Frižider za kola na 12v

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Frižider za kola na 12v

Post od Mares » 29 Mar 2013, 11:13

Interesuje me da li ima neki mali frizider za kola koji radi na 12v u koji moze da stane jedna flasa od 1l ili 4-5 limenki, ne one velike varijante da spakujem pola praseta. Drzao bi ga u djepeku jer imam tamo izvod za 12v, pa varijanta kad dodje vikend kad se svrljam po gradu da imam nesto ohladjeno :D ....e sad interesuje me najvise da li on moze da radi kada je auto skroz ugasen i da li cedi akumulator u tom slucaju? Ili moze opusteno da ladi pola dana sa ugasenim autom i posle mogu normalno da ga upalim.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Frizider za kola na 12v

Post od Sloba » 29 Mar 2013, 11:16

Ono što ja znam jeste da je struja na utičnicama 12V isključena ako nije dat kontakt (ili upaljen motor).

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1571
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Birthday
Kontakt:

Re: Одг: Frižider za kola na 12v

Post od sasa lbg » 29 Mar 2013, 11:28

Ima onaj Nemacki mali friz sto ima oblik naslona za ruku...mislim da je zimus u metrou bio 3500 din.
Upaljac uticnica kao i ona u gepeku radi bez kontakta , druga opcija ne bi imala smisla.

HTC

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Sloba » 29 Mar 2013, 11:32

Kod mene na oba auta ne rade bez kontakta, ni prednja, ni u gepeku u Suzukiju, ni upaljač na Pežou.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1571
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Birthday
Kontakt:

Re: Одг: Frižider za kola na 12v

Post od sasa lbg » 29 Mar 2013, 11:36

Meni oba rade , doduse frizider mi posle nekog vremena izvuce struju i tad se napajanje prekine pre nego aku ostane bez struje.
Bas cudno to kod Puga..nekako besmisleno.

HTC

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Sloba » 29 Mar 2013, 11:38

Kako se uzme. Verovatno se ide na bezbednost i na tu drugu varijantu koju si pomenuo, da ne ostaneš bez struje u kolima zbog predugo ostavljenog potrošača.

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: Frižider za kola na 12v

Post od vlajko » 29 Mar 2013, 11:42

Od tih frižidera ne može mnogo da se očekuje.
Jedva održavaju temperaturu.
Nema šanse da ohlade bilo šta naročito sa prekidima u napajanju.
Ne rade na principu kružnog procesa sa kompresorom već uz pomoć takozvanog Peltierovog elementa (pločica kojoj se dovodi struja koja prouzrokuje da se jedna strana greje a druga hladi)
Slika

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Mares » 29 Mar 2013, 13:54

Znaci ova moja zamisao bi dosta mlitavo radila, nista onda mi preostaje da uzimam cugu iz lokalnih ducana :D

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Saša » 29 Mar 2013, 14:36

Na Peugeotu 307 SW utičnica u gepeku ima struje i kada je auto ugašen i kontakt ključ van brave. Na Audiju A3 2.0 TDi takođe (samo je napred), međutim desilo mi se u Rumuniji da je takvo fižderče na Audiju totales iscrpelo akumulator (i to prilično brzo, čini mi se), pa smo morali zvati pomoć i paliti ga kablovima. Oprez sa tim uređajima. Kod punjača mobilnih i sličnih uređaja male potrošnje obično nema problema, ali veći potrošači su smrt za akumulator. Ili - morate malo češće kontrolisati i paliti auto...

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1571
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Birthday
Kontakt:

Re: Одг: Frižider za kola na 12v

Post od sasa lbg » 29 Mar 2013, 15:02

Mares je napisao:Znaci ova moja zamisao bi dosta mlitavo radila, nista onda mi preostaje da uzimam cugu iz lokalnih ducana :D
Nije mlitava ,ja celo leto u autu koristim mali friz. I sasvim je ok tj kad stavis hladno pice ono i ostane hladno.
Doduse ovaj moj je mali svega 4-6 flasica stane.
Uglavnom obican friz za plazu je bolji za neko vece pice :) a termost od 2l je zakon ...ceo dan u autu ma suncu a temp ne promenjena.
Struja mi nije problem ni malo,vecina auta vec ima zastitu od praznjenja.

konkretno ovakav imam i solidan je...ali mali!

http://www.conrad.hr/artikel.php?ks=853850
HTC

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od dragvorl » 29 Mar 2013, 15:13

Pa onda ti je bolje da uzmes onaj frizider sa patronama i stavis u njega pice i uzivas.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Frižider za kola na 12v

Post od ljubitelj » 30 Mar 2013, 10:33

:plusone:

A na pojedinim pumpama tokom sezone ima da se kupi led za frizidere tog tipa.
Elektro na 12V prakticno ne moze nista da ohladi niti da zagreje, samo da odrzava postojece stanje i pri tome trosi struje priblizno kao upaljena svetla.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Sloba » 23 Apr 2013, 20:26

Jutros sam se setio ove teme kada sam postavljao navigaciju u potpuno nov Renault Fluence. Ni kod njega bez kontakta ne radi prednja 12V utičnica.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od nuk » 23 Apr 2013, 20:29

na Renault-u ne radi ni jedna ali zato postoji "mali" i "veliki" kontakt

Korisnikov avatar
Zmaj_pa
Postovi: 116
Pridružio se: 29 Jun 2013, 21:05
Garaža: Jaguar Xf 3.0dS
Lokacija: Klagenfurt,Austrija
Kontakt:

Re: Frižider za kola na 12v

Post od Zmaj_pa » 11 Feb 2014, 01:11

Citao sam temu sasvim slucajno a posto sam do skoro bio u dilemi oko ovog pitanja resih da napisem par reci.Proslo leto pred polazak na godisnji kupio sam frizder od 40 litara koji kombinovano radi na 220v i na 12 v.Testirao ga vise puta i izvukao neke zakljucke.
Znaci ova prica da nehlade dobro nestoji.....Kupio kokisku na trafici i ubacio u frizder.Spoljna temperatura oko 38.....flasa je bila na rafu daleko od bilo kakvog frizdera.Vozio sat vremena stigo kuci izvadoo flasu koja se vec bila oznojila sipao u casu izmerio temp koja je bila 20 stepeni.....Dakle za jedan sat frizder je napravio razliku od 15 stepeni najmanje.
Drugi test je bio malo ekstremniji.....zaledjeno meso iz zamrzivaca ubacio u frizder i krenuo na rostilj udaljen 100 km od kuce......Stigao tamo izvadio meso koje je bilo i dalje santa leda......pri tome temperatura spoljna oko 35 stepeni u crnom golfu u koji su zaboravili da ugrade klimu je bilo barem 45 ako ne i vise.....
Zapravo pojenta je da oni nisu svemoguci u smislu hladjenja.....ali ako se malo pre puta pripremis i rashladis po malo sve sto ti je potrebno vise nego dobro rade svoj posao.....
Narocito su dobri leti ako ides u kupovinu pa nakupujes razno razna mesa i preradjevine a ne moras da posle kupovine odma zuris kuci jer imas ovu korisnu stvar.......
Kod mene redovno radi i po par sati bez prestanka bez paljenja motora......Nikad nisam primetio da pojede tako puno struje.....doduse u obadva auta su akumulatori od 100 i 110 ampera

Odgovori