DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobilu

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Darko » 31 Mar 2016, 23:33

Znaci jedino malo bolje halogenke.
Gledam one nove philipsove white vision 4300k +60% jacine.

Ja bih naravno pre svega xenon. Zvao sam danas ovlasceni za reno. Kazu da ne bi pravili problem oko garancije ali da kao necu proci tehnicki, cimace me na granici i zaustavljati panduri zato sto nemam prskalice.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od NexT » 31 Mar 2016, 23:52

Naravno da nece, ugradi slobodno. 4300k-5000k i izgledace kao fabrika.

Korisnikov avatar
jovan.ilic.89
Postovi: 161
Pridružio se: 07 Sep 2014, 01:48
Garaža: Škoda Fabia 1.6 TDI (2012.) |Bilstein B12 |17" |Revochip

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od jovan.ilic.89 » 01 Apr 2016, 00:00

NexT je napisao:...nije to to i dalje.
Za duga moze za blicanje, ali ne obasjavaju ni priblizno koliko treba...
Потврђујем из личног искуства, дуго H7 ми служи за блицање и то је то...јако слабо баца свјетлост, углавном у вис. Чипови су са 2 стране, могуће да је до позиције сијалице у фару, али реално није то то још увијек, без обзира да ли су 30 или 60 евра пар :nonono: У оборена не бих стављао ни случајно :naughty:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Uroš S. » 01 Apr 2016, 07:37

Ima na yt, snimci noćne vožnje pre i posle. Po meni svetli bolje od halogenih. A to su te iste. Vidi se šta je ugrađeno.

P8 Lite TT

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od ivica122 » 01 Apr 2016, 10:13

Darko je napisao:Znaci jedino malo bolje halogenke.
Gledam one nove philipsove white vision 4300k +60% jacine.

Ja bih naravno pre svega xenon. Zvao sam danas ovlasceni za reno. Kazu da ne bi pravili problem oko garancije ali da kao necu proci tehnicki, cimace me na granici i zaustavljati panduri zato sto nemam prskalice.
Ja imam 4300k već godinu dana i nemam prskalice a granicu prelazim desetak puta godišnje (Bugarska i Grčka) i niko me na tu temu ništa nije pitao. Čak pre par nedelja me zaustavila bugarska policija noću i samo pogledali dal mi je vinjeta ispravna i rekli prijatno i doviđenja.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Heinz » 01 Apr 2016, 10:18

Možda i 100x prođem, ali 1x bih zažalio verovatno. Ako se ne predomislim :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od NexT » 01 Apr 2016, 10:19

Opterecujes se glupostima. Mi u Vianu imamo xenone, bez sociva (lepo ugradjene, ne rasipaju) i niko nikad nije pravio pitanje, a taj kombi je vise preko nego u Srb.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Darko » 01 Apr 2016, 10:50

Ja se ne razumem ni malo u xenone.

Koliko kosta prosecan set sa ugradnjom?

I sta se desava kad si na primer negde na putu i crkne ti jedan xenon.. mozes da stavis obicnu sijalicu ili kako se to radi?

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od ivica122 » 01 Apr 2016, 12:43

Ja sam Bear sa ac balastima platio 30eu a montirao sam ih sam, veoma je lako. Ako crkne negde na putu najbolje da voziš tako. Običnu sijalicu možeš da staviš ako pre toga raskačiš instalaciju za xenon, a pošto sam sam namestio pa znam šta me čeka, za tako nešto mi treba 5 minuta.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Delija » 01 Apr 2016, 15:25

Uz danasnje cene mozes i rezervnu sijalicu i balast da imas. Kosta koliko i postena halogenka :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od ivica122 » 01 Apr 2016, 16:38

I to je tačno nego nisam još kupio zato što sam čuo da će i za xenone da treba atest, prskalice, automatska nivelacija farova, pa sam se već psihički spremio da bacim to :) al eto još uvek nema toga.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od igor_harris » 03 Jul 2017, 20:07

Nakon tri meseca koriscenja mogu da napisem neke utiske o ovim sijalicama.

http://www.ebay.com/itm/H7-LED-Waterpro ... 1a298419c1

Pre toga sam koristio Xenon i Halogene. Treba da napomenem da moj far ima fabricko socivo.

