CAM koferi i nosači

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

CAM koferi i nosači

Post od samo polako » 17 Jan 2012, 09:32

Vlasnik sam kofera CAM Sport 351 sa nosačima Totus.
Vozim Z10/Punto.

Za nosače Totus sam se odlučio jer su konkurentski nosači poprilično izlazili iz gabarita vozila.
Pošto Z10/Punto ima pripremu u krovu nema naslanjanja nosača na lim. Konkurencija koju sam ja video ima i to mi se nije svidelo.
Zbunjujući mi je podatak kod konkurencije da njihov nosač može da ponese veći teret od dozvoljenih 50km.

Ali Totus su savim korektni a i nekako lepo stoje na mom automobilu.

Slike, nisu sa mog vozila.

Slika

Savet je da se uzmu u kompletu sa svim delovima, da bi se izbegao efekat buke prilikom vožnje. Postoje i sigurnosne bravice ali nisam siguran da imaju neku ulogu.
Lično sam zadovoljan ovim modelom jer jedina buka koja se čuje je kada naiđem na izražen bočni vetar.
Šipke sam dodatno obložio izolir trakom na mestima gde ima otvora (Šaranče hvala puno za savet)

Kofer
O ovome bi mogli da pišemo mnogo strana.
Ono što je meni bilo bitno je zapremina za pristupačnu cenu.
CAM 351 je za razliku od ostalih kako iz CAM-a tako i iz konkurencije širi a kraći i kod Z10/Punta zauzima celu površinu krova a da ne viri ispred šoferke niti da ima smetnju za otvaranje gepeka.
Otvara se sa strane, meni lično znatno bolje za pakovanje, i ima sigurnosnu bravicu, običnu, ne preterano sigurnu.
Napred ima kopču, koju sam ja uspeo u sred leta da polomim. Kopča prilikom otvaranja treba da se pritisne na dole.
Kačenje kofera za šipke, u mom slučaju, je modifikovano sa novim sistemom, radi se o jednom većem zavrtnju.

Evo i slike, izvinjavam se ja sam moj skinuo, pa koristim slike drugih, nadam se da nije problem.

Slika
Slika
Slika


Što se tiče potrošnje kod mene je zanemarljivo povećana, i zadovoljan sam.
Što se tiče zapremine, slikovito, može da stane 4 najveće sportske torbe ili dva srednja kofera, i još ponešto sa strane.
Treba paziti da težina ne prelazi 50kg.


Kada kupujete ovakvu dodatnu opremu, savetujem vam da se dobro raspitate jer cene variraju a ušteda nije zanemarljiva.
Postoji mogućnost da vam komplet donesu na kućnu adresu i da istu montiraju.
Postoji i mogućnost da kofer i nosače iznajmite.

ps
za one koji me ne poznaju dobro, ne zastupam stav da je moj izbor najbolji.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: CAM koferi i nosači

Post od dunx81 » 20 Jan 2012, 09:12

Posto su nosaci za Z10 i koliko te je izaslo sa sve kofercetom?

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: CAM koferi i nosači

Post od samo polako » 20 Jan 2012, 10:16

Ja sam uzimao letos i cene su bile sledeće.
Totus nosači
- bez plastike 5.800
- sa plastikom i poklopcima 6.800
- sa zaštitinim bravicama 8.800

Meni je bilo bitno da imam te plastične delove jer smanjuju buku, vide se na slici gore (6.800).
Za bravice, već sam rekao, da i nemaju neku veliku ulogu.

Kofer CAM 351 Sport 17.000 dinara.

Cena je sa ugradnjom.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: CAM koferi i nosači

Post od dunx81 » 20 Jan 2012, 20:21

Hvala za info,razmisljam da uskoro uzmem tako nesto..

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: CAM koferi i nosači

Post od Sh@rance » 18 Jun 2012, 23:19

Cam je odlican kofer ja sam prosle godine koristio Cam classic 320l (pozajmio od drugara) i bio sam prezadovoljan sa njim zavrsio posao za letovanje sve stvari sam popakovao u njega. Probao sam pre neki dan Cam classic 430l na puntu i stoji mu odlicno mislio sam da je prevelik za njega ali nije. Hteo sam da ga kupim ali mi je sad jedan drugi drugar ponudio svoj kofer tako da sam se izvukao i ovo leto :D
Inace najjeftinije vam je da kupite u Metrou
Cam classic 430l 13800 din.
Cam classic 320l 9000 din.
za te pare necete nigde naci jeftinije usteda skoro duplo bilo gde da kupujete.
Takodje imam nocace CAM totus odlicni nosaci i prelepo stoje na puntu.
Slika
Slika
Slika
Ovo je kofer koji sam dobio od drugara da se posluzim neznam koja je marka ali mu lepo stoji 320l kupljen pre 5 godina u metrou u Madjarskoj
Slika
Slika
Slika
a ovo je kofer od proslog leta isto dobijen na zajam od drugog drugara CAM Classik 320l
Slika
Slika
Slika

Ja kako sam krenuo izgleda da nikada necu kupiti kofer ljudi mi sami nude kofer cim pomenem da treba da ga kupim :)

Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Re: CAM koferi i nosači

Post od pierre » 19 Jun 2012, 23:27

I ja razmišljam o nekom koferu, planiram na leto na more i nisam siguran da li gepek puntića može primiti stvari za 4 odrasle osobe za 2 nedelje. Potencijalno rešenje mi je krovni kofer. Stvar je u tome što će mi trebati sad pa ko zna kad. Pa je varijanta bila da ga kupim, pa kad se vratim da ga prodam za 60-70% cene.

