THULE krovni koferi i nosači

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4186
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od carov2 » 03 Jul 2023, 16:41

Ja bih ti ovako savetovao, kupi onu foliju sa linka iznad i budi spreman nekada da odeš da ti ispoliraju to gore.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3176
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Dare4x4 » 03 Jul 2023, 22:38

carov2 je napisao:
03 Jul 2023, 15:41
Dare4x4 je napisao:Kupi unutrašnju gumu za ručna kolica, iseci prema obliku onih šapa i ubaci između lima i šapa. Nema šanse da oštetiš bilo šta. Čak će stabilnije stajati nego metal na metal ili plastiku.
Nije loša ideja, inače nosač ima gumu, ali kada se pritegne, hoće da ostavi trag na laku, pa mora poliranje.
Na A5 se prosto videlo gde su stajali nosači, dok me sada na S7 strah da pogledam.
Evo kako se kod mene kači:



Sent from my LE2121 using Tapatalk
Ovaj limeni deo kog vrata hvataju mi deluje kao da naleže direktno na farbu. Ako je tako, tu definitivno treba nešto ubaciti jer nema šanse da ne ostavi trag kada se stegne. Čak i prilikom montaže jedan nesmotren potez i imaš ogrebanu farbu.
Ja to nikad ne bih montirao bez gumenog podmetača.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7273
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od dag81 » 03 Jul 2023, 22:43

Dare4x4 je napisao:Kupi unutrašnju gumu za ručna kolica, iseci prema obliku onih šapa i ubaci između lima i šapa. Nema šanse da oštetiš bilo šta. Čak će stabilnije stajati nego metal na metal ili plastiku.
Bolje providna folija.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 03 Jul 2023, 23:11

Ideja gde kupiti providnu foliju?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45933
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Geza » 03 Jul 2023, 23:14

Da nije jednostavnije staviti neku tkaninu?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 777
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od AleksandarAca » 04 Jul 2023, 08:00

Posto je neki dobar Thule kofer sa nosacima? Pretpostavljam da je uvek pozeljno kupiti novo...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4186
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od carov2 » 04 Jul 2023, 13:40

Dare4x4 je napisao:
carov2 je napisao:
03 Jul 2023, 15:41
Dare4x4 je napisao:Kupi unutrašnju gumu za ručna kolica, iseci prema obliku onih šapa i ubaci između lima i šapa. Nema šanse da oštetiš bilo šta. Čak će stabilnije stajati nego metal na metal ili plastiku.
Nije loša ideja, inače nosač ima gumu, ali kada se pritegne, hoće da ostavi trag na laku, pa mora poliranje.
Na A5 se prosto videlo gde su stajali nosači, dok me sada na S7 strah da pogledam.
Evo kako se kod mene kači:



Sent from my LE2121 using Tapatalk
Ovaj limeni deo kog vrata hvataju mi deluje kao da naleže direktno na farbu. Ako je tako, tu definitivno treba nešto ubaciti jer nema šanse da ne ostavi trag kada se stegne. Čak i prilikom montaže jedan nesmotren potez i imaš ogrebanu farbu.
Ja to nikad ne bih montirao bez gumenog podmetača.
Metal ne naleže, to nije problem.

Što se tiče Thule rešenja, cena kofera može da se vidi na internetu, ali nije jeftino, otprilike 90k rsd košta "dobar" kofer, a nosači, ukoliko se traži najbolje, Thule edge recimo, koji je "najtiši" i "najlepši" 35k - 55k u zavisnosti od auta i boje.

Uzmite ovo sa rezervom, znam jer sam skoro kupovao za svoj auto, 46k rsd je bila "alu" varijanta, a 52k rsd crna boja, a kontam nekako da teško može skuplje od toga, za Pasata karavan je sigurno jeftinije kao i za Škodu Karoq koju drug ima i zainteresovan je, kad ono, malo sutra. Slika
Oko 350e je ta varijanta za Škodu Karoq.
Negde se nađe i jeftinije, ali negde... Slika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 777
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od AleksandarAca » 04 Jul 2023, 13:58

Znaci moze za oko 1k EUR da se napravi dobra kombinacija. Otici cu ovih dana do Thule Shop-a ako je jos u Tosinom Bunaru pa cu da bacim pogled. Nije mi hitno, ali hocu da imam okvirnu sliku. Jel se uz kofer dobija i set torbi ili se to kupuje odvojeno?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 04 Jul 2023, 14:11

Odvojeno, naravno...