Za sada su u svakom segmentu bolje u odnosu na Xenon.
1. Svetle znatno jace u odnosu na Xenon, momentalno se oseti ZNATNA razlika. Nema razlike bilo da je mokar asfalt ili suv, da li je far cist ili prljav.
2. Nema balasta, plug and play su. Jedino sto sam morao prilikom ugradnje da prosirim onu zastitnu gumu kako bih je provukao, kabasta je sijalica dosta i treba malo vise vremena da se nadje polozaj i da onaj osigurac legne kako treba. Ko ne zeli da prosiruje fabricku gumu, ima na ebay-u zamenske, kostaju nesto malo pa one mogu da se prepravljaju lako.
3. Boja je cisto bela i ovakvu boju ni jedna Xenon sijalica ne moze da ima. Zapravo moze, ali samo u sredini snopa, po obodima Xenon uvek dobije neku nijansu, da li zutu, zelenu ili plavu. Ova baca potpuno beli snop od pocetka do kraja.
4. Pali se momentalno, dakle nema onaj momenat kao Xenon da polako podize napon, tako da bi mogla da se stavi i u duga svetla, ko zeli.
Jedina mana, ako se to tako moze nazvati je buka koju ventilator sijalice proizvodi. Neverovatno je glasan, kad stojim pored auta sa spustenom haubom, imam utisak da je glasan podjednako kao i motor. Ali postoji mogucnost da je tako jer je potpuno oblozen onom zastitnom gumom i moguce da mu ona pravi vakuum, jednostavno nisam imao drugog nacina da je spakujem.

Krajnji zakljucak o sijalici cu imati kada budem video koliko dugo ce trajati, dok radi, ja sam prezadovoljan. Jos jedan drugar je koristi na Oktaviji (zanimljivo da nema problem sa CANBUS-om) oko 6 meseci i takodje je prezadovoljan.

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23288
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od Day Walker » 03 Jul 2017, 20:11

Kad budes u prilici, slikaj da vidimo kako nocu osvetljava put.
Bas lepu boju daje faru :thumbup:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od igor_harris » 03 Jul 2017, 20:43

Probacu da snimim, u poslednje vreme redje vozim nocu.

boggie
Postovi: 37
Pridružio se: 23 Apr 2015, 20:28

Re: DRL (Daylight) i druge vrste LED osvetljenja na automobi

Post od boggie » 15 Avg 2017, 21:28

igor_harris je napisao:Nakon tri meseca koriscenja mogu da napisem neke utiske o ovim sijalicama.

http://www.ebay.com/itm/H7-LED-Waterpro ... 1a298419c1

Pre toga sam koristio Xenon i Halogene. Treba da napomenem da moj far ima fabricko socivo.

Za sada su u svakom segmentu bolje u odnosu na Xenon.
1. Svetle znatno jace u odnosu na Xenon, momentalno se oseti ZNATNA razlika. Nema razlike bilo da je mokar asfalt ili suv, da li je far cist ili prljav.
2. Nema balasta, plug and play su. Jedino sto sam morao prilikom ugradnje da prosirim onu zastitnu gumu kako bih je provukao, kabasta je sijalica dosta i treba malo vise vremena da se nadje polozaj i da onaj osigurac legne kako treba. Ko ne zeli da prosiruje fabricku gumu, ima na ebay-u zamenske, kostaju nesto malo pa one mogu da se prepravljaju lako.
3. Boja je cisto bela i ovakvu boju ni jedna Xenon sijalica ne moze da ima. Zapravo moze, ali samo u sredini snopa, po obodima Xenon uvek dobije neku nijansu, da li zutu, zelenu ili plavu. Ova baca potpuno beli snop od pocetka do kraja.
4. Pali se momentalno, dakle nema onaj momenat kao Xenon da polako podize napon, tako da bi mogla da se stavi i u duga svetla, ko zeli.
Jedina mana, ako se to tako moze nazvati je buka koju ventilator sijalice proizvodi. Neverovatno je glasan, kad stojim pored auta sa spustenom haubom, imam utisak da je glasan podjednako kao i motor. Ali postoji mogucnost da je tako jer je potpuno oblozen onom zastitnom gumom i moguce da mu ona pravi vakuum, jednostavno nisam imao drugog nacina da je spakujem.

Krajnji zakljucak o sijalici cu imati kada budem video koliko dugo ce trajati, dok radi, ja sam prezadovoljan. Jos jedan drugar je koristi na Oktaviji (zanimljivo da nema problem sa CANBUS-om) oko 6 meseci i takodje je prezadovoljan.

Slika

Slika
Kakva su iskustva posle nekog vremena, kako si zadovoljan? Šta misliš kako bi sijale u faru koji nema fabričko sočivo?

Odgovori