Super je kad možeš da pozajmiš. Ja baš ne znam nikog iz mog okruženja ko ima takav kofer.

Off topic
BTW, Sh@nace super su ti felne. :)
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: CAM koferi i nosači

Post od trojanac » 19 Jun 2012, 23:50

Ili pozajmica ili vidi sa nekim drugarom kojem isto treba kofer pa uzmete zajedno i podelite trosak na pola.

Divlja vatra sa tapni i pricaj :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: CAM koferi i nosači

Post od Rakhil » 19 Jun 2012, 23:55

To ne funkcionise sjajno, 90%ljudi ide na odmor u istih par meseci. Zasto prosto ne iznajmiti kofer?

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: CAM koferi i nosači

Post od samo polako » 20 Jun 2012, 10:34

pierre je napisao:I ja razmišljam o nekom koferu, planiram na leto na more i nisam siguran da li gepek puntića može primiti stvari za 4 odrasle osobe za 2 nedelje. Potencijalno rešenje mi je krovni kofer. Stvar je u tome što će mi trebati sad pa ko zna kad
Imaš i varijantu da iznajmiš kofer sa nosačima.
Kada sam se ja raspitivao cena je bila sasvim prihvatljiva.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: CAM koferi i nosači

Post od Sh@rance » 20 Jun 2012, 22:21

Rakhil je napisao:To ne funkcionise sjajno, 90%ljudi ide na odmor u istih par meseci. Zasto prosto ne iznajmiti kofer?
Iznajmljivanje kofera je cista ludost i bacanje para. Iznajmljivanje kofera kosta oko 3 eura po danu 15 dana letovanja 45 eura, a gde je zimovanje. Nov kofer u metrou CAM Classis 320l kosta 9000 din. Kofer od 320l + gepek nije malo jeste ima tu i troskovi nosaci mada imaju neki dzbalesku i nosaci u metrou.
Ovi sto iznajmljuju kofere traze da se u rem ostavi ceo iznos kofera oko150-200 eura pa kad vratis kofer onda se prebijas sa njim za lovu.
Prosle godine kada sam se vratio sa mora pitao me jedan kolega da mu dam nosace da se posluzi za more. Hteo covek da iznajmi kofer. Ja mu predlozim da odemo u metro i kupimo kofer po pola 9000 din. po 4500 da damo. On ode na more i kad se vrati da kofer bude moj i ja posle par meseci da mu isplatim njegov deo kofera. Njebu izadje dzabe a ja platim u dve rate. Pristao covek medjutim sutradan nije hteo verovatno mu zena kuci nesto zvocala pa posle ni nosace nije hteo da uzme. :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: CAM koferi i nosači

Post od trojanac » 21 Jun 2012, 10:05

Zato ženi nikad ne pričaš šta kupuješ za auto. :kezo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: CAM koferi i nosači

Post od samo polako » 21 Jun 2012, 10:36

Ne ne ne...grešiš trojanac...samo joj onako kroz priču napomeneš da su to još dva kofera stvari koje može komotno da ponese...i stvar kupljena... :kezo:
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: CAM koferi i nosači

Post od Sh@rance » 21 Jun 2012, 14:30

Ja se kanim vec drugo leto da kupim kofer al mi se neda. Uvek mi neko ponudi svoj :D Inace sam pikirao onaj u Metrou CAM Classic od 430 litara 13500 din. Najverovatnije da cu ga kupiti ove godine jer hocu da ga imam za sebe to je stvar koju treba imati pogotovo mi sa manjim automobilima.
Realno meni gepek ne treba u opste tako da nemam potrebe za karavanom ili nekim velikim kolima zbog gepeka. Gepek mi je uvek pedantno cist i sem par Lopti, rolera i obavezne opreme u gepek ne stavljam vise nista. Nedostatak prostora u gepeku za vreme godisnjeg odmora se lako resi krovnim koferom.
Pred zimovanje ga uzimam necu vise da pozjmljujem od nikoga.
Trojke kod mene je druga prica kad je zena videla koliko znaci krovni kofer terala me da ga kupim medjutim neda mi se uvek uzmem od nekoga :D

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: CAM koferi i nosači

Post od aleksa » 21 Jun 2012, 15:32

Sto se tice krovnih nosaca moja preporuka za jednog cikicu iz Surcina,ako neko zeli mogu da okacim njegov broj.

Covek ima stotine nosaca svih vrsta...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: CAM koferi i nosači

Post od trojanac » 21 Jun 2012, 15:34

Ako imaš lično iskustvo, ostavi broj.
Na forumu su dozvoljene preporuke, ali isključivo iz ličnog iskustva.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori