotrebljivog auta naprave nesto .



HTC

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Misha » 05 Feb 2013, 16:33

Thule Ocean 100 sam kupio jesenas ali ga nisam jos koristio. Thule wing bar i thule rapid system 757 sam kupio odmah posle preuzimanja SX4,tako da sada imam komplet. Prvi test ce biti na leto,kada pored stvari za more ocekujem da stanu pokloni iz Ikee. :D Prosle godine je u Knapp kofer (460 l) stao radni sto za sina,mali stocic na tockice za dnevnu sobu i deciji sto sa 2 stolice iz Mamut kolekcije. :doubleup:



Slika

Slika

Slika

Slika


@sasalbg ja nemam potrebe za vecim gepekom,bar sto se tice svakodnevnih potreba. Veci gepek mi treba jednom - dva puta godisnje i tada mi Thule resava potrebu za prostorom. Zafiru su sam kupio zbog posla ali mi posluzi i privatno kada treba nesto kabasto da prevezem.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od sasa lbg » 05 Feb 2013, 16:37

misha je napisao:

@sasalbg ja nemam potrebe za vecim gepekom,bar sto se tice svakodnevnih potreba. Veci gepek mi treba jednom - dva puta godisnje i tada mi Thule resava potrebu za prostorom. Zafiru su sam kupio zbog posla ali mi posluzi i privatno kada treba nesto kabasto da prevezem.
Verujem ti :) nemam ni ja kupio sam prikolicu :sreckovic:

Ovi koferi izgledaju 10-ka :pivo:

Odgovori