Inače, montirao sam nosače danas. Pre toga kupio providnu foliju za automobile i (nevešto) zalepio na mesta gde naležu šape (slikaću posle). Začudio se gari sa tragovima kod @carov2 i kaže da jedino što mu pada na pamet je da je kofer bio pretovaren.

Korisnikov avatar
aboki
Postovi: 140
Pridružio se: 18 Sep 2017, 22:23
Garaža: Renault Zoe R135, Renault Scenic 2 2.0T
Lokacija: Bečej

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od aboki » 04 Jul 2023, 14:58

Zavisi koji model i velicina se gleda. Thule Force M je oko 500e, L 550e, Motion serija je skuplja preko 100e. Pricam o cenama na KP i novim koferima. Inače, i ja sad gledam neku foliju da stavim, pa sa koferom i na struju do Grčke

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4186
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od carov2 » 04 Jul 2023, 15:52

@AleksandarAca
Pogledaj na netu koji se modeli nude i njihove specifikacije i onda potraži na netu kako taj model stoji na tvom autu, čisto da imaš neku predstavu.
Pasat karavan, nekako treba da ima "XL" varijantu, u mom slučaju je Thule Motion XT L, što mu dođe neka Golf varijanta u tom svetu kofera.
Njega bih ti i preporučio.
Kofer nema izražene mane, sve je kako treba.

@DukeNS

Ne znam tačno kakvo je kačenje kod tebe, jedva čekam da vidim, ali kod sedana, kao što je kod mene, vrlo lako se ostave tragovi, čak i sa pažnjom.(znači dobro brisanje svega)

@aboki

Jedva čekamo da vidimo to putovanje do Grčke.



Sent from my LE2121 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10576
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od Sloba » 04 Jul 2023, 16:01

Imao sam na SX4 Thule Rapid šape koje se kače na krovne ankere ispod poklopaca na krovu, ali i naležu na karoseriju gumiranim delom i ostali su tragovi posle par godina. Nista strasno, poliranjem bi se skinuli, ali izgleda da je neminovno. Ovo za Stelvia i priču o montaži uzduznih šina koja podrazumeva skidanje neba i bušenje karoserije mi je neshvatljivo. Morali su ostaviti lajsnu ispod koje su prihvati za šine, bilo da se montiraju fabrički, bilo naknadno. Za CX-30 se mogu uzeti te šine i pricvrcuju se na istim mestima gde sam ja pricvrstio poprečne nosače. Kakvo nebo i bušenje... I uradio bih to da nije par 500 evra.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
aboki
Postovi: 140
Pridružio se: 18 Sep 2017, 22:23
Garaža: Renault Zoe R135, Renault Scenic 2 2.0T
Lokacija: Bečej

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od aboki » 04 Jul 2023, 16:02

@carov2 I ja Sledeci petak krecem, pusticu izvestaj

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 04 Jul 2023, 16:34

Sloba je napisao:
04 Jul 2023, 16:01
Imao sam na SX4 Thule Rapid šape koje se kače na krovne ankere ispod poklopaca na krovu, ali i naležu na karoseriju gumiranim delom i ostali su tragovi posle par godina. Nista strasno, poliranjem bi se skinuli, ali izgleda da je neminovno. Ovo za Stelvia i priču o montaži uzduznih šina koja podrazumeva skidanje neba i bušenje karoserije mi je neshvatljivo. Morali su ostaviti lajsnu ispod koje su prihvati za šine, bilo da se montiraju fabrički, bilo naknadno. Za CX-30 se mogu uzeti te šine i pricvrcuju se na istim mestima gde sam ja pricvrstio poprečne nosače. Kakvo nebo i bušenje... I uradio bih to da nije par 500 evra.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Na žalost, takva je situacija. Čak sam sad i sa čovekom što radi u Thule pričao i oni su imali jednu takvu montažu šina i potvrdio je ovo za nebo i bušenje. I ja sam živeo u uverenju da se samo skine lajsna i odradi posao. U Kompresoru hoće da odrade, dok kod Stojanova neće ni da se prihvate toga, jer ne mogu da garantuju da neće prokišnjavati...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: THULE krovni koferi i nosači

Post od DukeNS » 04 Jul 2023, 16:44

Evo i slika:



Slika

Slika

Slika



Nosace sam kupio, dok sam ove za biciklove iznajmio. Uzeo sam ove što štrče iz razloga što su praktičniji i mogu da prihvate kofer i dva nosača za biciklove. Oni lepši, zakrivljeni to ne mogu. Isto tako, lepše bi izgledali u crnoj boji, al’ su 50-ak € skuplji, tako da su i ovi super. :)

Odgovori