THULE krovni koferi i nosači

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
vvb
Postovi: 8
Pridružio se: 25 Maj 2017, 18:12

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od vvb » 26 Maj 2017, 08:26

Ne kažem da su ponudili, samo kažem da nije nemoguće :) (dok smo tražili auto razni dileri su nudili razne "usluge" - tipa možete da uzmete ovaj auto bez parking senzora pa ćemo vam mi ugraditi after market a zadrzaćete garanciju. Srbija!)

Hvala probaću da ih kontaktiram još jednom, već sam i postavio pitanje koji su nosači u pitanju (poslali su mi ponudu) medjutim nisam još dobio odgovor.

Mislim da je nosivost Thule 75Kg po šapi ali je prepočena nosivost za ceo krov 100Kg, mi ćemo da nosimo kofer koji ne može više od 50kg, tako da to neće biti problem.

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Kabal » 26 Maj 2017, 08:39

Pa sigurno da Opel ne pravi svoje nosace nego mu npr Thule pravi. Ako su Thule nosaci jeftiniji od tih koje ti Opel nudi ja bi kupio Thule bez razmisljanja.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Delija » 26 Maj 2017, 10:25

dunx81 je napisao:Ne znam da li ima razlike i u nosivosti. Ovi fabricki sto sam uzeo nose 100kg dok ostali novi koje sam gledao u rangu od 7 do 12000din su do 60kg. Ali ako ce na njih ici samo kofer nebitno je.
Nebitno je svakako, jer 100 kg ne smes da stavis na krov.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

vvb
Postovi: 8
Pridružio se: 25 Maj 2017, 18:12

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od vvb » 26 Maj 2017, 11:59

Dosta su skuplji Thule čak 40%, doduše to su Wing. Čelični Thule su takođe skuplji, par hiljada. Nemam informaciju kakvi su fabrički, od kog materijala itd.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Day Walker » 26 Maj 2017, 15:38

Kabal je napisao:Pa sigurno da Opel ne pravi svoje nosace nego mu npr Thule pravi. Ako su Thule nosaci jeftiniji od tih koje ti Opel nudi ja bi kupio Thule bez razmisljanja.
Inace je poznato da fabrike sve prave za svoja vozila, nemaju dobavljace? :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Kabal » 26 Maj 2017, 19:42

Ali tvoja tvdnja da obavezno uzme fabricke nosace umesto npr Thule mi ne pije vodu, u najmanju ruku je isti kvalitet.


Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Vladapetr » 26 Maj 2017, 19:48

Kad sam kupio C-Max, na njemu su bili oridjidji fabrički nosači jer je prodavac izgubio ključ pa nije mogao da ih skine i zalivadi :) nakon nekog vremena odem u Zemun kod ključara Ristića, da vidim može li da napravi kopiju.
Pogledao nosače na sekund, viknuo nekom liku u radnji da mu ponese Thule kutiju i iz nje probao par ključeva dok nije ubo onaj koji odgovara mojim nosačima :) rekao mi je i tačno koji je model Thule-a u pitanju, imam negde zapisano.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od ljubitelj » 26 Maj 2017, 20:25

Day Walker je napisao:Sto sam na obuci imao prezentaciju o fabrickim i aftermarket nosacima kofera.... ostao sam u soku!
Nisam znao da losi krovni nosaci pri naglim kocenjima ili udesu mogu bukvalno iseci krov kao konzervu...



Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, postije bitne razlike.
Thule se testira kod Volvoa, i radi po njegovim bezbednosnim specifikacijama dosta dugo. Mislim da je negde od sredine 70tih sastavni deo internog volvo kres testa i ponasanje Volvo (citati Thule) kompletnog sistema od nosaca do kofera, drzaca za surf daske, bicikle itd.
U katalozima i press materijalima za model 240 se pominju bas Thule nosaci kako su prosli testove sigurnosti pri 100kg nosivosti posto je to standard dozvoljenog opterecena krova kod Volvoa.

Thule je sinonim za OEM krovne nosace, mnogi ih uzimaju i dalje prodaju pod svojim brendom.

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Igor » 26 Maj 2017, 23:36

Imam ja za Astru Opel nosace.. Odlicni su, wingbar, nema sta.. Thule je skuplji jer se uzima svaki deo posebno, pa kasnije kad se promeni auto, ostaju ti EdgeBar a menjas samo adaptere.. Ja sam hteo Thule, pa sam naisao na orginal za dosta povoljniju cenu (100 eur).

vvb
Postovi: 8
Pridružio se: 25 Maj 2017, 18:12

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od vvb » 29 Maj 2017, 20:40

Ipak smo se odlucili za Wingbar 753/961 deluje kao prakticnija opcija, mozda ih i ostavimo na krovu. Kofer Ocean 780 pase bas kako treba.
Prodavac je ispao super, neki od vas ce prepoznati koji su po slikama, tako da nema potrebe da ih reklamiram. Doveli su majstora iz Thule Srbija koji je montirao (bio je to kratak kurs za mene a i za njihove majstore :))

Hvala jos jednom na savetima!

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od grujicd » 29 Maj 2017, 21:22

Lepo. Sad u gepek hoklica za lakši pristup :D

vvb
Postovi: 8
Pridružio se: 25 Maj 2017, 18:12

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od vvb » 29 Maj 2017, 21:35

Hahaha treba ce :) Inace bitna informacija ovaj kofer ne moze da montira jedna osoba jer se otvara samo na jednu stranu pa je pristup daljoj strani da se uvuce nosac koji obuhvata bar nemoguc osim ako nemate veoma dugacke i tanke ruke :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Vladapetr » 29 Maj 2017, 21:39

A da ga montiraš na zemlji? Ja moj tako sklapam, dole namontiram kofer na nosače i onda sve skupa dignem i zašrafim za krov.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od trojanac » 29 Maj 2017, 21:43

Taman je legao. Dobra kombinacija.
Posetite www.garaza.rs !

vvb
Postovi: 8
Pridružio se: 25 Maj 2017, 18:12

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od vvb » 29 Maj 2017, 21:59

Da baš je lego. Zaboravljam detalje pa ovako iz rata: buke ima, probali smo 100km na autoputu, više je to jače strujanje vazduha kao da duva frontalni vetar (jači vetar :)). Nema onog neprijatnog zvižidanja dok ubrzavaš od 0, valjda su zatvorene sve rupe. Ali buka nije problem beba je pravi toliko da smo navikli da vozimo pod pritiskom :)

Što se tiče montaže dobra ideja za montažu na zemlji, mada za sada smo ostavili nosače, čisto da vidimo kako se ponašaju a i put je relativno blizu. Posao druge osobe pri montaži je stvarno lak, potrebno je samo da provuče i pridrži nosač dok ga uhvati štipaljka.

Odgovori